8 dôvodov, prečo kupovať detské oblečenie z úpletu

2317

Chcete vaše dieťa obliekať do pohodlných a kvalitných odevov? Prečítajte si, prečo pri výbere oblečenia pre deti  väčšina matiek preferuje detské oblečenie z úpletu?

Na prvý pohľad, nakúpiť dnes oblečenie pre deti nie je problém. Ponuka obchodov a eshopov s detským oblečením je skutočne široká, ale…. Na trhu nájdete tiež množstvo nekvalitného oblečenia, ktoré môže dokonca u detí vyvolať nepríjemné kožné reakcie. A chcete,aby vaše dieťa nosilo kvalitné, pekné a pohodlné oblečenie za dobrú cenu, prečítajte si o výhodách detského oblečenia z úpletu.

Čo je úplet?

Úpletom sa označuje pletenina upletená z tenkých nitiek. Úplety sa vyrábajú z vlákien prírodných i umelých alebo ich kombináciou. Štruktúra väčšiny úpletov má prirodzenú základňu pozostávajúcu z prírodných bavlnených vlákien s prídavkom ľanu alebo vlny.

Typickým úpletom z umelých vlákien je fleece alebo plavkovina, ktoré sa vyrábajú z polyesteru.

Samotná štruktúra pleteniny dáva úpletu vysokú pružnosť, ktorá môže byť zvýšená ešte pridaním elastického vlákna. Spravidla sa odevy z úpletu nekrčia, ale sú náchylnejšie na tvorenie žmolkov.

Prečo kupovať detské oblečenie z úpletu?

1. Úpletové oblečenie zaujme atraktívnym vzhľadom

Detské oblečenie z úpletu napriek svojej jednoduchosti je veľmi atraktívne. Kombináciou získate pre dieťa moderné a zároveň pohodlné oblečenie na každodenné nosenie.

Veci z úpletu vyzerajú napriek ich jednoduchosti veľmi dobre. Úplet vám dáva priestor na množstvo kombinácií.

Vďaka špeciálnej štruktúre je úplet menej náchylný na deformáciu a stratu originálneho vzhľadu. Dokonca aj po opakovaných praniach úplet nestráca svoj tvar a pri správnej údržbe odevy z úplety vyzerajú dlhú dobu skvelo.

2. Detské oblečenie z úpletu je mäkké a pružné

Odevy vyrobené z tohto materiálu vynikajú jemnosťou a pružnosťou. Pri obliekaní a vyzliekaní sa ľahko natiahnu, ale zároveň si zachovajú pôvodný tvar.

3. Oblečenie z úpletu je priedušné

Kvalitný úplet je dobre priedušný a umožňuje jemnej detskej pokožke „ dýchať.“

Čím je percento prírodných vlákien v tkanine vyššie, tým väčšia je priedušnosť materiálu.

4. Úpletové oblečenie je hygienické

Kvalitný úplet pri kontakte s pokožkou nespôsobuje podráždenie a alergickú reakciu pokožky.

Detské oblečenie z úpletu

5. Odevy z úpletu majú jednoduchú údržbu

Úplet je na údržbu nenáročným materiálom. Detské oblečenie z úpletu operiete ručne alebo v pračke pri teplote nie vyššej ako 30 stupňov, pretrasiete a vysušíte. Bez obáv z poškodenia môžete úpletové oblečenia dať aj do sušičky bielizne.

Kvalitný úplet sa ani pri častých praniach nežmolkuje.

6. Odevy z úpletu využije dieťa počas celého roka

Vzhľadom na to, že textúra úpletu môže byť tenká aj hustá, používa sa pri výrobe odevov pre rôzne poveternostné podmienky. Takáto tkanina zachováva telo v teple aj pri extrémnych teplotách. V lete absorbuje prebytočnú vlhkosť a umožňuje pokožke voľne dýchať.

