Spoznajte najlepšie hracie podložky pre deti

2985

Rozmýšľate nad kúpou hracej deky, ale neviete, ktorú z obrovskej ponuky vybrať? Uľahčite si výber a pozrite sa na najlepšie hracie podložky pre deti na základe recenzií.

V prvom roku života sa dieťatko vyvíja neuveriteľne rýchlo. Dostatok podnetov, ktoré podporujú jeho zvedavosť, mu poskytnete hracou dekou. Hracie podložky pre deti sú skvelým vynálezom, ktorý dieťatko zabaví a zároveň mu dáva množstvo podnetov pre jeho zdravý vývoj.

Hracie podložky ponúkajú dieťatku množstvo manuálnych a zvukových aktivít, ktoré stimulujú zrak, sluchhmat dieťatka. Hra na rozvojovej podložke prispieva k rozvoju hrubej a jemnej motoriky dieťaťa a zvyšuje jeho inteligenciu.

Hracie podložky patria medzi prvé detské hračky a v prvých mesiacoch života bude na rozvojovej podložke dieťatko tráviť čas aj niekoľkokrát za deň. Hracie deky sú určené pre najmenšie deti, teda od narodenia cca do 6-9 mesiaca, najdôležitejším kritériom pri vašom výbere by mala byť kvalita. Najlepšie hracie podložky sú ušité z prírodných tkanínhračky sú vyrobené z odolného a netoxického plastu.

Najlepšie hracie podložky pre deti, ktoré vynikajú kvalitou, funkčnosťoubezpečnosťou, nájdete pod značkami ako: Chicco, Yookidoo, Bright Stars, Tiny Love, FisherPrice, K’s Kids, Nattou.

Najlepšie hracie podložky pre deti na základe recenzií zákazníkov

Vybrať najlepšiu rozvojovú podložku môže byť pre neskúseného rodiča namáhavé. Rovnako je výber hracej deky mnohokrát náročný aj v prípade, ak ju kupujete ako darček pre novorodenca, preto sme na základe recenzií zákazníkov a našich vlastných skúseností vybrali pre vás tie najlepšie hracie podložky pre deti.

Yookidoo Hracia deka s hrazdou

Interaktívna hracia deka s množstvom aktivít pre zábavné objavovaniesprávny rozvoj najmenších detí. Hracia podložka pre deti a jej jednotlivé prvky sú navrhnuté tak, aby sa dieťatko vedelo hrať v polohe na brušku, chrbte aj v sede. Vďaka tomu hra na hracej podložke Yookidoo podporuje vývoj dieťatka v rôznych fázach jeho rastu.

Yookidoo hracie podložky pre bábätká
Yookidoo Hracia deka s hrazdou

Výrobca zvolil netradičný spôsob upevnenia oblúkov s hračkami. Oblúky nie sú nad hracou dekou upevnené do kríža, tak ako u väčšiny hracích podložiek, ale oba vychádzajú z jedného bodu a prepojené sú dráhou pre motorizované autíčko.

Autíčko jazdí po dráhe alebo po deke sem a tam a jeho jazdu sprevádza hudba. Zvoliť si môžete melódiu temperamentnú alebo relaxačnú. V prípade, že melódia sa stáva pre dieťatko rušivá, môžete ju vypnúť.

Hracia deka sa vyznačuje veľmi stabilnou hrazdou, na ktorej visia hračky z rôznych materiálov v žiarivých farbách, ktoré stimulujú u dieťaťa zrakovéhmatové vnemy. Farebné a materiálové prevedenie hracej podložky Yookido podporujú prirodzenú zvedavosť dieťaťa. Prispievajú k rozvoju koncentrácie, jemnej motoriky a koordinácie oko – ruka.

Yookidoo hracia podložka pre deti je dostatočne veľká, jej rozmery sú 100*85 cm a rozmery balenia 800*520*110 mm. Pre spustenie autíčka  a melódií sú potrebné 3 batérie 1,5 V AAA (LR03). Po odstránení všetkých hračiek viete deku na hranie oprať.

