Hračky do vody. Inšpirujte sa a vyberte pre deti tie najlepšie

4314

Chcete zabaviť dieťatko pri kúpaní? Dajte mu do vane zaujímavé hračky. Inšpirujte sa a vyberte pre vaše dieťa najlepšie hračky do vody.

Deti voda priťahuje ako magnet. Voda deti upokojuje, pomáha im uvoľniť a zmierniť napätie. Aby sa kúpanie nestalo pre dieťa len nudným denným rituálom, potrebuje počas kúpania hračky. Hračky do vody pomáhajú „ vyliečiť“ strach z vody, prispievajú k rozvoju jemných motorických zručností, prebúdzajú u dieťaťa fantáziu a záujem o kúpanie.

Keďže psychológovia odporúčajú čo najefektívnejšie využiť potenciál hier s vodou, vybrali sme pre vás a vaše deti tie najlepšie hračky do vody na základe rodičovských skúseností.

Najlepšie hračky do vody pre deti do 3 rokov

Pri výbere hračiek do vane sme zobrali do úvahy vek detí, pre ktoré sú hračky do vody určené.

Hračky do vody pre deti od 6 mesiacov

Keď dokáže váš drobček pevne sám sedieť, môžete mu pri kúpaní dať prvé hračky do vody.

Playgro – Sada kačičiek

Kačičky do vody PlaygroSada 4 farebných kačičiek pre veselé kúpanie bez slzičiek. 4 veselé kačičky zabavia a potešia dieťatko počas kúpania. Kačičky plávajú na vode a po ich stlačení vystrekne voda.

Počas hry sa stimulujú hmatové vnemy. Rozvíja sa zručnosť a koordinácia pohybov.

MUNCHKIN Vodné misky – 7ks

Hračky do vody Munchkin

Vodné misky Munchkin zabavia deti od 9 mesiacov. Farebné mištičky rôznych veľkostí môže dieťatko spájať, vkladať do seba alebo postaviť si z nich malú pyramídu. Deti na miskách Munchkin fascinujú tvarované otvory na dne každej misky, cez ktoré prúdi voda a vytvára rôzne obrazce.

Hračky do vody Munchkin vodné misky podnecujú u detí experimentovanie a skúmanie. Pri hre si dieťa rozvíja svoje zručnosti a učí sa spoznávať farby a chápať rozdiel medzi veľkosťami.

SKIP HOP Zoo Vodná fontánka Včielka

SKIP HOP Zoo Vodná fontánka Včielka

Veľa zábavy si dieťatko užije s novou fontánkou Skip Hop Včielka. Fontánku Včielka stačí ponoriť a naplniť vodou. Po zdvihnutí z vody utvorí včelička krásnu fontánku. Hračka do vody sa dieťatku ľahko drží, vďaka praktickým uškám.

Hračka pomáha rozvíjať logické myslenie, predstavivosť, jemnú motoriku, koordináciu, hmatové zručnosti.

Náš tip: Chicco Bublinkový ostrov do vody

Hračky do vane Chicco Bublinkový ostrov

Chicco Bublinkový ostrov do vody je veselá hračka, ktorá premení nudné kúpanie na zábavu. Vodný ostrov poteší pri kúpaní deti od 6 mesiacov. Deti môžu pozorovať dve veselé rybičky, ako sa kĺžu po šmykľavke. Veľa zábavy prináša malá chobotnička, ktorá po stlačení vytvára mydlové bubliny.

Vodné hračky pre deti od 1 roka

Detská knižka do vody Skip Hop

Knižkou do vody sa dieťatko učí pomenovať farby a nakreslené obrázky, čím si aktívne rozširuje svoju slovnú zásobu.

Yookidoo Zábavná fontána

Yookidoo hračky do vody

Yookidoo Zábavná fontána patrí zaručene medzi najlepšie hračky do vane pre deti od 1 roka, ale s obľubou sa s ňou hrajú vo vani aj staršie deti.

Magickú fontánu tvorí základňa, ktorú pripevníte na dno vane, aby mohla čerpať vodu pre vytváranie magickej fontány. Lode a postavičky si môže dieťatko na seba stavať podľa vlastnej fantázie. Zmena komponentov na vrchole fontány spôsobuje rôzne vodné efekty a pohyby vody.

Yookidoo hračky do vody rozvíjajú u dieťaťa koordináciu „ oko – ruka“, zlepšuje sa manuálnu zručnosť dieťaťa. Vodné efekty pomáhajú dieťaťa pochopiť vzťah „príčina – následok“ a podporujú tak jeho kreatívne experimentovanie.

Náš tip: Munchkin – Žltá ponorka do vane

Munchkin hračky - ponorka do vane

So zábavnou žltou ponorkou Munchkin sa večerné kúpanie zmení na zábavné dobrodružstvo. Vaša ratolesť môže ponorku potápať a vytvárať tak pod vodou smiešne vzduchové bubliny. Vrtuľa ponorky sa realisticky otáča a vnútri kabíny hrkajú ukryté koráliky.

