9 tipov na darček pre 7-ročného chlapca

11286

Neviete, aký darček pre chlapca kúpiť na siedme narodeniny? Aby sme vám výber darčeka uľahčili, pripravili sme pre vás 9 tipov na darček pre 7-ročného chlapca.

S blížiacimi sa narodeninami detí, väčšina z nás premýšľa na darčekom, ktorý dieťaťu prinesie skutočnú radosť. Sedemročný chlapec je stále dieťa, a preto ešte môžete siahnuť po hračke. V tomto veku sa chlapci už začínajú báť o svoje veci, takže sa nemusíte báť, že drahú hračku do večera rozbije.  Pri výbere by ste mali však zvážiť vek, záujmy oslávenca a vaše finančné možnosti.

9 tipov na darček pre 7-ročného chlapca

1. RC modely

Skvelým darčekom pre 7-ročného chlapca je RC model auta, vrtuľníka či dronu. RC modely sú zmenšené napodobeniny dopravných prostriedkov, ovládané najčastejšie rádiovým signálom.V internetových obchodoch nájdete obrovský výber rôznych modelov lietadiel, automobilov, motocyklov, vrtuľníkov na diaľkové ovládanie.

Tank na diaľkové ovládanie TOP darček pre 7-ročného chlapca
Teddies Tank RC 33 cm TIGER Aj 27MHz so zvukom a svetlom

RC model poteší nielen oslávenca, ale poskytne aj vám príležitosť spoločne tráviť chvíle s vaším synom.

Pozrite si viac RC modelov

2. Stavebnica – darček pre 7-ročného chlapca

Skvelým darčekom pre 7-ročného chlapca je stále stavebnica. Môžete si vybrať zo širokej škály Lego stavebníc alebo siahnuť po moderných a veľmi obľúbených magnetických stavebniciach Magformesr alebo Geomag.

Milovníkov vojenskej tematiky, ktorí chcú zažiť vojnové dobrodružstvo, potešíte stavebnicou Cobi.

Cobi stavebnica darček pre chlapca
Cobi SMALL ARMY II WW De Havilland Mosquito

Manuálnu zručnosť, technické myslenie a trpezlivosť si deti precvičia aj skladaním kovovej stavebnice Merkur.

Merkur 7 stavebnica tip na darček
Merkur Stavebnica 7 , 100 modelov – 1124 ks, 4 vrstvy

Skladanie a rozkladanie dielikov stavebnice prispieva k rozvoju pohyblivosti ruky, rozvíja vytrvalosť, pozornosť, predstavivosť a pamäť dieťaťa.

Pozrite si viac stavebníc

NÁŠ TIP: Pokiaľ je stavebnica nad váš rozpočet, ideálnou alternatívou je puzzle.  Okrem klasického puzzle môžete vybrať ako darček pre 7-ročného chlapca 3D priestorové puzzle, ktoré sú dnes veľmi populárne.

3.  Kreatívne sady

Chcete, aby váš syn trávil menej času na PC, telefóne či tablete? Darujte mu kreatívnu sadu na maľovanie alebo tvorenie vlastných výrobkov.

Tip na darček tvorivé súpravy
Galt Keramická dielňa

4. Experimentálne súpravy

Najviac nových vedomostí si dieťa osvojí pri hre, a preto je experimentálna súprava ideálny darček pre 7–ročného chlapca.

Máte doma malého vedca, ktorého viac ako čokoľvek iné baví robiť rôzne pokusy, skúmať, ako čo funguje a učiť sa novým veciam? Urobte mu radosť Súpravou experimentov z alza.sk.

7-ročné deti majú stále mnoho otázok a ich záujem o okolitý svet neustále rastie. Radosť mu môže spraviť ďalekohľad, mikroskop alebo glóbus. Objavovanie vesmíru sa stane pre deti zábavou. Ďalekohľad priblíži mladému prieskumníkovi vesmíru krásu planét slnečnej sústavy, úžasnú mesačnú krajinu a neznáme vzdialené svety – hmloviny, galaxie a hviezdokopy.

