Ako vybrať dobré detské korčule na ľad?

4159

Rozmýšľate nad tým, aké zimné korčule pre vaše dieťa kúpiť? Zistite, ako vybrať dobré detské korčule na ľad za rozumnú cenu.

Medzi obľúbené zimné športy patrí korčuľovanie na ľade. Ak vyberáte pre vaše dieťa prvé detské korčule na ľad, pozrite sa, ako vybrať také, v ktorých sa vaše dieťa bude cítiť dobre.

Korčuľovanie je vynikajúci tréning pre dýchací a kardiovaskulárny systém. Má priaznivý vplyv na rozvoj koordinácie a na zlepšenie výkonnosti organizmu. A po korčuľovaní, vaše dieťa pravdepodobne nebude mať problém so zaspávaním :-).

V akom veku kúpiť prvé detské korčule na ľad?

Mnohí rodičia riešia pri prvom dieťati otázku, kedy je vhodný čas začať učiť dieťa na ľade korčuľovať. Pediatri sa prikláňajú k názoru, že ideálny vek postaviť dieťa na zimné korčule je okolo 4. narodenín. Skôr detské svaly, väzy a muskuloskeletálny systém nemusia byť ešte pripravené na takéto zaťaženie.

Lacné detské korčule pre deti

Musíme však poznamenať, že táto odpoveď nie je jednoznačná, pretože mnohé deti začínajú s korčuľovaním už vo veku 2 až 3 rokov veku.

Aké detské korčule na ľad vybrať?

Na niektorých klziskách síce môžete pre dieťa zimné korčule požičať, ale napriek tomu vám odporúčame kúpiť nové detské korčule na ľad. Prečo?

  1. Vaše dieťa ich bude mať k dispozícii, napríklad aj na prírodnom klzisku u babky.
  2. Mnohé školy organizujú pre triedy spoločné korčuľovanie. Pri takom množstve detí by mohol byť problém so zapožičaním.
  3. Korčule nosené niekým iným, môžu ovplyvniť správne postavenie nohy v korčuliach a to ešte nechceme hovoriť o hygiene.

Takže vám odporúčame kúpiť pre dieťa vlastné zimné korčule na ľad.

NÁŠ TIP: Široký výber detských korčúľ skladom a za dobré ceny nájdete napríklad v eshope INSPORTLINE.sk.

Aké detské korčule na ľad môžete pre vaše dieťa kúpiť?

Hokejové detské korčule na ľad

Hokejové korčule nie sú určené len pre hokejistov. Vďaka svojej ľahkosti a dobrej manévrovateľnosti sú vhodné nielen pre nadšencov hokeja, ale aj pre veľmi aktívne deti. A mimochodom, môžete pokojne zabudnúť na to, že hokejové korčule sú len pre chlapcov. S kľudným svedomím ich môžete kúpiť aj pre dievčatá.

Hokejové detské korčule na ľad

Krasokorčule – dievčenské korčule na ľad

Krasokorčule od hokejových korčúľ odlíšite už na prvý pohľad, pretože v prednej časti nožov majú malé zúbky. Nôž je zvyčajne z jedného kusa ocele, rovnako vysoký. Krasokorčuliarska topánka je často vyrobená z kože, päta a členky bývajú spevnené.

Detské korčule na ľad so zúbkami sú ideálne na jazdenie na zakrytých klziskách v interiéri, kde sa o povrch ľadu pravidelne starajú.

NÁŠ TIP: Ak je vaše dieťa „ korčuľový začiatočník“ a bude zväčša korčuľovať na prírodnom ľade, odporúčame dať prednosť hokejovým korčuliam.

Univerzálne detské korčule 2v1

Univerzálne korčule sú ideálne pre tých čo chcú ušetriť, pretože vaše dieťa si môže korčuľovanie v jedných korčuliach užívať v zime aj v lete. Stačí vymeniť podvozok korčule. Navyše, univerzálne detské korčule vám vydržia aj niekoľko sezón, pretože ich veľkosť viete zväčšiť až o 3 čísla.

Detské korčule na ľad pre najmenších  – kačenky

Nastaviteľné kačenky sú detské korčule, ktoré sa upevňujú na detské topánky. K topánke sa pripevňujú dvoma remienkami, ktoré sú súčasťou výrobku. Veľkosť na kačenkách viete upraviť.

Detské korčule na ľad Kačenky
Detské korčule Kačenky SpongeBob

Kačenky sú oveľa stabilnejšie než detské korčule na ľad s jednou čepeľou, takže aj tie najmenšie deti si môžu užívať svoje prvé korčuľovanie.

Ak sa vaše dieťa nevenuje hokeju, krasokorčuľovaniu alebo rýchlokorčuľovaniu profesionálne, nemá zmysel investovať do drahých zimných korčúľ. Pre zimné radovánky kúpite dnes na internete kvalitné detské korčule na ľadza rozumnú cenu.

   Pozrieť korčule   

Na čo myslieť pri výbere dobrých detských korčúľ na ľad

Správna veľkosť

Pri kúpe zimných korčúľ pre deti, rovnako ako s topánkami, je najdôležitejším parametrom je správna veľkosť. Pozor dávajte najmä pri kúpe korčúľ pre malé deti. Malé dieťa nedokáže posúdiť, či sú mu korčule dobré.

Keď skúšate detské korčule na ľad zamerajte vašu pozornosť na korčule o 1 veľkosť väčšie, v akej nosí dieťa topánky. Nezabudnite korčule vyskúšať na teplé ponožky, ktoré vaše dieťa nosí na klzisko.

Veľké korčule kvôli nesprávnej distribúcii hmotnosti znemožnia dieťaťu naučiť sa správnu techniku korčuľovania a dieťa sa pri korčuľovaní rýchlejšie unavený.

Materiál

Z akého materiálu kúpiť detské korčule na ľad? Odpoveď nie je celkom jednoznačná. Koniec koncov, každý materiál má svoje vlastné výhody a nevýhody. Topánky z pravej kože umožňujú detským nohám „dýchať“ a formovať ich. Koženkové korčule sú ľahšie a lacnejšie.

Fila detské korčule na ľad
Zimné korčule FILA J-One G Ice

Detské zimné korčule z plastu nohu pevne držia, sú stabilné a pomocou klipsou sa dieťaťu ľahšie zapínajú.

Stabilita

Či sú detské korčule na ľad dostatočne stabilné, môžete vyskúšať priamo v predajni. Položte korčule na rovný povrch tak, aby sa navzájom dotýkali. V ideálnom prípade korčule by nemali padnúť.

Zapínanie

Detské korčule na ľad sa môžu zapínať na klipsy alebo sa šnurujú. Pri korčuliach na šnurovanie, musia byť šnúrky pevne zatiahnuté tak, aby ste nevedeli pod šnúrky strčiť prst.

NÁŠ TIP: Dobrý výber detských korčúľ nájdete v internetovom obchode INSPORTLINE.sk.

Príslušenstvo

Začiatky korčuľovania sa nezaobídu bez pádov, preto nezabudnite aj na ochranné prostriedky: helmu, chrániče lakťov a kolien.

Páčil sa vám článok? Dajte o ňom vedieť aj vašim priateľom na Facebooku.

4.7/5 - (4 votes)