Plusy:

 • krásne sfarbenie, originálny dizajn hračiek
 • viete ju oprať, pričom deka si po opratí zachováva svoj tvar aj žiarivé farby
 • hračky viete z oblúkov sňať, dieťatko sa s nimi môže hrať aj samostatne
 • viete ju prehnúť a vďaka držadlám ľahko prenášať
 • ľahko sa prehýba na polovicu, sú držadlá na nosenie
 • pevné pripevnenie oblúkov, je bezpečne prekryté látkou
 • dráha pre autíčko je odnímateľná, môžete ju použiť aj pri hre na deke

Mínusy:

 • v balení nie sú batérie, musíte ich dokúpiť samostatne

Kúpiť Yookidoo hraciu deku

Bright Starts Deka na hranie Pal Around Jungle™

Farebná deka na hranie Bright Starts Pal Around Jungle s odnímateľnou hrazdičkou a plyšovou opicou je vyrobená z veľmi kvalitného a jemného materiálu vhodného pre citlivú detskú pokožku. Brigth Starts hracia podložka pre deti je v pestrých farbách a zdobia ju obrázky žirafy, slona a nezbednej opičky. Deku využijete od narodenia.

Bright Starts lacná hracia podložka pre bábätko
Bright Starts hracia podložka Pal Around Jungle

Na 2 farebných oblúkoch sú 3 očká Fun Links ™na pripojenie hračiek, zrkadielko, hrkálka v tvare krúžku a hnedá opička, ktorá po zatiahnutí prehrá 4 melódie.

Top hracie podložky Bright starts

Rozmery samotnej podložky sú pomerne skromné, priemer je 76 cm a výška oblúkov  je 46 cm. Hraciu podložku môžete využívať od narodenia cca do 7 mesiacov.

Plusy:

 • pútavé farebné prevedenie
 • oblúky viete z deky sňať, a tak môže poslúžiť aj neskôr ako podložka na sedenie pri hraní dieťaťa
 • opička hrajúca 4 melódie
 • veľké nerozbitné zrkadlo
 • spoľahlivé upevnenie hračiek na oblúkoch, vytiahnuť ich dokáže len dospelý
 • tkaniny dobrej kvality
 • podložku môžete prať
 • cenovo dostupná

Mínusy:

 • hudobná hračka obsahuje batérie, ktoré neviete vymeniť
 • hracia podložka je celkom tenká

Kúpiť hraciu podložku Pal Around Jungle

Hracia podložka Tiny Love Slnečný deň

Populárna a veľmi atraktívna hracia podložka pre deti Slnečný deň pomáha dieťaťu rozvíjať jemné motorické zručnosti, zrak a sluch, sústredenie a pozornosť. Hracia deka Tiny Love Slnečný deň okrem bežných hracích súčastí ponúka aj ďalšie prekvapenia umiestnené priamo v deke, ktoré si vaše dieťa zamiluje.

Tiny Love hracie podložky Slnečný deň
Podložka TINY LOVE Slnečný deň

Najvýraznejší prvok, slniečko, po dotyku detskej rúčky začne hrať tri rôzne melódie. Deťmi veľmi obľúbené zrkadielko podporuje a motivuje na pobyt v polohe na brušku. Rozkošné závesné hračky možno po hrazdičke jednoducho premiestniť pomocou krúžkov.

Hracia deka Tiny Love s hrazdou Slnečný deň poskytuje dostatočný hrací priestor a zábavu pre náročné detské obdobie „pasenia koníkov“.  Oblúky viete úplne sklopiť a využívať iba samostatnú hraciu deku.

Hracia rozvojová podložka Tiny Love

Počas času stráveného na deke si dieťa stimuluje svoje zmysly jasnými farbami a výraznými tvarmi (zrak), hrkálkami (sluch) a rôznymi textúrami a materiálmi (hmat). Hracia podložka Tiny Love povzbudzuje dieťa, aby dvíhalo hlavičku a rozvíjalo koordináciu očí a rúk.

