Spoznajte najobľúbenejšie stolové hry v roku 2018

4084

Chcete deťom kúpiť spoločenskú hru, ale neviete sa rozhodnúť.  Inšpirujte sa a spoznajte najobľúbenejšie stolové hry v roku 2018.

Zoznam populárnych stolových hier pre deti sa každoročne aktualizuje, ale to neznamená, že klasické hry, ako domino, šach, Človeče, nehnevaj sa, stolný futbal alebo hokej strácajú na svojej atraktivite. Využite dlhé zimné večery a chladné počasie a spoznajte spolu najobľúbenejšie stolové hry v roku 2018.

Najobľúbenejšie stolové hry v roku 2018

V zozname najobľúbenejších spoločenských hier pre rok 2018 nájdete 25 stolových hier pre deti rôznych vekových kategórií. Aby ste pre vaše deti vybrali zaujímavé a zábavné spoločenské, stolové hry so zoznamu sme zoradili podľa veku detí, pre ktoré sú hry určené.

Najobľúbenejšie stolové hry pre deti od 1 roka

Detská stolová hra Čo kam patrí – Krtko

Čo kam patrí je krásne spracovaná skladačka pre najmenšie deti s motívmi Krtka a jeho priateľov. V sete nájdete kocky s veselými obrázkami a úlohou dieťaťa bude zaradiť ich do správneho oddelenia podľa tematiky. Táto hra poskytne vašej ratolesti zábavu na dlhé hodiny.

Top stolné hry pre deti Vkladačka Krtko
Bino Čo kam patrí – Krtko

Pri hre si dieťa rozvíja logické myslenie, motorické schopnosti a zručnosť dieťaťa. Vkladačka Čo kam patrí – Krtko obsahuje 36 dielov. Všetky časti tejto skladačky sú vyrobené z kvalitného dreva, krásne spracovaná potlač je veľmi odolná proti poškodeniu.

Najobľúbenejšie stolové  hry pre deti od 2 rokov

Domino

Tradičná hra Domino bude výborná zábavka pre vaše deti. Nielenže sa deti učia rozoznávať farby a tvary, ale tiež sa rozvíja ich jemná motorika, logika, pozorovacie a kombinačné schopnosti. Vhodná pre deti od 2 do 4 rokov. Hru môžu hrať až 4 hráči.

Top stolné hry pre deti Domino
Baby domino

Najobľúbenejšie stolové hry pre deti od 3 rokov

Moja prvá hra

Moja prvá hra Krtko spoločenská hra má jednoduché pravidlá prispôsobené pre najmenšie deti. Deti sa pri hre nielen zabavia, ale precvičia si základné zručnosti, naučia sa farby, zopakujú si zvuky zvierat. Moja prvá hra podporuje vývoj reči, rozvoj motorických schopností a sociálnych zručností detí.

Najlepšie stolné hry pre najmenších Moja prvá hra Krtko
Dino Moja prvá hra Krtko

Poď sa hrať Krtko detská spoločenská hra

Spoločenská hra pre deti od 3 rokov Krtko poď sa hrať od českého výrobcu Dino je rozprávkou verziou hry Človeče, nehnevaj sa. Hra je určená pre 2-4 hráčov.

Najlepšie stolové hry Poď sa hrať Krtko
Detská spoločenská hra Poď sa hrať Krtko

Najobľúbenejšie stolové  hry pre deti od 4 rokov

Stolová hra Activity Deti

Zábavná stolová hra Activity Deti je verzia obľúbenej hry Activity Original prispôsobená deťom od 4 rokov. Pojmy na kartičkách sú kreslené s jasným popisom. Otázky sú rozdelené do niekoľkých kategórií, ktoré pristupujú k deťom individuálne.

Activity Deti Top stolové hry
Stolová hra Activity Deti (CZ, SK)

Dĺžka hry sa môže podľa potreby upraviť. Detská stolová hra Activity rozvíja fantáziu, vyjadrovacie schopnosti a slovnú zásobu.

