Objavte najlepšie magnetické stavebnice pre deti

3435

Trápite sa nad výberom zaujímavej hračky pre vaše dieťa? Spoznajte najlepšie magnetické stavebnice pre deti a váš problém poľahky vyriešite.

Vybrať pre dieťa zaujímavú hračku býva občas zložité, najmä v prípade, keď dieťa má doma veľa hračiek. Ale dilemu, akú hračku kúpiť, riešia aj mnohí rodičia, ktorí chcú kúpiť dieťaťu peknú a kvalitnú hračku, s ktorou sa bude dieťa hrať dlhšie obdobie. Jednou z možností je nechať sa inšpirovať a spoznať najlepšie magnetické stavebnice pre deti.

Na trhu s detskými výrobkami je zastúpená celá škála vzdelávacích hier pre všetky vekové kategórie. Každý rodič sa snaží vyberať pre svoje dieťa nielen pekné, ale aj zaujímavé hračky. A ak hračka prispieva aj k rozvoju zručností dieťaťa, potom ju môžeme považovať za ideálnu. Svoje miesto medzi ideálnymi hračkami majú aj magnetické stavebnice.

Magnetické stavebnice sa objavili síce len nedávno, ale neuveriteľne rýchlo si získali srdcia detí a rodičov. Magnetické stavebnice umožňujú deťom hrať sa, experimentovať a tvoriť. Pri hre si deti rozvíjajú fantáziu, kreativitu, logické myslenie, pamäť. Trénujú trpezlivosť, pozornosť a jemnú motoriku.
Ako vyberať magnetické stavebnice

V súčasnosti nám už výrobcovia ponúkajú širokú škálu magnetických stavebníc pre deti  a každý rok pribúdajú ďalšie variácie tejto populárnej hračky. Magnetická stavebnica  je univerzálna hračka, s ktorou sa rady hrajú chlapci aj dievčatá v každom veku. Dokonca hry s magnetmi ponúkajú výrobcovia už aj pre najmenšie deti.

Ak neviete, aký darček pre dieťa kúpiť, vyberte si magnetickú stavebnicu. Inšpirujte sa najlepšími magnetickými stavebnicami. Jedinou podmienkou vášho výberu je vek dieťaťa, pre ktoré stavebnicu vyberáte.

Najlepšie magnetické stavebnice pre deti

Magnetická stavebnica Geomag Glow 64

Geomag sú jedinečné magnetické stavebnice pre deti od 3 rokov. Stavebnica funguje na princípe magnetizmu. Jednoduchosť a neskutočná variabilita sú hlavnými kladmi tejto švajčiarskej stavebnice.

Geomag magnetické stavebnice
Stavebnica Geomag Glow 64

Geomag magnetické stavebnice so série Glow tvoria magnetické tyčinky s dĺžkou 6 cm, ktoré v tme svietia, poniklované guľôčky s priemerom 12,7 mm a panelové výplne rôznych geometrických tvarov. Napriek tomu je stavebnica veľmi variabilná a prináša zábavu na celé hodiny.

V balení magnetickej stavebnice Geomag Glow 64 nájdete celkom 64 dielikov:

 • 30 tyčiniek
 • 30 poniklovaných guľôčok
 • 4 podstavce – 2 čierne štvorcové podstavce a 2 svietiace päťuholníkové podstavce.

Detská magnetická stavebnica Geomag

Na každú guľôčku môžete pripojiť až 14 tyčiniek.

Pomôžte svojim deťom v rozvoji a darujte im unikátnu, v tme svietiacu, magnetickú stavebnicu Geomag Glow.

Systém stavebnice Geomag je založený na veľmi silných magnetoch, ktoré dokážu udržať pokope aj veľmi zložité stavby. Všetky súčasti stavebnice majú silnú odolnosť proti opotrebovaniu a o jej absolútnej zdravotnej neškodnosti svedčí mnoho testov a certifikátov.

Séria magnetických stavbníc Geomag Color Glow prináša kreatívny svet, kde si deti môžu vytvoriť vlastné stavby podľa svojej fantázie, ktorú si pri hraní rozvíjajú, rovnako ako jemnú motoriku. Jednotlivé dieliky v tme svietia.

104 dielikov pre skladanie, hru a zábavu nájdete v balení Geomag Kids Glow 104.

Vyberte si detskú stavebnicu

Magnetická stavebnica SUPERMAG – SuperMax Fluo

Skvelá magnetická stavebnica pre deti od 3 rokov, ktorá rozvíja ich kreativitu, priestorové vnímanie a motoriku rúk. Skladá sa zo silne zmagnetizovaných guľôčok a kolíkov s fosforeskujúcou povrchovou úpravou, takže v tme svieti, čo iste poteší väčšinu detí.