Veľkosť Tiny Love hracej podložky pre deti Slnečný deň 64*69 cm, výška s oblúkmi je 62 cm. Tiny Love hracia deka Slnečný deň poskytne vzrušujúcu zábavu deťom od narodenia do 10 mesiacov.

Plusy:

 • veľká plocha na hranie
 • vybavená skrytím aktívnymi prvkami
 • obsahuje zkadielko v tvare slniečka a 4 závesné odnímateľné hračky z rôznych materiálov: slniečko s 3 melódiami, bezpečné zrkadielko zabaví dieťatko pri polohe na brušku, korytnačka – hrkálka, vibrujúca žabka na naťahovacej stuhe, hryzátko, ukrytá kvetinka a saténová stužka
 • oblúky viete sklopiť
 • vysoká kvalita šitia
 • oblúky sú pevne spojené s koberco
 • textília rýchlo schne
 • po umytí sa nehasne a rýchlo sa vysychá.
 • možnosť zloženia a prenášania v plastovom obale

Mínusy:

 • hračky sú na oblúkoch zavesené dosť nízko

Pozrite si cenu podložky Tiny Love Slnečný deň

Fisher Price Hracia podložka  Rainforest Friends

Zábavná pestrofarebná Fisher Price  hracia deka Rainforest Friends s dvoma mäkkými oblúkmi je polstrovaná a pre dieťatko veľmi pohodlná. Dieťa môže siahať po pestrofarebných hračkách nad jeho hlavou a alebo si užívať hračky na podložke pri hre na brušku. Pobyt dieťatka na hracej deke ako aj hru mu viete spestriť 2 melódiami, ktoré hrajú po dobu 10 minút.

Fisher Price hracie podložky Rainforest
Fisher Price hracia podložka Rainforest Friends

Fisher Price hraciu podložku viete jednoducho prenášať, a tak ju využijete nielen doma, ale aj na návšteve u starých rodičov alebo počas dovolenky. Závesné hračky môžete odňať a na oblúkoch ľubovoľne zavesiť, čím podporíte zmyslové vnímanie dieťaťa.

Závesné hračky na oblúkoch hracej podložky Rainforest podporujú koordináciu oka a ruky pri siahaní po hračkách a ich uchopovanie. Zrkadlo stimuluje vizuálne vnemy dieťaťa a podporuje povedomie o sebe samom.

Hracia podložka pre deti Fisher Price je dlhá 81 cm, široká 50 cm a oblúky sú vo výške 41 cm. Deku viete oprať v práčke.

Plusy:

 • jasné  farebné prevedenie od prvých minút priťahuje pozornosť dieťaťa;
 • jednoduché prenášanie
 • 6 veselých odnímateľných hračiek v rôznych farbách, veľkostiach s rozmanitou štruktúrou
 • môžete ju prať v práčke
 • 2 rôzne melódie
 •  dobrá cena

Mínusy:

 • potrebné 2 batérie AA Lr6, ktoré musíte dokúpiť samostatne
 • menšie rozmery

Kúpiť deku Fisher Price Rainforest Friends

Skip Hop Hracia deka Kamaráti zo stromu

Krásna hracia deka z kolekcie Kamaráti zo stromu zaujme už na prvý pohľad svojím príjemným prevedením. Hracia deka Skip Hop ponúka 17 rôznych aktivít: ohýbacie lístky, odnímateľné zrkadlo v kmeni stromu, pískajúce kvetinky,….

Detské hracie podložky Skip Hop
Skip Hop Kamaráti zo stromu

Hrazdičku tvoria mäkké oblúky s 13-timi slučkami pre ľubovoľné uchytenie 5-tich závesných hračiek: jabĺčko s detským zrkadlom má naťahovaciu stopku, vtáčik s hrkajúcimi guličkami má ohýbacie a šuštiace krídelká, veverička s orieškom píska, spievajúci vtáčik má drevený krúžok a ohýbacie krídelká, sovička s načuchraným perím z plsti veselo hrká.