Stolová hra pre deti od 4 rokov Kvído Obchod

Medzi populárne stolové hry patrí aj zábavná spoločenská hra Kvído Obchod, ktorá deťom ukáže ako hospodáriť s peniazmi. Deti sa počas hry naučia správne sa rozhodovať. Získajú nové sociálne zručnosti. V obchode nakupujú tovar podľa nákupného zoznamu a neustále si musia strážiť, či na svoj nákup majú dostatok peňazí.

Top stolové hry Kvído Obchod
Spoločenská hra Kvído Obchod

Pri nakupovaní sa môžu hráči stretnúť s určitými výhodami ale aj nevýhodami, ktoré robia hru ešte zábavnejšou. Hru vyhráva ten hráč, ktorý má ako prvý dostatok peňazí na zaplatenie pri pokladni a vracia sa domov s celým nákupom.

Bonaparte Rozprávkový súbor hier

Bonaparte Rozprávkový súbor hier poteší všetkých milovníkov obľúbených postavičiek z večerníčkov, a to konkrétne tých z ruky umelca Zdeňka Smetanu. Užite si s rozprávkovými hrami pekné chvíle s vašimi deťmi! Rozprávkových súbor hier obsahuje 9 hier.

Detské stolné hry Rozprávkový súbor Bonaparte
Bonaparte Rozprávkový súbor hier
S Rozprávkovým súborom hier si s deťmi môžete zahrať:
 • Ako Kremienok a Chocholúšik sadili kvety,
 • Ako malá Čarodejnica objavila čarovnú knihu,
 • Ako Rákosníček skočil doprostred rybníku, Ako sa Rákosníček vydal za Hviezdou,
 • Ako Kremienok a Chocholúšik putovali k chalúpke,
 • Štaflík a Špagetka hrajú človeče nehnevaj sa!
 • kartovú hru Čierny Peter,
 • pexeso,
 • obrázkové Domino.

Stolové hry sú určené pre 2-6 hráčov vo veku od 4 rokov.

NÁŠ TIP: Široký výber spoločenských hier pre deti v predškolskom veku nájdete napríklad v eshopoch MARKET24.sk a FEEDO.sk.

Najobľúbenejšie stolové hry pre deti od 5 rokov

Detská stolová hra Padajúce opičky

Padajúce opičky patria medzi najobľúbenejšie stolové hry pre deti už niekoľko rokov. Táto jednoduchá hra pre deti od 5 rokov rozvíja jemnú motoriku detí a celá rodina si pri nej užije veľa zábavy! Cieľom je, aby vám počas vášho ťahu nespadla žiadna z opičiek dole zo stromu.

Top detské stolové hry Padajúce opičky
Padajúce opičky spoločenská hra pre deti

Postavte strom, poprepichujte ho tyčinkami a nahádžte dovnútra opičky. Potom môže začať hra. Hrá sa pomocou kocky. Musíte si dávať pozor, aby vám opičky neprepadli. Vyhráva hráč, ktorý zhodil najmenej opičiek.

Najobľúbenejšie stolové hry pre deti od 6 rokov

Svoboda Sčítanie a odčítanie – elektronická stolová hra

Sčítanie a odčítanie patrí medzi TOP stolové hry a je zábavnou pomôckou pre malých počtárov. Pri elektronickej stolovej hre Sčítanie a odčítanie sa aj vaše dieťa naučí sčítať aj odčítať ľahko a rýchlo.

Šablónu s príkladmi a výsledkami jednoducho umiestnite na platformu hry, zasunutím jednej koncovky vyberiete príklad a zasunutím druhej koncovky do výsledkového poľa, vyberiete výsledok. Farebná signalizácia vám podá informáciu o správnosti vybraného výsledku.

Matematické stolové hry Sčítanie a odčítanie
Svoboda Sčítanie a odčítanie

Vytvorte deťomi z učenia zábavnú hru! Pri spoločnom počítaní malý školák rýchlo pochopí, že mamička aj ocko matematiku nielen milujú, ale aj perfektne ovládajú. Matematika formou hry pomôže každému malému školákovi rýchlejšie rozvinúť abstraktné myslenie a tým lepšie zvládnuť prvý školský rok.