Telskop s mikroskopom tip na darček pre chlapca

NÁŠ TIP: Dobrú ponuku experimentálnych a vzdelávacích súprav sme našli v eshope alza.sk.

5. Kniha

Čítanie u detí síce nie je dnes veľmi populárne, ale správne zvolenou knihou dokážete dieťa vtiahnuť do tajomných príbehov aj vy.

Nevšedné dobrodružstvá plné napätia a záhad ponúka deťom edícia Tigrí tím. Kniha obsahuje detektívnu lupu, ktorou sa mladý čitateľ môže aktívne zapojiť do pátrania a pomôcť tak vyriešiť záhadu spolu s pátračmi Patrikom, Lukášom a Beou. Knihy Tigrí tímskvelým štartom a motiváciou pre najmenších čitateľov.

NÁŠ TIP: Dobrú ponuku kníh pre deti a mládež nájdete napríklad v internetových obchodoch Pantarhei.sk alebo Bux.sk.

6. Zážitok -nezabudnuteľný darček pre 7-ročného chlapca

Chcete, aby si oslavu svojich siedmich narodenín váš syn pamätal do konca života? Darujte mu nezabudnuteľný zážitok. Môžete spolu navštíviť ZOO, aquapark, lezeckú stenu, zasúťažiť si na motokárach, previezť sa loďou či balónom.

Darček pre chlapca jazda na motokáre

Spoločne strávené chvílespomienky na ne budú nádherným darčekom nielen pre oslávenca ale aj pre vás.

7. Bicykel, kolobežka, korčule, lyže

Mnoho chlapcov vo veku 7 rokov začína športovať. Pre takýchto aktívnych chlapcov bude bicykel, kolobežka, korčule ale tiež futbalová lopta, brankárske rukavice nádherným darčekom.

Originálny darček pre 7-ročného chlapca

Vedením dieťaťa k športu podporíte nielen jeho zdravý vývoj, ale vytvoríte mu skvelé podmienky pre získavanie nových kamarátov. Na bicykli alebo korčuliach budete môcť tráviť so synom viac spoločných chvíľ aj vy.

NÁŠ TIP: Veľmi dobrú ponuku športových potrieb pre deti a tínedžerov, nájdete v ponuke eshopu INSPORTLINE.sk. Väčšina tovaru je skladom, objednávku vám doručia rýchlo.

8. Špionážne hračky

Hľadáte dokonalý darček pre 7-ročného chlapca? Nadšenie a skvelé prekvapenie mu pripravíte súpravou pre malého špióna EPline SpyX. V súprave malý špión nájde: špiónske pero, detektor pohybu, mini odposluch, špiónske oko a univerzálny opasok s držiakmi na špiónske vychytávky.

Sen o neporaziteľnom bojovníkovi či tajnom agentovi môžete vášmu synovi splniť špionážnymi hračkami či súpravami.

9. Autodráha

Aj vo veku siedmich rokov chlapci s obdivom sledujú rýchle autá a dokonca voči nim nie sú ľahostajní ani ockovia a starí otcovia. Zažiť adrenalínové preteky Formule 1 si tak bude môcť pomocou autodráhy užívať celá rodina.Autodráha tip na darček

Autodráha prinesie malému pretekárovi množstvo vzrušujúcich zážitkov a samozrejme aj adrenalín, veď sa jedná o preteky rýchlych áut.

Pozrite si najpredávanejšie autodráhy na Heureka.sk

Náš tip na záver

Pamätajte, že túžby dieťaťa a jeho rodičov nemusia byť vždy rovnaké. Mnohí oteckovia si vyberajú hračky na základe svojich preferencií a neberú do úvahy prianie svojho syna. Darčekom pre syna si neplňte vlastné detské sny  a nekupujte pre dieťa hračku, o ktorú neprejavuje záujem. Vo veku 7 rokov majú chlapci už jasnú predstavu o darčekoch, preto by ste mali rešpektovať jeho výber.

4.8/5 - (6 votes)

1 komentár

  1. mam dvojičky a moje deti dostali detske bicykle woom. Maju rovnake, aby doma kvoli tomu nebola hadka, holt deti 🙂

Comments are closed.