19 nápadov na vianočné darčeky pre deti od 10 rokov

17560

Vybrať vianočný darček pre desaťročné dieťa nie je práve jednoduché, a preto sme pre vás pripravili malý vianočný ťahák. Pozrite si 19 tipov na vianočné darčeky pre deti od 10 rokov.

Už nie je dieťa, ale ešte nie je dospelý. Dievčatá rovnako ako aj chlapci v tomto veku majú už svoje vlastné priania, ktoré vám nákup vianočného darčeka môžu uľahčiť. Keď však chcete dieťa pod stromčekom prekvapiť, potom myslite na to, že vianočné darčeky pre deti od 10 rokov by mali zohľadňovať  individuálne záujmy a preferencie dieťaťa.

Populárne vianočné darčeky pre deti od 10 rokov

1. Stavebnice

Stavebnice stále patria medzi obľúbené vianočné darčeky pre deti od 10 rokov. Siahnuť môžete po stavebnici Lego so série Bionicle, Technic alebo Mindstorms.

Ak však dieťa nie je práve Lego nadšencom, radosť mu spraví magnetická stavebnica alebo elektronická stavebnica.

Vianočný darčeky pre deti od 10 rokov Stavebnica
Ravensburger GraviTrax Štartovacia súprava

Deti, ktoré rady spájajú a tvoria si samostatné modely poteší drevená stavebnica alebo „ nestarnúca“ stavebnica Merkur.

2. Kolobežka

Kolobežky rozhodne môžeme zaradiť medzi populárne vianočné darčeky pre deti od 10 rokov. Desaťročné dievča sa poteší kolobežke s veľkými nafukovacími kolesami, ktorú využije pri naháňačke s kamarátmi alebo pri preprave v meste.

Veľká kolobežka tip na darčeky pre deti od 10 rokov
Kolobežka Yedoo RunRun City

U chlapcov vo veku 10 rokov môžeme pozorovať súťaživosť  a ich záujem o adrenalínové športy, preto im radosť urobíte napríklad Freestyle kolobežkou, ktoré sú ideálne pre skoky a rôzne triky.

NÁŠ TIP: Veľmi dobrý výber rôznych druhov kolobežiek skladom nájdete v e-shope INSPORTLINE.sk.

3. Skateboard

Ak chcete podporiť u vášho dieťaťa pohybové aktivity, potom je skateboard ideálnym vianočným darčekom pre deti od 10 rokov. Pri jazde na skateboarde sa zapájajú takmer všetky svaly tela.

Skateboarding rozvíja koordináciu a rovnováhu, muskuloskeletálny systém a má pozitívny vplyv na celkový stav tela. Dokonca aj jednoduchá jazda na rovnom povrchu vyžaduje patričné úsilie, nehovoriac o realizácii skokov a kúskov.

NÁŠ TIP: Chcete dieťa prekvapiť originálnym vianočným darčekom? Naším tipom na vianočné darčeky pre deti od 10 rokov je waveboard.

Waveboard napady na darčeky pre deti od 10 rokov

Na waveboarde sa dieťa poháňa dopredu pohybom vlastného tela bez toho, aby sa jazdec musel odrážať nohou od zeme ako na skateboarde alebo kolobežke. Jazda na waveboarde je pre telo  veľmi prospešná. Plynulý pohyb nezaťažuje kĺby, posilňuje svalstvo, zlepšuje celkovú koordináciu, rovnováhu, ktorá je základom pre ďalšie športy.

4. Korčule

Vianoce sú v zime a deti si s radosťou užívajú zimné radovánky, a tak jedným z tipov na vianočné darčeky pre deti od 10 rokov sú korčule na ľad. Chlapcom môžete radosť znásobiť ešte hokejkou.

Korčule skvelé darčeky pre deti od 10 rokov

Vyberte si kvalitné zimné korčule

Ak vaše dieťa sa rado korčule počas celého roka, zaručene sa poteší novým kolieskovým korčuliam.

5. Spoločenská hra

Top darčeky pre deti od 10 rokov -spoločenská hra

Spoločenská hra je ďalším z nápadov na vianočné darčeky pre deti od 10 rokov. Aj keď sa snažia byť samostatnými, desaťročné dieťa si stále s potešením užíva spoločne strávené chvíle s ľuďmi, na ktorých mu záleží. Spoločenská hra je skvelý spôsob, ako stráviť viac času s deťmi.