Jednotlivé hračky viete z hrazdičky odňať a dať dieťatku na hranie do ručičiek, alebo pripnúť napr. na kočík, autosedačku a pod.

Hracia deka Skip Hop kamaráti z lesa

Súčasťou hracej deky Skip Hop Kamaráti zo stromu je aj mäkký vankúšik s farebnou potlačou písmeniek. Bábätko sa o vankúšik môže pri hre oprieť, umožňuje mu dvíhať hlavičku a načahovať sa za hračkami.

Skip Hop hracia deka Kamaráti zo stromu je dodávaná v praktickom priehľadnom pevnom obale na zips, s uchom na prenášanie. Ak sa deka nepoužíva, jednoducho ju zložíte a vložíte do obalu, v ktorom zaberá málo miesta a je chránená pred prachom a prípadným poškodením.

Hracia deka Skip Hop Kamaráti zo stromu má priemer 91,5 cm, výška oblúkov je 48,25 cm. Deku viete oprať v práčke podľa pokynov výrobcu.

Plusy:

 • vhodná pre chlapca i dievča
 • oblúk pre hračky s 13 slučkami pre zavesenie hračiek
 • 5 lesných zvieratiek s rôznymi aktivitami, ktoré viete sňať
 • vankúšik, ktorý aktívne stimuluje dieťa k načahovaniu a dvíhaniu hlavičky v polohe na brušku
 • možnosť prať podložku v práčke
 • praktický obal na uskladnenie a prenášanie

Mínusy:

 • závesné hračky sa ťažšie čistia
 • využitie cca do 6 mesiacov

Pozrite si cenu deky Skip Hop Kamaráti so stromu

3 tipy na kvalitné a lacné hracie podložky pre deti

Ludi Hracia deka s ohrádkou

Mäkká hracia deka s rozmermi 107*87cm poskytuje dieťatku pohodlný priestor pre hru aj odpočinok. Maximálne bezpečie a istotu, že sa vášmu bábätku nič nestane, získate vďaka okrajom, ktoré môžete zdvihnúť pomocou cvokov. Vytvoria ochranný mantinel pre vaše dieťatko.

Závesné hračky, rovnako aj množstvo prvkov na podložke, vytvárajú pre dieťatko skvelé prostredie pre rôzne aktivity. Deku môžete využiť na domáce i vonkajšie hry, kde dokonale chráni dieťa pred chladom a zaisťuje perfektnú tepelnú izoláciu.

Kúpiť deku Ludi Sova s ohrádkou

NÁŠ TIP: Hraciu deku Ludi Sova s ohrádkou v ružovej farbe pre dievčatko, nájdete v ponuke eshopov na Heureka.sk

Bright Starts Deka na hranie Ball Pit Fun

Bright Starts Deka na hranie Ball Pit Fun je určená pre deti od narodenia a rastie spolu s dieťaťom. Hracia deka s dĺžkou 76 cm poskytuje útulný povrch pre hranie na zemi, steny tejto zábavnej a farebnej deky sa dajú nastaviť nahor alebo nadol a pôsobia ako bariéra počas hry.

Detské hracie podložky Bright Starts Ball Pit Fun
Bright Starts deka Ball Pit Fun

Hrazdička obsahuje 4 odnímateľné hračky, ktoré pomáhajú trénovať motorické schopnosti dieťaťa. V balení nájdete aj 10 farebných loptičiek, ktoré motivujú deti k pochybu, rozvíjajú úchop a koordináciu.

Kúpiť deku Bright Starts Ball Pit Fun

NUK Forest Fun 3-D hracia podložka pre bábätko

Nuk Forest Fun 3-D je hracia deka plná pestrých farieb a zaujímavých aktivít, ktorá je vybavená hrazdou a disponuje veselým dizajnom s medvedíkom a kvetinkami. Deti zabaví, ale zároveň motivuje k pohybu a objavovaniu.