Stolová hra pre deti od 6 rokov Blackfire Dobble

Dobble je stolová rodinná hra vhodná pre deti od 6 rokov zameraná na rýchlosť, postreh, reflexy! Hra ponúka úplne unikátnu zábavu. Cieľom je nájsť dve okrúhle karty s rovnakými symbolmi rýchlejšie ako vaši protihráči.Nezaobídete sa teda bez poriadnej dávky rýchlosti a všímavosti. Zapojiť sa môžu 2 – 8 hráči, vďaka čomu rozhodne nebude chýbať dynamika a napätie.

Top detské stolové hry Dooble
Blackfire Dobble stolové hry

Aj keď ide o jedinú hru, zahrať si ju môžete v piatich rôznych variáciách:

 • Pekelná veža

  Vo variante Pekelná veža dostane každý hráč jednu kartu s obrázkom smerujúcim k doske stola. Zvyšné karty z balíčka sa umiestnia obrázkom nahor. Len čo zaznie signál, hráči zrazu otočia svoje karty a bod získava ten, kto ako prvý pomenuje zhodný symbol na svojej karte a na karte v balíčku.

 • Studňa

Studňa je v podstate opakom variantu Pekelná veža. Namiesto zbierania čo najväčšieho množstva kariet sa ich naopak snažíte zbaviť

 • Horúci zemiak

  V tomto variante sa Dobble hrá aspoň na päť kôl, pričom hráč, ktorý ako prvý pomenuje zhodný symbol na svojej karte a karte protihráča, ju odovzdáva ďalšiemu hráčovi. Prehráva ten, kto má v závere hry najviac kariet.

 • Chyť ich všetky

  Ten hráč, ktorý ako prvý pomenuje zhodný symbol na svojej karte, karte v balíčku a karte protihráča, získava kartu. Opäť víťazí hráč, ktorý má najviac kariet.

 • Otrávený darček

  Na signál hráči vyložia karty a hľadajú zhodný symbol na karte v balíčku a u protihráča. Ten, kto ako prvý uspeje, umiestni kartu z balíčka na kartu protihráča, u ktorého zhodu našiel. Víťazí hráč s najmenším množstvom kariet.

Zahrajte si stolovú hru Dobble s deťmi a aj vy a budete nadšení, ako taká jednoduchá hra môže byť zábavná!

Spoločenská hra Hádaj kto?

Hádaj kto? patrí medzi stolové hry, s ktorými sa radi hrajú malí aj veľkí. Hra je určená pre 2 hráčov vo veku od 6 rokov. Nová edícia hry Hádaj kto? je navyše rozšírená o možnosti hádania.

Top stolové hry Hádaj kto?
Hasbro Spoločenská hra Hádaj kto?

Ak vás omrzia postavičky, ktoré sú umiestnené na dvoch hracích doskách, môžete svoju hru vylepšiť postavami dostupnými online. Kartičky si jednoducho vytlačíte, vystrihnete a umiestnite na miesto tých už okukaných. Vďaka tomu vás hra nikdy nebude nudiť.

Najobľúbenejšie stolové hry pre deti od 7 rokov

Svoboda Elektrická násobilka

Medzi populárne stolové hry pre deti od 7 rokov patrí Elektrická násobilka. Je to náučná hra, pri ktorej sa deti hravou formou učia násobilku. Elektrická násobilka obsahuje všetkých 200 príkladov malej i veľkej násobilky na 10 výmenných listoch.

Matematické stolné hry Násobilka
Svoboda Elektrická násobilka matematická hra

Úlohou je prepojiť vodivým drôtom zadanie príkladu so správnym výsledkom. Správnu odpoveď signalizuje zelené svetielko. Hra je napájaná 2× AA batériami, ktoré nie sú súčasťou výrobku.

Ravensburger Spoločenská hra Labyrint Honba za pokladom

Zábavná stolová hra Labyrint Honba za pokladom je skvelým darčekom pre dieťa od 7 rokov. Pri stolovej hre Labyrint Honba za pokladom si „ kopec“ zábavy užije celá rodina. Hru si môže spolu zahrať 2 -6 hráčov. Úlohou je preplietať sa chodbami a objavovať poklady.  Približná doba hrania je 30 min.