Spoločenská hra pre deti Scrabble originál SK

Scrabble originál SK je klasická spoločenská hra, ktorú milujú celé generácie hráčov bez ohľadu na vek. Precvičujte a rozšírte si svoju slovnú zásobu vďaka skladaniu slovíčok a užite si skvelú zábavu či už s rodinou, alebo s priateľmi. Zvíťazí ten, kto získa najviac bodov, teda ten, kto dokáže skladať tie najlepšie a najdlhšie slová.

Detská spoločenská hra Kamiónom po Európe

Dobré plánovacie a obchodné schopnosti si overíte pri hre Kamiónom po Európe.

Peniaze, kamióny, náklady. Rozohrajte medzi európskymi mestami ostré súboje automobilových dopravcov o najvyšší zisk. Vašou úlohou je dopraviť čo najviac zákaziek po Európe.

Spoločenská hra Scrabble originál SK

Viac informácií

Spoločenská hra Kamiónom po Európe

Viac informácií

Viac tipov na najobľúbenejšie stolové hry nájdete v našom článku spoznajte najobľúbenejšie stolové hry.

6. Veľký plyšový medveď

I keď sa dievčatá vo veku 10 rokov s bábikami zvyčajne nehrajú, napriek tomu sa rady pritúlia k veľkému hebkému plýšakovi.

Veľký plyšák - darčeky pre deti od 10 rokov
Plyšový medveď veľký, 125 cm

Originálne vianočné darčeky pre deti od 10 rokov

7.  Hoverboard

Hoverboar tipy na darčeky pre deti od 10 rokov

Medzi vysnívané vianočné darčeky pre deti od 10 rokov patrí Hoverboard, nazývaný aj kolonožka. Konštrukčne jednoduché zariadenie vyžaduje iba jednu drobnosť – naučiť sa ju ovládať držaním rovnováhy.

 

NÁŠ TIP: Bohatú ponuku elektroboardov nájdete v e-shope INSPORTLINE.sk.

8. Mikroskop

Deti sú neustále zvedavé a chcú všetko dôkladne preskúmať.Ponoriť sa do vlastného výskumu umožníte vášmu malému vedcovi jeho prvým mikroskopom.

Mikroskopický prístroj vytvorený špeciálne pre najmladších vedcov, ktorý je schopný na dlhú dobu upútať pozornosť dieťaťa tým, že mu odhalí najnapínavejšie tajomstvá mikrosveta.

9. Teleskop

Malá astronómka či zanietený astronóm bude môcť sledovať nočnú oblohu či padanie meteoritov pomocou teleskopu.

Teleskop darčeky pre deti od 10 rokov
BRESSER – National Geographic Refraktorový Teleskop

10. Vedecké experimenty

Skúmať a objavovať záhady geológie, fyzikálnych princípov deti v tomto veku fascinuje. Originálne vianočné darčeky pre deti od 10 rokov sú rôzne experimentálne súpravy. Vďaka experimentálnej súprave sa môžu deti ponoriť do tajov geológie, fyziky, chémie alebo si vyskúšať prácu forenzných vedcov.

Svetielkovanie v tme

Experimenty so svetlom sú veľkou zábavou pre malých aj veľkých nadšencov, ktorí si chcú overiť svoje znalosti základnej chémie. Deti budú nadšené z experimentálnej súpravy Svetielkovanie v tme, vďaka ktorej sa dostanú k zábavnému tvoreniu v noci svietiacich objektov.

Experimentálne súpravy darčeky pre deti od 10 rokov
Experimentálna súprava Svetielkovanie v tme

Súprava je vhodná pre všetky deti od 8 rokov a pomôže im objaviť nové zákonitosti sveta, v ktorom sa pohybujú. Zábavnou formou získajú poznatky z chémie aj fyziky a naučia sa veľa nových vecí.

Každé dieťa sa môže učiť zábavnou formou rozvíjať svoje prirodzené zručnosti pomocou experimentálnej súpravy.

11. Digitálne roboty

Žijeme v digitálnom veku. Technológia, stroje a roboty čoraz viac určujú náš život a menia ho. Takmer každé dieťa vyrastá dnes s tabletom alebo mobilným telefónom. Ak chcete ďalej podporovať technické zručnosti, môžete nájsť originálne vianočné darčeky pre deti od 10 rokov v oblasti robotiky.

NÁŠ TIP: Ponuku digitálnych robotov a darčeky z oblasti robotiky nájdete napríklad v internetovom obchode ALZA.sk.

