Dovolenkový ťahák alebo Čo zbaliť na dovolenku s deťmi pri mori

2324

Čaká vás dovolenka s deťmi pri mori, ale vy namiesto radosti prepadáte zúfalstvu a panike, pretože neviete, čo všetko zbaliť? Nezúfajte! S naším dovolenkovým ťahákom balenie hravo zvládnete.

Balenie na dovolenku, na ktorú ideme s deťmi, je pre mamu väčšinou stresujúce. Zoznam vecí, ktoré potrebujete na dovolenku s deťmi pri mori,  je zvyčajne dlhý, ale napriek tomu sa vám v mysli stále vynára otázka: Nezabudli sme na niečo?  Aby ste na nič skutočne nezabudli a balenie na dovolenku bolo pre vás čo najmenej stresujúce, pomôžte si naším dovolenkovým ťahákom.

8 najdôležitejších vecí, ktoré potrebujete na dovolenku s deťmi pri mori

1. Cestovné doklady

Na dovolenke v zahraničí musíte mať všetci kartičky zdravotného poistenia do zahraničia a platné cestovné doklady. Preto si včas skontrolujte dobu platnosti cestovných pasoch a kariet zdravotného poistenia všetkých členov rodiny.

Keď cestujete lietadlom, potom si k dokladom pribaľte letenky a ak rozmýšľate nad tým, že si v destinácii požičiate auto, nezabudnite na vodičský preukaz. Pri cestovaní autom nezabudnite na bielu a zelenú kartu, telefónne číslo na asistenčnú službu a cestovné poistenie.

2. Peniaze a karty

Dovolenka s deťmi pri mori Na čo nezabudnúť

Aj keď máte pobyt „ All Inclusive“, majte pri sebe aspoň malú hotovosť. Možno pri transfere budete musieť zaplatiť za použitie WC, kúpiť si vodu či sladkosť. A keď plánujete fakultatívne výlety či nákup suvenírov, potom určite oceníte aj možnosť platiť kartou. Snažte sa nemať pri sebe však veľký obnos peňazí, pretože nikdy neviete, kedy sa stanete obeťou zlodeja.

3. Lekárnička prvej pomoci

Bolesť hlavy, poruchy trávenia, alergie alebo malé poranenie si nevyberie či ste doma alebo na dovolenke. Aby ste nemuseli čas tráviť hľadaním lekárne, zbaľte si vlastnú lekárničku.

Ak niektorý člen rodiny berie pravidelne lieky, nezabudnite na ne. Lieky, ktoré pravidelne užívate, si zoberte s rezervou pre prípad neočakávaných udalostí  ako napríklad posunutý odlet.

V cestovnej lekárničke by ste mali mať lieky proti bolesti a teplote, antihistaminiká, lieky na bolesť brucha, zvracanie a hnačku – aktívne uhlie, Smecta, teplomer, prípravok na spálenú pokožku, kvapky do nosa, uší a očí, antiseptické utierky, niekoľko náplastí, antiseptickú masť, prípravok, ktorý zmierňuje opuchy a svrbenie pri poštípaní hmyzom.


4. Telefón a nabíjačka

Aj keď je mobilný telefón takmer súčasťou nášho tela, mnohokrát zabúdame pri balení na nabíjačku. Na nabíjačku myslite aj v prípade, že beriete so sebou fotoaparát, kameru či notebook. Pred cestou skontrolujte ich funkčnosť a kapacitu pamäte.

5. Hygienické antibakteriálne utierky

Na letiskách, benzínových pumpách sa premelie obrovské množstvo ľudí. Aby ste predišli neželanej nákaze, sú vlhčené antibakteriálne utierky v takých prípadoch jednoducho nepostrádateľné. Sú ľahké a kompaktné, takže ani v kabelke vám nezaberú veľa miesta.

S antiseptickými utierkami si môžete ruky „ umyť“ kedykoľvek, utrieť tvár od potu alebo zvyškov zmrzliny, očistiť toaletu pred použitím alebo ich môžete použiť ako toaletný papier, ktorý je mimoriadne dôležitý pre deti s jemnou pokožkou.

Ak idete na dovolenku s malým dieťaťom, ktoré potrebuje plienky, pribaľte si do príručnej batožiny aj dostatočný počet náhradných jednorázových plienok a vreciek na zabalenie použitej plienky, pretože kôš nemusí byť práve vo vašej blízkosti.