Táto krásna hračka je vyrobená z ľahkého plastu a je prispôsobená pre malé detské ručičky. Vďaka tomu si s ňou vodné radovánky môžu užívať deti už od 12 mesiacov.

Hračky do vane pre deti od 2 rokov

Little Tikes – Bublinková loď

Loďka do vody Little Tikes

Bublinková loď Little Tikes je zábavná hračka do vody. Vaše deti určite zabaví či už doma vo vani alebo vonku v bazéne. Loďka pláva na hladine a vďaka špeciálnym senzorom začne po kontakte s vodou svietiť a jazdiť. A ak jej nádržku naplníte roztokom na bublinky do vane, bude ešte navyše štýlovo z komína vypúšťať bubliny. Pri hre sa podporuje detská fantázia a vytvára sa priestor pre ďalšie hry.

Doprajte deťom novú nevšednú hračku na ich obľúbené vodné radovánky.

Munchkin – Vodné kalíšky – Žabka

Žabka do vane Munchkin

 

Vodné kalíšky so žabkou urobia z večernej hygieny vášho dieťaťa neobyčajne zábavnú aktivitu. Kalíšky majú totiž na dne obrázky, ktoré vidieť až po ich namočení. Pri uschnutí opäť zmiznú. Žabka sa pri kontakte s vodou mení z obyčajnej žaby na princa s korunkou. Súprava obsahuje celkom päť dielov.  Munchkin vodné kalíšky so žabkou rozvíjajú myslenie, koordináciu pohybov, predstavivosť.

Teddies Pastelky do vane Krtko, 5 ks s hubkou

Hračky do vane pastelky Krtko

S Krtkovými pastelkami do vane sa vaša kúpeľňa premení každý deň v iný svet. Maľujú na vaňu, obklady aj na telo a deti si s nimi užijú množstvo sranda. Deti môžu vytvoriť hotové umelecké diela a mamičky sa nemusia obávať, pretože tieto pastelky idú ľahko zmyť.

Pastelky do vane sú úplne bezpečné, netoxické a hypoalergénne. Sada obsahuje 5 pasteliek a hubku s motívom Krtka. S Krtkovými pastelkami do vane budú vaše deti kúpanie milovať. Navyše, pastelky rozvíjajú jemnú motoriku, podporujú detskú fantáziu.

Najlepšie hračky do vane pre deti od 3 rokov

Munchkin – Písmená a čísla do vane

Písmená do vane abeceda

Munchkin písmená a čísla do vane je perfektnou hračkou na kúpanie! Deti sa milujú učiť všade … tak prečo nie vo vani? Mokré tvary sa prilepia na okraj vane, stenu, dlažbu, proste kamkoľvek. Pena je mäkká, odolná a netoxická. Zábavná hra, ktorou sa deti učia. V balení nájdete: 26 plávajúcich písmen abecedy a 10 číslic 0 – 9 v 6 farbách.

Pri hre s abecedou a číslicami do vody si dieťa počas kúpania formou hry opakuje farby, spoznáva abecedu a číslice. Navyše počas kúpania si dieťa užíva aj vašu prítomnosť :-).

Little Tikes – Svietiaca fontánka

Vodné hračky pre deti Little Tikes

Svietiaca fontánka zabaví deti pri kúpaní vo vani aj vonku v bazéne.  Little Tikes svietiaca fontána v tvare ježka vie plávať na hladine. Po kontakte s vodou sa začne otáčať, svietiť a striekať okolo seba vodu. Doprajte deťom novú nevšednú hračku pre ich tak obľúbené vodné radovánky.

Hra so svietiacou fontánou Little Tikes prináša pozitívne emócie a prispieva k rozvoju jemných motorických zručností a detskej fantázie.

Náš tip: SES Maľovanie vo vode Voňajúce farby

Detské farby do vane

Vďaka kreatívnej súprave Maľovanie vo vode Voňajúce farby deti zabavíte a zároveň aj umyjete. Kúpanie ešte nikdy nebola väčšia sranda. Nechajte deti maľovať priamo na kachličky – farba ide totiž jednoducho umyť, takže sa nemusíte báť katastrofických následkov.

Vyskúšajte ten najlepší spôsob, ako urobiť z nudného kúpania zábavnú chvíľku. Balenie obsahuje 8 farieb a penové pečiatky v tvare morských zvieratiek.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi na Facebooku.

4.8/5 - (9 votes)

1 komentár

  1. mame na dvore bazen a virivku, takže tiež by sme chceli detom kupit nejake hračky do vody, aby sa tam mali s čim hrat. Nejaky napad?

Comments are closed.