NUK-hracie podložky deka Forest Fun
Nuk Forest Fun 3-D

Závesné hračky v podobe medvedíka a loptičiek pútajú pozornosť dieťatka. Zaujímavým detailom je aj zrkadielko a ďalšie prvky, vydávajúce pískacie a zvonivé zvuky. Nuk hracia deka rozvíja zvedavosť, hmatové a motorické schopnosti detí, zlepšuje ich koncentráciu i koordináciu pohybov, tým že aktivuje až 5 zmyslov zároveň.

Pozrite si cenu deky Nuk Forest Fun 3-D

3 tipy, ako spoznáte najlepšie hracie podložky pre deti

Top hracie podložky pre deti sú:

Kvalitné

Hracie podložky pre deti by mali dieťaťu poskytnúť dostatok podnetov pre spoznávanie a učenie sa, preto pri ich výrobe sa používajú rôzne materiály. Rôzne druhy materiálov poskytujú dieťatku príležitosť skúmať rôzne povrchové materiály, čím si rozvíja hmatové vnemy.

Ideálnou voľbou sú hracie podložky, v ktorých je 40 – 50% podiel bavlny. Vyhýbajte sa dekám na hranie, ktoré sú vyrobené výlučne zo syntetických materiálov alebo z plyšu.

Kvalitné hracie podložky udržíte ľahko čisté, pretože ich môžete oprať v práčke bez toho, aby sa hracia deka poškodila alebo stratila svoje pôvodné zafarbenie.

NÁŠ TIP: Veľmi dobrú ponuku hracích diek nájdete v internetových obchodoch FEEDO.sk, Market24.sk a Alza.sk.

Bezpečné

Hracie podložky pre deti musia byť pre dieťa nielen pohodlné, ale najmä bezpečné. To platí rovnako pre tvar a veľkosť deky na hranie ako aj na všetky detaily.

Väčšina odborníkov sa prikláňa k názoru, že hracie podložky s vyvýšenými okrajmi sú pre najmenšie deti najlepšie. Dieťatko bočné mantinely chránia nielen zo skĺznutia sa z podložky, ale tiež mu poskytujú určitú tepelnú izoláciu.

Všetky prvky hracej deky musia byť bez ostrých hrán, dostatočne veľké a bezpečne pripevnené. Použité materiály na rozvojovej podložke ako aj na všetkých jej komponentoch musia byť vyrobené z kvalitných a zdraviu neškodlivých materiálov.

Funkčné

Aby hracie podložky prispievali k celkovému rozvoju bábätka, musia poskytovať dieťatku dostatočné množstvo podnetov. Najlepšie hracie podložky obsahujú niekoľko druhov hračiek v rôznych farbách, tvaroch a s rozmanitou povrchovou úpravou.

Pre rozvoj sluchu sú ideálne hracie podložky s hračkami alebo prvkami, ktoré vydávajú nielen melódie, ale tiež zvuk pískania, hrkania, šušťania a podobne.

Funkčnosť hracej deky sa tiež chápe, ako schopnosť hrať sa v rôznych pozíciách. Počas prvých mesiacov dieťa ležiace na chrbáte sleduje hračky zavesené na oblúkoch. Po 3. mesiaci sa začne pomaly otáčať a tráviť viac času na brušku, a preto potrebuje mať na hracej deke svetlé obrázky z rôznych materiálov.

Skvelým doplnkom hracej deky je vankúšik.

Hracie podložky môžete naďalej využívať aj po 6. mesiaci, keď dieťatko už dokáže samo sedieť, ako podložku na hranie. V tomto štádiu uvítate, keď budete z deky vedieť odstrániť oblúky.

Napíšte nám do komentárov, ktorá hracia podložka je pre vás TOP.

5/5 - (5 votes)