Labyrint Honba za pokladom top stolové hry
Ravensburger Spoločenská hra Labyrint Honba za pokladom

Carcassonne Big Box stolová hra pre deti od 7 rokov

Spoločenská hra Carcassonne patrí medzi celosvetovo obľúbené stolové hry. S Carcassonne sa hráči vydávajú na dobrodružné výpravy, okolo mesta Carcassone. Vytvárajú cesty, mestá, lúky, kde umiestňujú svojich sedliakov, lupičov, mníchov či rytierov, aby rozširovali ich územie.

Carcassonne stolové hry Big Box
Carcassonne Big Box stolová hra pre deti od 7 rokov

V balení Carcassonne Big Box 2017 nájdete legendárnu základnú hru, dve veľké rozšírenia a deväť malých rozšírení. Vďaka tomu budete mať kompletnú hru pekne pohromade. S hrou Carcassonne strávite hodiny príjemnej zábavy.

Najobľúbenejšie stolové  hry pre deti od 8 rokov

Stolová hra Scrabble Originál SK

Scrabble originál SK patrí už medzi klasické stolové hry a Scrabble milujú celé generácie hráčov bez ohľadu na vek. Hráči sa snažia na hracej doske vytvárať pomocou siedmich písmen z vlastnej zásoby slová. Slová musia nadväzovať na tie predtým umiestnené ako v krížovke.

Top stolové hry Scrabble
Spoločenska hra Scrabble

Podľa dĺžky a použitých písmen je slovo ohodnotené. Niektoré políčka na pláne sú navyše bodovo zvýhodnené. Zvíťazí ten, kto získa najviac bodov, teda ten, kto dokáže skladať tie najlepšie a najdlhšie slová.

Stolová hra Monopoly Cheaters edition SK

Monopoly Cheaters edition SK je inovovaná stolová hra Monopoly s novými pravidlami. Monopoly Cheaters s novou hracou plochou, kartami a pravidlami povzbudzujú hráčov k tomu, aby sa pokúsili protihráča nenápadne prekabátiť.

Monopoly obľúbené stolové hry
Stolová hra Monopoly Cheaters edition SK

Obíďte pravidlá, pre získanie výhodnejšej pozície.Zažite kultové momenty, v ktorých sú pravidlá ohýbané , peniaze požičané a vtipné podnikanie je vítané. Stolová hra Monopoly Cheaters edition SK predstavuje zábavu pre 2-6 hráčov.

Stolová hra Ubongo pre deti od 8 rokov

V hre Ubongo sú pravidlá jednoduché a zahrať si ju môžu 2-4 hráči. Hráči snažia zostaviť skladačku z farebných dielikov, posunúť svoju figúrku na hracej doske a vziať si drahokamy. To všetko musí stihnúť skôr, než sa presypú hodiny. Víťazí hráč s najväčším počtom kameňov jednej farby.

V tejto rodinnej hre sú deti dospelým rovnocennými partnermi, dokonca mnohokrát deti prekvapivo vyhrávajú. Hra zábavnou formou rozvíja geometrickú predstavivosť.Staňte sa objaviteľmi a preneste sa do sveta šamanov, džungle a tajomných pokladov.

NÁŠ TIP: Široký výber spoločenských hier pre väčšie deti nájdete napríklad v eshopoch MARKET24.sk alebo Alza.sk.

Najobľúbenejšie stolové  hry pre deti od 10 rokov

Stolová hra Blackfire Mysterium

Stolové hry Blackfire si získavajú srdcia hráčov po celom svete. Mysterium je zábavná asymetrická kooperatívna hra, ktorú môže hrať až 7 hráčov. Cieľom je vniesť svetlo medzi osobitné okolnosti obklopujúce smrť ducha a pomôcť mu nájsť pokoj pre jeho večný odpočinok. V tejto zaujímavej hre sa jeden hráč ujme úlohy ducha, zatiaľ čo ostatné hrajú médiá.