7. Úpletové oblečenie je maximálne pohodlné

Pri výbere správnej veľkosti sa bude vaše dieťa v odevoch z úpletu cítiť komfortne pri oddychu aj pri rôznych aktivitách.

8. Detské oblečenie z úpletu kúpite za dobrú cenu

Oblečenie z úpletu vám dáva príležitosť vybrať pre dieťa kvalitné modely za rozumnú cenu.

Na čo myslieť pri kúpe detského oblečenia z úpletu?

Aby ste pre vaše dieťa vybrali to najlepšie detské oblečenie z úpletu, zohľadnite pri kúpe nasledujúce kritériá:

Detské oblečenie z úpletu nekupujte v lacných čínskych obchodoch

Detská koža je obzvlášť citlivá a nekvalitný materiál môže ľahko spôsobiť u dieťaťa alergiu. Aby ste predišli nepríjemným zdravotným komplikáciám, kupujte detské oblečenie len u overených predajcov.

Venujte pozornosť materiálovému zloženiu

V predajni si vždy dôkladne prečítajte informácie o materiálovom zložení. Pri predaji cez internet materiálové zloženie uvádza v popise každý seriózny predajca.

Kvalitné oblečenie z úpletu

Vysokokvalitné detské oblečenie by malo byť čo najprirodzenejšie. Pre deti do jedného roka kupujte detské oblečenie z úpletu so 100% podielom bavlny. Pre deti od jedného roku by percentuálny podiel syntetických látok nemal prekročiť 10 %.

Kvalitné detské oblečenie z úpletu nestráca svoj tvar a farby ani po mnohých praniach.

Myslite na pohodlie dieťaťa pri nosení oblečenia

Väčšina odevov z úpletu poskytuje dieťaťu maximálny komfort. V súčasnosti výrobcovia pri šití detských odevov využívajú tiež sieťovinu, podšívky a plnidlá, ktoré zvyšujú pohodlie dieťaťa a vytvárajú optimálnu mikroklímu pre detský organizmus.

Pri výbere oblečenia pre deti dbajte predovšetkým na ich pohodlie. Oblečenie by nemalo dieťa obmedzovať v pohybe ani pri oddychu.

Vyhýbajte sa krikľavým ako aj tmavým odtieňom

Dnes výrobcovia vyrábajú oblečenie v celej škále farieb, ale pre najmenšie deti by ste mali vyberať oblečenie len v jemných pastelových odtieňoch.

Platí, čím výraznejšia a tmavšia farba, tým vyšší predpoklad, že obsahuje škodlivé chemické látky.

Vyberte správnu veľkosť oblečenia

Aj pri kúpe detského oblečenia z úpletu by ste mali kupovať oblečenie v správnej veľkosti. Platí to najmä pre bielizeň, ktorá by mala byť pohodlná a pekne prispôsobená tak, aby nebránila pohybu a nedráždila jemnú pokožku dieťaťa.

Kombinujte farby a vzory

Oblečenie z úpletu pre deti

Detské odevy z úpletu vám dávajú jedinečný priestor pre rôzne kombinácie, vďaka ktorým bude vaše dieťa nosiť nielen pohodlné ale tiež moderné oblečenie.

I keď je sortiment detského oblečenia plný modelov rôznych farieb, odevov s roztomilými aplikáciami a vzormi, nevynechajte z detské šatníka aj jednofarebné kúsky oblečenia. Jemné a prirodzene farebné odtiene vám umožnia jednoducho kombinovať oblečenie vášho dieťaťa.

Dieťaťu sa musí oblečenie páčiť

Samozrejme, platí to pri starších deťoch, ktoré si dokážu povedať svoj názor. Oblečením prejavuje dieťa svoju individualitu, a preto mu nevnucujte oblečenie, ktoré sa mu nepáči. Verte, ak sa mu raz oblečenie nepáči, nebude ho nosiť.

4.7/5 - (4 votes)