Supermag magnetické stavebice pre deti Fluo
Stavebnica SuperMaxi Fluo

Stavebnica nemá vopred určený konkrétny tvar, záleží teda čisto na predstavivosti vášho dieťaťa, aký obrazec zo stavebnice vytvorí. Vďaka tejto vlastnosti zabaví deti na dlhú dobu, budú sa snažiť objavovať stále nové a nové tvary. Supermag je nielen výbornou konštrukčnou hračkou, ale zároveň výbornou pomôckou na stavanie molekulárnych modelov.

Stavebnica SUPERMAG – SuperMax Fluo sa skladá celkom zo 44 dielikov:

 • 6 dlhých kolíkov
 • 18 kratších kolíkov
 • 20 guľôčok.

Zábavné magnetické stavebnice Supermag ponúkajú neobmedzené množstvo kombinácií. Táto edukačná stavebnica rozvíja detskú kreativitu, napomáha k zlepšeniu priestorového vnímania a rozlišovania tvarov.

Špeciálna technológia výroby zabezpečila, že dieliky sú veľmi silno zmagnetizované a k jednému dielu tak môžete pripojiť až 50 iných dielov stavebnice. Supermag slúži nielen ako hračka, ale aj ako výborná pomôcka k stavbe molekulárnych modelov.

Supermag magnetická stavebnica Supermaxi klasik

Zahrať sa s magnetickou stavebnicou môžu už aj deti od 3 rokov, pre ktoré je určená stavebnica Supermaxi klasik od Supermag.

Supermag magnetické stavebnice Supermaxi klasik
Stavebnica Supermag Maxi klasik

Deti si zo 66 dielikov, ktoré sa nachádzajú v balení môžu vytvoriť v 3D priestore rozličné predmety. Fantázii sa medze nekladú! Stavebnica rozvíja predstavivosť, jemnú motoriku, kreativitu a priestorové vnímanie.

V balení magnetickej stavebnice Supermaxi klasik nájdete:

 • 6x krátke tyčinky
 • 30x dlhé tyčinky
 • 30x guľôčky.

Tyčinky sú vyrábané v piatich základných farbách: červená, modrá, žltá, biela a zelená, ale v jednom balení sú vždy tyčinky iba v dvoch  farbách.

SmartMax Start Plus magnetické stavebnice pre deti od 1 roka

Belgické magnetické stavebnice SmartMax predstavujú ideálnu hračku pre deti od 1 roka. Z priložených dielikov podľa návodu ľahko zostavíte rôzne 2D tvary alebo dokonca aj 3D objekty.

Veľkosť jednotlivých kusov stavebnice je prispôsobená malým detským ručičkám. Počas zostavovania si deti precvičujú umenie trpezlivosti, koncentrácie a rozvíjajú priestorovú predstavivosť a fantáziu.Malé deti začínajú stavať prvé stavby a zoznamujú sa s magnetickými dielikmi. V balení nájdete aj brožúrku s ukážkami, čo všetko je možné z tejto súpravy postaviť.

Smartmax magnetické stavebnice pre deti od 1 roka
Stavebnica SmartMax Start Plus

SmartMax Start Plus štartovacia súprava magnetickej stavebnice pre najmenších obsahuje:

 • 3 veľké tyčky (dlhé 12 cm)
 • 12 stredných tyčiek
 • 8 spájacích gúľ.

Všetky diely viete následne kombinovať s inými modelmi magnetických stavebníc SmartMax.

Kúpiť SmartMax Start Plus

Magformers magnetická stavebnica Rainbow

Magformers magnetické stavebnice otvárajú deťom od 3 rokov farebný svet  magnetických dielikov.

Magformers magnetické stavebnice
Stavebnica Magformers

Detská magnetická stavebnica Rainbow sa skladá z:

 • 30 dielikov
 • 12 trojuholníkov
 • 18 štvorcov

Dieliky vo farbách dúhy umožňujú deťom skladať domčeky, malé hrady, kocky, garáže, rakety a mnohé iné výtvory podľa vlastnej fantázie.

Kreatívne magnetické stavebnice Magformers sú vynikajúcim darčekom pre každé dieťa. Rotujúce magnety sú uzatvorené v niekoľko vrstvovom plastovom obale a tým sa jednotlivé dieliky – skladačky vždy dokonale spoja. Hra so stavebnicami Magformers rozvíja u detí jemnú motoriku, podnecuje tvorivosť, učí deti farby a základné geometrické tvary.

Ak hľadáte výnimočný darček, potom je magnetická stavebnica Magformers tá správna voľba.

Vyberte si stavebnicu Magformers

Prečo kúpiť dieťaťu magnetické stavebnice?