6. Voda a jedlo na cestu

Keďže na dovolenku idete s deťmi, do príručnej batožiny si prichystajte 1 – 2 fľaše pitnej vody. V závislosti od typu cesty si dopredu pripravte jedlo pre všetkých členov rodiny.

Vyhýbajte sa čokoláde a keksíkom s náplňou, ktoré sa pri vyšších teplotách začnú topiť.

Na cestu je ideálne sušené ovocie, sušienky a tvrdé ovocie. Pri cestovaní i počas dovolenky sa u nás osvedčila chladiaca taška, v ktorej jedlo i nápoje si zachovávajú príjemnú teplotu aj v tých najvyšších horúčavách.

Pri najmenších deťoch počas cesty oceníte hotové príkrmy, ale nezabudnite pribaliť aj lyžičku na kŕmenie a podbradník.

NÁŠ TIP: Dobrú ponuku príkrmov pre deti nájdete v e-shopoch s detským tovarom napríklad Feedo.sk, ale aj v internetových lekárňach ako pilulka.sk a drmax.sk

7. Náhradné oblečenie pre deti

Pri deťoch človek nikdy nevie, kedy sa oblejú či zašpinia tak, že ich musíte prezliecť, a preto majte pre ne pripravené jedno náhradné oblečenie.

8. Hračky

Na dovolenku cestujete s deťmi, ktoré sú zvyčajne netrpezlivé. Pokiaľ nemáte doma anjela, ktorý väčšinu cesty prespí, do príručnej batožiny pridajte aj niekoľko menších hračiek.

A aké hračky pre dieťa na dovolenku zbaliť?

Deťom zoberte niekoľko najobľúbenejších hračiek, ktoré však nie sú príliš veľké. U nás sa osvedčil malý trik. Keď naše deti už zunovali „ staré hračky“, postupne sme mali pre ne pripravenú 1 -2 nové hračky. Bábätku postačia aj 2 -3 hrkálky, starším deťom zbaľte knižku, omaľovánku, podložku na kreslenie, pastelky, pexeso či karty.

Čo zbaliť na dovolenku s deťmi pri mori?

Balenie na dovolenku, na ktorú idete s deťmi, má svoje špecifiká. Pri balení musíte zohľadniť vek detí a myslieť na všetko, bez čoho sa ani na dovolenke nezaobídete.

Dovolenka s deťmi pri mori, čo potrebujeme

Pri cestovaní s bábätkom toho potrebujete viac. Nachystajte si cumlíky, fľašky na kŕmenie, podbradníky, lyžičku na kŕmenie, pohárik na pitie. Pokiaľ nedojčíte, zrejme budete musieť so sebou zobrať aj ohrievač detskej stravy.

Aby ste so sebou zbytočne neťahali cestovnú postieľku či prenosnú stoličku na kŕmenie, informujte sa na ich prítomnosť priamo v ubytovacom zariadení, v ktorom bude dovolenku tráviť.

Pri cestovaní s bábätkom potrebujete tiež dostatočný počet jednorázových plienok. 2-3 bavlnené plienky využijete aj na prikrytie dieťatka alebo ako podložku pod bábätko.

Bez kočíka to zrejme nepôjde ani na dovolenke. Ideálnym typom je skladný športový kočík alebo golfové palice. V kufri auta vám nezaberie veľa miesta, má nízku hmotnosť a rýchle skladanie oceníte aj pri ceste lietadlom. Slnečná clona a sieťka proti hmyzu na kočík umožnia tráviť vám i vášmu bábätku viac času vonku.

Dovolenka s deťmi pri mori ideálny kočík

Máte doma dieťa, ktoré chodí na nočník alebo potrebuje na WC redukciu? Tak ich do vášho dovolenkového zoznamu zapíšte. Nie, nie je to zbytočnosť. Tak ako vy aj vaše dieťa potrebuje mať svoj komfort. Navyše vlastným nočníkom či redukciou môžete predísť bolestivým zápcham a trucovaniu.

NÁŠ TIP: Široký výber detských potrieb s rýchlym doručením nájdete v špecializovaných internetových obchodoch. Odporúčame si pozrieť ponuku FEEDO.sk.

Aké oblečenie a obuv potrebujete zbaliť na dovolenku s deťmi pri mori?

Aké a koľko oblečenia zbaliť? Niektoré mamičky balia toho viac, iné menej. Ak nechcete brať so sebou celý šatník, pripravte deťom oblečenie, ktoré viete kombinovať a ľahko schne. Preprať v ruke pár kúskov oblečenia nie je náročné. Ak však prepierať oblečenie počas dovolenky nemáte v pláne, potom musíte toho zbaliť viac.