12. Darčekový poukaz do zábavného parku, či na športový zápas

Miluje vaše dieťa atrakcie alebo túži vidieť zápas svojho obľúbeného klubu? Originálne vianočné darčeky pre deti od 10 rokov, ktoré sľubujú zábavu a vzrušenielístky na zápas, koncert alebo vstupenka do zábavného parku.

13. Darček s menom alebo fotografiou dieťaťa

Deti vždy poteší, keď dostanú niečo výnimočné. Medzi originálne vianočné darčeky pre deti od 10 rokov patria hrnčeky s menom dieťaťa, tričko s vtipným nápisom alebo vankúšik s vlastnými fotografiami.

Praktické vianočné darčeky pre deti od 10 rokov

Medzi vianočné darčeky pre deti od 10 rokov môžete zaradiť aj praktický darček, ako postenú bielizeň, nový školský vak, kvalitnú mikinu, pyžamo či tašku pre voľnočasové aktivity.

14. Posteľná bielizeň

Príjemne prekvapiť vašu malú slečnu a športovca môžete originálnou posteľnou bielizňou s obľúbeným seriálovým hrdinom, skupinou či futbalovým klubom.

Darčeky pre deti od 10 rokov obliečky na posteľ
Jerry Fabrics obojstranné obliečky Lev

15. Školský /študentský batoh

Školský batoh je neoddeliteľnou súčasťou každodenného života žiaka či študenta strednej školy. Pri výbere batohu však zo berte do úvahy aj názor vášho dieťaťa, pretože školský batoh dáva dieťaťu ako aj teenegerovi príležitosť vyjadriť svoju osobnosť.

Vyberte si kvalitný batoh

16. Oblečenie

Inšpiráciu na vianočné darčeky pre deti od 10 rokov môžete hľadať už aj v obchodoch s detským a športovým oblečením. Vo veku desiatich rokov sa stáva pre deti oblečenie spôsob, ako sa vyjadriť a dať svetu vedieť o svojej jedinečnosti. Mnohé z nich rady uvítajú pod stromčekom pekné tričko alebo športovú mikinu.

Darčeky pre deti od 10 rokov štýlové oblečenie

V zimnom období bude váš malý futbalový fanúšik s radosťou nosiť čiapku a šál s motívom obľúbeného športového klubu. Naopak, dievčatá sa potešia štýlovým čiapkam s brbolcom.

NÁŠ TIP: Pozrite si ponuku oblečenia v internetových obchodoch ANSWEAR.sk, ZOOT.sk a INSPORTLINE.sk.

17. Športová taška s motívom

Má aj vaše dieťa voľnočasové aktivity? Urobte mu radosť športovou taškou alebo batohom s obľúbenou hudobnou skupinou či športovým klubom. Športové tašky s motívom nájdete napríklad v e-shope insportline.sk.

18. Hodinky 

Náramkové hodinky sú praktický a štýlový darček. Aj keď si čas môžu deti pozrieť na telefóne, nedá sa to porovnať s modernými náramkovými hodinkami.

Top vianočné darčeky pre deti od 10 rokov hodinky
Chytré hodinky Garmin 

Pozrite si viac „smart“ hodiniek

19. Slúchadlá

Už žiadne obmedzenia. Pozrieť si film alebo počúvať obľúbenú kapelu si bude vaše dieťa s potešením užívať cez slúchadlá. Slúchadlá sú vždy dobrý darček!

NÁŠ TIP: Dobrú ponuku slúchadiel s rýchlym doručením nájdete v internetovom obchode ALZA.sk 

20. Párty reproduktor

Párty reproduktor s množstvom funkcií poteší každého, kto rád počúva hudbu na „plné pecky“. Bluetooth technológia umožňuje streamovanie hudby až do vzdialenosti 10 metrov. Reproduktor vydrží nabitý 4 hodiny pri nastavení maximálnej hlasitosti.

Party reproduktor top darčeky pre deti od 10 rokov
Párty reproduktor GoGEN BPS 528B čierny

Pri výbere vianočných darčekov pre deti od 10 rokov nezabudnite na kvalitu, pretože stále kupujte darček pre dieťa. Veríme, že v ťaháku na vianočné darčeky pre deti od 10 rokov ste našli inšpiráciu a výber darčeka ste poľahky vyriešili.

Páči sa vám článok? Zdieľajte ho pre priateľov na Facebooku.

4.3/5 - (9 votes)

4 KOMENTÁRE

  1. suhlasim, kolobežka je skvely darček. Aj moj syn dostal na 10. narodeniny kolobežku a bol nadšeny

Comments are closed.