Blackfire Mysterium stolové hry pre staršie deti
Stolová hra pre deti od 10 rokov Blackfire Mysterium

Všetci hráči majú rovnaký cieľ – pomôcť duchovi nájsť odpočinok. Duch nemôže hovoriť, a preto komunikuje pomocou zoslania vízií, ktoré sú zhromaždené médiám. Médiá potom budú schopné odhaľovať udalosti osudného večera vďaka správnemu výkladu týchto nadprirodzených posolstva. Spolupráca im uľahčí odhaľovanie páchateľa. Čas sa ale kráti a tím musí včas kontaktovať ducha a vyriešiť toto trvajúce mystérium.

Stolová hra pre deti od 10 rokov Dostihy a stávky

Dostihy a stávky patria medzi stolové hry, s ktorými sa zabaví celá rodina. Hru Dostihy a stávky môže hrať 2-6 hráčov. Každý hráč je majiteľom stajne.  Cieľom hry je čo najlepšie investovať zverené prostriedky do koní a dostihov tak, aby stajňa získala čo najviac výhier. Víťazom sa stáva ten, kto najlepšie odhadne situáciu a zostane ako posledný v hre.

Top stolové hry pre deti Dostihy a stávky
Hra pre deti od 10 rokov Dostihy a stávky

Krycie mená – hra pre deti od 10 rokov

Krycie mená od spoločnosti Mindok je nenáročná strategická zábava pre 2-8 hráčov. Hráči musia uhádnuť presné pozície svojich agentov, ktorí sú na hracom pláne rozmiestnení pod neutrálnymi, pre všetkých viditeľnými, krycími menami.

Obúbené stolové hry Krycie mená
Krycie mená – hra pre deti od 10 rokov

Miesta, kde sa agenti nachádzajú však poznajú iba dvaja hlavní špióni (v každom tíme jeden). Spomínané krycie mená slúžia ako nápoveda pre ostatných. Pod jedným krycím menom sa však okrem agentov môžu skrývať aj náhodní okoloidúci či nájomný vrah, na ktorého nesmiete naraziť!

Spoločenská hra Párty Alias

Zábavná stolová hra Párty Alias je určená pre deti od 11 rokov a je určená pre hru 4 a viac hráčov. V tejto hre vysvetľujete ostatným spoluhráčom význam slov pomocou iných výrazov, takže používate napríklad synonymá, protiklady a nápovedy.

Stolové hry so slovami Párty Alias
Spoločenská hra Párty Alias

Na prémiových poliach na vás čakajú aj iné úlohy: predvádzanie zvierat či povolaní, hľadanie vhodných rýmov, popisovanie slávnych osobností alebo hľadanie čo najviac slov na jedno písmeno.

Najobľúbenejšie stolové  hry pre deti od 12 rokov

Spoločenská hra Tipni si!

Tipni si! patrí medzi zábavné stolové hry, pri ktorých si s deťmi užijete veľa zábavy. Hra s 1200 otázkami rozdelenými do šiestich okruhov: spoločnosť, fauna a flóra, veda a technika, stalo sa, šport a rôzne prevetrá vaše vedomosti. Tipovanie, stávkovanie a debatovanie o zaujímavých otázkach ešte nebolo tak zábavné ako pri hre Tipni si!

Detské stolové hry Tipni si
Stolová hra Tipni si!

Pri hre Tipni si! budete tipovať rýchlosť, dĺžku, výšku, hmotnosť alebo správny letopočet. Ak si nie ste svojím tipom istý, môžete si vsadiť na svojho súpera. Pri hre Tipni si! od Alby sa dozviete množstvo zaujímavých informácií, rekordov a kuriozít.  Stolová hra Tipni si sa stane skvelou zábavou pre 3-6 hráčov. Doba hry je cca 30min.

