Aké detské slávnostné oblečenie kúpiť?

2352

Ste pozvaní na oslavu či rodinnú slávnosť, ale nemáte slávnostné oblečenie pre dieťa? Inšpirujte sa našimi tipmi, aby ste detské slávnostné oblečenie vybrali jednoducho a rýchlo.

Keďže pre dieťa kupujeme väčšinou praktické pohodlné oblečenie na každodenné nosenie, výber detského slávnostného oblečenia môže dať zabrať aj skúseným mamám.

Podľa mienky mnohých rodičov vo väčšine prípadov nie sú detské slávnostné šaty šité pre deti, ale pre rodičov, ktorí sa chcú pýšiť svojím potomstvom. A tak mnohí z nás pred slávnostnou udalosťou riešia dilemu: vybrať krásne alebo praktické šaty pre dieťa.

Ako vybrať detské slávnostné oblečenie?

Skôr ako sa pustíte do hľadania slávnostného oblečenia pre dieťa, mali by ste si uvedomiť, že aj keď kupujete krásne šaty, kupujete ich pre dieťa, ktoré sa najlepšie cíti v pohodlnom odeve. Zabudnite na to, že vaše malé striebro bude počas oslavy pokojne sedieť ako dieťa z fotografií v katalógoch.

Detské slávnostné oblečenie nakupujte cez internet

Takže detské slávnostné oblečenie by malo byť nielen krásne, ale aj kvalitnépre dieťa maximálne pohodlné. Pri nákupe detského slávnostného oblečenia je najlepšou voľbou internet. V internetových obchodoch nájdete omnoho väčší výber elegantného oblečenia pre deti ako v kamenných obchodoch.

Na druhej strane, nákup slávnostného oblečenia cez internet si nenechávajte na poslednú chvíľu, pretože vami objednaný tovar nemusia mať v eshope skladom, doba dodania sa môže z nejakého dôvodu predĺžiť, dieťaťu nebude sedieť objednaná veľkosť alebo sa v oblečení nebude cítiť príjemne.

NÁŠ TIP: Veľmi dobrú ponuku oblečenia pre menšie deti s rýchlym doručením nájdete napríklad v internetových obchodoch Aboutyou.sk alebo Feedo.sk. Oblečenie pre väčšie deti a tínedžerov pozrite na Answear.sk.

Pri výbere zohľadnite vek dieťaťa a jeho pohodlie

Aj pri výbere slávnostného oblečenia zohráva vek vášho potomka dôležitú rolu. Detské slávnostné oblečenie by malo byť pre dieťa príjemné, pohodlné a neobmedzujúce pohyb.

Obliekať malé dieťa do volánikových sukničiek či mini obleku bude s veľkou pravdepodobnosťou sprevádzať plač nespokojného bábätka. Váš poklad bude elegantný aj v príjemnom bielom body a farebných dupačkách.

Pri výbere slávnostného oblečenia pre dieťa staršie ako rok, majte na pamäti predovšetkým pohodlie dieťatka. S veľkou pravdepodobnosťou váš poklad nebude sedieť dlhšie ako 5 sekúnd, bude chcieť samo jesť, piť či vyskúšať vodu v mláke.

Najvhodnejším oblečením budú pre malú slečnu jednoduché bavlnené šaty alebo body so sukničkou. A čo obliecť malému kovbojovi? Pohodlné mäkké džíny a polo tričko alebo bavlnenú košeľu.Dievčenské slávnostné šaty

V rodičoch vidia staršie deti svoje veľké vzory. Preto môžete garderóbu vašej malej princeznej zladiť s vašou a malému fešákovi uviazať motýlika či kravatu. Na sako by ste mali zabudnúť, pretože dieťa bude obmedzovať v pohybe.

Deti majú veľmi jemnú pokožku, preto je vhodné zvoliť oblečenie ušité z ľahkých prírodných textílií. Čo sa týka farebnosti, skúste sa vyhnúť najmä u dievčat tmavým farebným odtieňom a dajte prednosť svetlým alebo jemným pastelovým farbám.

Určite si limit pre nákup slávnostných šiat

Kupovať drahé slávnostné oblečenie pre dieťa je zbytočné. Deti rastú rýchlo a slávnostné okamihy neriešime každý týždeň, tak elegantné oblečenie bude mať vaše dieťa s veľkou pravdepodobnosťou oblečené jeden možno dvakrát.

Aj keď vaše dievčatko sa mení na rozprávkovú princeznú a malý uličník na okúzľujúceho džentlmena, počítajte s tým, že slávnostné oblečenie môže zašpiniť rovnako rýchlo a „ kvalitne“ ako staré tričko a tepláky.

Tipy na slávnostné oblečenie pre dievča

Dievčatá, dokonca aj tie najmenšie, túžia vyzerať ako princezné. Rodičia stoja pred výzvou kúpiť šaty, ktoré sú krásne, zároveň praktické a za prijateľnú cenu, pretože, ako viete, deti rastú rýchlo. Ani tá najroztomilejšia princezná nebude dlho sedieť, ale pridá sa k aktívnym hrám malých šarvancov.

Dievčatá milujú skutočné šaty pre princezné – dlhé a farebné. Ale pri kúpe detských slávnostných šiat dajte radšej prednosť primeranej dĺžke, aby šaty pri hre a chôdzi malej krásavici nezavadzali.

Pohodlné slávnostné šaty pre dievča

NÁŠ TIP: Dobrú ponuku dievčenských šiat sme našli v eshopoch Aboutyou.sk a Answear.sk.

Tipy na slávnostné oblečenie pre chlapca

I keď sa to na prvý pohľad nezdá, kúpiť detské slávnostné oblečenie pre chlapca je oveľa jednoduchšie ako pre dievčatá. Mladý gentleman bude skvelo vyzerať v džínsoch, ktoré doplníte košeľou a elegantnou vestou či svetrom. Slávnostnú chvíľu zdôrazníte motýlikom alebo kravatou.

Detské slávnostné oblečenie pre chlapcov

Ak sa rozhodnete obliecť chlapca do obleku ba dokonca fraku, rátajte s tým, že sako už možno nebude mať oblečené ani na oficiálnej časti. Predsa len, chlapci milujú pohodlie.

Pozrite si ponuku chlapčenského oblečenia

Výber detského slávnostného oblečenia sa môže stať zábavkou aj pre vaše dieťa. Po vašom prvotnom prieskume, si môžete spolu pozrieť obrázky elegantných kúskov sviatočného oblečenia. Pri starších deťoch vezmite, samozrejme, do úvahy aj ich názor a nekupujte im oblečenie, ktoré sa im nepáči.

Kvalitné a štýlové sviatočné oblečenie je kľúčom k dobrej nálade dieťaťa na oslave či slávnosti.

4.7/5 - (7 votes)

1 komentár

Comments are closed.