Magnetické stavebnice dávajú dieťaťu príležitosť pre rôzne hry. Po zložení jednotlivých modelov sa dieťa môže hrať podľa vlastnej fantázie. Navyše, magnetické stavebnice:

 • rozvíjajú nápadité myslenie
 • pomáhajú pri učení zapamätať si mená figúr, tvarov a farieb
 • „ nútia“ obe hemisféry v mozgu pracovať súčasne
 • stimulujú rozvoj logických a motorických zručností
 • vzbudzujú záujem o dieťa o hru
 • rozvíjajú fantáziu a tvorivosť dieťaťa
 • učia dieťa k trpezlivosti
 • rozvíjajú pamäť, logické a priestorové myslenie
 • prispievajú k rozvoju inteligencie dieťaťa

Vďaka širokej ponuke, viete dnes vybrať magnetické stavebnice pre deti v akomkoľvek veku.

Ako si správne vybrať magnetické stavebnice?

Ak chcete, aby boli pre deti magnetické stavebnice nezabudnuteľným darčekom, potom pri ich výbere zohľadnite nasledujúce kritériá:

Kvalita

Pred zakúpením sa uistite, že magnetická stavebnica je vyrobená z kvalitného materiálu. Magnetické stavebnice známych značiek sú kvalitne zabalené a samotné detaily sú namaľované v jasných farbách.

Na žiadnom dieliku stavebnice by nemali byť žiadne ostré hrany.

Magnety by mali byť pevne vsadené vo vnútri stavebných prvkov bez rizika ich vypadnutia.

Magnetické stavebnice kupujte od overených výrobcov, pretože pri lacnom falzifikáte môžete vážne ohroziť zdravie vášho dieťaťa. Medzi popredných výrobcov magnetických stavebníc, ktorí dbajú na vysokú kvalitu a bezpečnosť patrí spoločnosť Geomag a Magformers.

Počet dielikov

Čím viac prvkov v súprave, tým lepšie, keďže rôzne tvary umožnia vášmu dieťaťu ukázať predstavivosť a vytvárať veľké štruktúry. Ak je počet kusov malý, potom bude hra so stavebnicou dieťa nudiť.

Magnetická sila

Magnetická sila charakterizuje kvalitu stavebnice. Ak je magnetická príťažlivosť dostatočne silná, potom bude môcť dieťa vytvárať pôsobivé stavby a štruktúry. Magnetickú silu dokážete jednoducho skontrolovať aj vy.

Vezmite jednu tyčinku a priložte ju k väčšiemu množstvu guľôčok. Ak tyčinky pritiahne 5 alebo viac guľôčok, sila magnetu je skvelá. Podobným spôsobom viete skontrolovať aj silu magnetov v plochých častiach stavebnice.

Výber podľa veku dieťaťa

Magnetické stavebnice vyberajte vždy s ohľadom na vek dieťaťa, ktorému stavebnicu kupujete, pretože:

 • príliš malé časti môžu byť veľmi nebezpečné pre malé deti. Môžu ich prehltnúť a udusiť sa.
 • magnetické stavebnice určené pre najmenšie deti obsahujú zvyčajne len niekoľko dielikov, a pre staršie deti nie sú zaujímavé. Naopak, malé deti ešte pri hre nepotrebujú veľa stavebných prvkov, pretože sú potom z hry zmätené.

Magnetické stavebnice pre deti od 1 do 6 rokov

Pre deti od 1 do 3 rokov sú vhodné magnetické stavebnice s malým počtom dielikov, z ktorých vedie poskladať prvé stavby.

Magnetické stavebnice Magiccube
Stavebnica Magiccube Obojživelníky

Od 3 do veku 6 rokov odporúčame magnetické stavebnice s obrázkami písmen, prvých slabík alebo magnetické mozaiky.

Magnetické stavebnice pre deti od 6 rokov

Pre deti od 6 do 99 rokov bude váš výber obmedzovaný jedine vaším finančným rozpočtom.

Magnetické stavebnice nie sú však len skvelým darčekom pre deti, ale vám ako rodičom poskytujú jedinečnú príležitosť, ako podporiť zdravý vývoj dieťaťa, eliminovať jeho pobyt pri počítači, tablete alebo televízore. Využite magnetické stavebnice tiež na to, aby ste s vašimi deťmi strávili viac krásnych spoločných chvíľ, na ktoré budete radi spomínať aj o pár desiatok rokov.

Páčil sa vám článok? Tak ho zdieľajte so svojimi priateľmi, napríklad na Facebooku alebo im ho pošlite mailom.

4.8/5 - (5 votes)

2 KOMENTÁRE

Comments are closed.