Detská stolová hra Activity Original 2 pre deti od 12 rokov

Spoločenská hra Activity Original 2 patrí medzi multigeneračné stolové hry so zábavou pre celú rodinu. Ak chcete pohnúť figúrkou po hernom pláne, musíte spoluhráčom do časového limitu oznámiť pojem, ktorý ste si vytiahli na kartičke. Máte ale vždy stanovený aj spôsob, akým musíte onen pojem oznámiť – kresbou, pantomímou alebo opisom inými slovami tak, aby ich spoluhráči spoznali.

Top stolové hry Activity Original
Detská stolová hra Activity Original 2 pre deti od 12 rokov

Pojmy sa vysvetľujú pomocou kreslenia, odpisu alebo pantomímy a spoluhráči ich musia uhádnuť. Ak má byť pojem nakreslený, nesmie sa pri tom hovoriť ani gestikulovať. Kresba nesmie obsahovať písmená ani čísla.

Hra Activity Original 2 je určená ako pre 3 hráčov, tak aj pre veľkú skupinu ľudí. Ruky a nohy sa musia zapojiť do hry. Doba hrania približne 60 minút.

Spoločenská hra pre deti od 12 rokov Tik Tak Bum!

Tik tak bum! je ideálna hra pre všetkých, ktorým to rýchlo páli! Každý z hráčov sa musí čo najrýchlejšie zbaviť tikajúcej veci skôr, než vybuchne. Rozhodujúce sú správne slová a rýchle reakcie, vďaka čomu vzniká veľa smiešnych slovíčok a komických situácií.  Zábavu a vzrušenie z hry si môžu užívať 2-12 hráči.

Tik Tak Bum stolové hry pre deti
Spoločenská hra pre deti od 12 rokov Tik Tak Bum!

V ruke vám tiká bomba so špeciálnym časovačom, ktorý zabezpečuje, že explózia nastane vždy v inom čase. Nikto teda nevie, ako dlho bomba bude tikať, než vybuchne. Úlohou hráčov je hľadať a vymýšľať slová obsahujúce určené slabiky, a pritom si prehadzovať tikajúcu bombu. Komu bomba vybuchne v ruke, ten prehráva.

Najobľúbenejšie stolové hry pre deti od 14 rokov

Stolová hra Blackfire XCOM

Kooperatívna hra o obrane ľudstva Blackfire XCOM pre 1 – 4 hráčov, ktorá vychádza z preslávenej počítačové hry XCOM: Enemy Unknown. Budúcnosť ľudstva máte vo svojich rukách! Paríž je v obkľúčení. Z New Yorku utiekli milióny ľudí. Cudzia útoky na Nanking a Čchang-čou vyvolali paniku v uliciach Šanghaja.

Stolové hry Blackfire XCOM
Stolová hra Blackfire XCOM

Ako súčasť obranného tímu XCOM máte k dispozícii najlepšie vybavenie a vojakov na svete. Likvidujte UFO. Skúmajte cudzie technológie. Bráňte svoju základňu. Iba so správnou kombináciou rýchleho uvažovania, rozvážneho plánovanie a odvážneho riskovanie máte šance uspieť proti cudzej invázii.

Stolová hra pre deti od 14 rokov Panstvo hrôzy

Stolová hra Panstvo hrôzy prináša hru plnú napätia, záhad a strachu. Zahrajte sa na odvážneho detektíva a rozpleťte desivú zápletku v hororovom svete H. P. Lovecrafta plnom ponurých uličiek a hrozivo sa týčiacich domov, ktoré skrývajú desivé tajomstvo aj šialené netvory.

Stolové hry Blackfire Panstvo hrôzy
Stolová hra pre deti od 14 rokov Panstvo hrôzy

Panstvo hrôzy je hra pre 1 – 5 hráčov, kde sa hráči striedavo v úlohe vyšetrovateľov púšťajú do skúmania potemných kútov Arkhamu a snažia sa vyriešiť rôzne hlavolamy, odhaliť podivné tajomstvo a odrážať útoky z iného sveta. K hraniu hry je nutné si stiahnuť bezplatnú aplikáciu Mansion of Madness.

Napíšte nám do komentáru, aké najobľúbenejšie stolové hry majú rady vaše deti.

4.6/5 - (5 votes)