Vo vašom cestovnom zozname, by malo mať dieťa na každý deň: 2 tričká, spodnú bielizeň, šortky, ponožky. Okrem toho budete potrebovať plavky, pyžamo, teplejšie oblečenie na večer – mikinu, tenký svetrík, nohavice alebo tepláky. Na pláži ochráni jemnú detskú pokožku pred priamym slnečným žiarením tenké bavlnené tričko alebo tunika, bavlnená šiltovka či klobúčik a slnečné okuliare.

Pri balení myslite aj na náhradné oblečenie počas dňa. Tričko obliate džúsom alebo pokvapkané zmrzlinou k dovolenke jednoducho patrí.

Pri balení na dovolenku s deťmi pri mori nezabudnite na pohodlnú obuv: sandálky, plážové šľapky, topánky do mora, prezúvky, tenisky na dlhšie prechádzky.

NÁŠ TIP: Ak potrebujete kúpiť detskú obuv alebo oblečenie pozrite si ponuku na ABOUTYOU.sk.

Kozmetika a hygienické potreby pre deti

Na dovolenkovom ťaháku nesmie chýbať kozmetikahygienické potreby, ako  zubné kefky, zubná pasta, detský šampón, hydratačný krém, manikúrové nožničky, hygienické vreckovky, hrebeň.

Vo väčšine hotelov a ubytovacích zariadení si nemôžete hotelové uteráky vziať so sebou na pláž, preto do kufra zbaľte aj  plážové osušky.

Pokožka detí je omnoho citlivejšia ako pokožka dospelých, preto na dovolenke s deťmi pri mori by ste mali používať kvalitný krém na opaľovanie s faktorom od 25 do 50. Opaľovacím krémom treba dieťa opakovane natierať po každom kúpaní v mori či bazéne.

NÁŠ TIP: Na dovolenku s deťmi k moru si vždy pribalíme repelent proti hmyzu, prístroj na odpudzovanie komárov a prášok na pranie.

Pár tipov na záver

  1. Nielen pri bábätku, ale aj pri väčších deťoch využijete na pláži slnečné tienidlá. Zložené zaberajú v batožine málo miesta, ale na pláži nimi vytvoríte pre dieťa príjemný tieň.
  2. Dovolenka s deťmi pri mori sa nezaobíde bez plávacieho kolesa, rukávnikov, nafukovačiek, vodných pištolí, potápačských okuliarov, plutiev, pohodlných ležadiel či praktickej plážovej karimatky.
  3. Malé i veľké deti rady trávia čas na pláži stavaním hradov či priekop, preto do batožiny pribaľte aj niekoľko hračiek do piesku.Dovolenka s deťmi pri mori hračky
  4. Príručný vak či tašku využijete nielen pri cestovaní, ale tiež pri prenášaní vecí na  a z pláže.
  5. S prípravou dovolenkového zoznamu začnite v dostatočnom predstihu. Vyčleňte si jeden hárok papiera a napíšte naň všetko, čo vám v danom okamihu napadlo. Zoznam vecí na dovolenku s deťmi pri mori si pripnite na viditeľné miesto. U nás sa osvedčila chladnička :-). A potom už len dopisujte každú jednu vec, na ktorú ste si ešte spomenuli.
  6. Staršie deti môžete nechať pobaliť sa samy, ale takéto balenie odporúčam určite prekontrolovať.
  7. Aby som mala pri balení vecí na dovolenku s deťmi k moru prehľad, predsa je nás 5, má u nás každý člen rodinu vlastnú kôpku – kopu a niektorí aj kopisko.

Bezstresové balenie a užívajte dovolenku s deťmi pri mori 🙂

4.5/5 - (4 votes)

4 KOMENTÁRE

  1. vždy ked sme niekam šli, tak som im brala zasobu detskej ovocnej kaše do ruky, tzv.kapsičky. Zachranilo to každu situaciu

  2. mame radi aktivnu dovolenku. Takže vezmeme bicykle a ideme niekam, kde sme ešte neboli, kochame sa po okoli a spojime prijemne s užitočnym, pretože po okoli jazdime na bicykloch, takže zaroven robime aj niečo pre svoje telo

  3. toho roku k moru nepojdeme. Budeme cestovat po SR, vezmeme bicykle a snad sa nam podari precestoviat a vidiet čo najviac kras našej republiky

Comments are closed.