Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou – recenzia

1935

Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou poteší všetky deti od 3 rokov, ktoré obdivujú veľké stroje. Chcete aj vy potešiť dieťa šliapacím traktorom Farmer? Všetky potrebné informácie nájdete v článku.

Francúzsky výrobca hračiek Smoby ponúka deťom od 3 rokov, ktoré túžia po nových vzrušujúcich dobrodružstvách pri objavovaní sveta zo sedadla traktora, detský traktor Farmer XL s vlečkou. Traktor zaujme nezvyčajným dizajnom, ktorý napodobňuje skutočný poľnohospodársky stroj.

Popis Smoby detského traktora Farmer XL s vlečkou

Šliapací traktor je skvelým darčekom, ktorým darujete dieťaťu radosť a dlhodobú zábavu pod holým nebom.

Konštrukcia

Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou  zaujme robustnou konštrukciou z vysoko kvalitných a odolných plastov. Dĺžka traktora s vlečkou je 141 cm. Traktor je široký 44 cm a vysoký 53 cm. Zaujímavým prvkom je otvárateľná kapota, pod ktorou malí traktoristi nájdu repliku motora.

Smoby detský traktor Farmer XL s otvárateľnou kapotou

Pod prednou kapotou sa nachádza bezpečnostný prvok, ktorý bráni prevráteniu traktora.

Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou je vyrobený z odolného kvalitného plastu, ktorý je odolný voči oteru a vďaka špeciálnemu UV filtru i voči slnečnému žiareniu. Detský šliapací traktor Farmer XL si môžete vybrať z 2 farieb: červený alebo zelený.

NÁŠ TIP: Smoby traktor Farmer XL v oboch farebných prevedeniach kúpite napríklad v eshope market24.sk.

Kolesá a ovládanie traktora

Manipulácia s traktorom je vďaka štyrom širokým  kolesám a ľahko ovládateľnému volantu skutočne jednoduchá. Volantom si dieťa určuje smer svojej jazdy a na okoloidúcich môže trúbi klaksónom na volante.

Robustné, hrubé plastové kolesá s realistickým dizajnom dávajú traktoru potrebnú stabilitu. Volant s mechanickým klaksónom uprostred sa jednoducho ovláda. Je napojený na predné kolesá,  a tak dieťa ním dokáže regulovať smer jazdy do strán.

Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou na reťazový pohon ovláda dieťa šliapaním do pedálov. Reťaz sa nachádza v konštrukcii traktora a dieťa počas jazdy či hry nemá k reťazi prístup. Pedále traktora sú plastové s protišmykovou povrchovou úpravou. K reťazovému pohonu sú upevnené na kovových kľukách.

Sedadlo

Pohodlné široké sedadlo s opierkou má ergonomický tvar a zaručuje deťom komfortné sedenie i samotnú jazdu.  Vzdialenosť sedadla od volantu viete dieťaťu upraviť posunutím vpred alebo vzad.

Príslušenstvo

Priestranný príves s nosnosťou až 25 kg poslúži na prepravu nákladu: piesku, hliny, štrku, trávy, dreva alebo hračiek.  S traktorom Smoby Farmer XL sa môže dieťa aktívne zapojiť do práce okolo domu či v záhrade.

Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou

TIP: Ak rozmýšľate nad variantov traktora s radlicou a bágrom, prečítajte si našu recenziu na báger Smoby Max Builder.

Vlastnosti detského traktora Farmer XL s vlečkou

 • pre deti od 3 do 8 rokov
 • reťazový pohon
 • odpojiteľná vlečka
 • posuvné sedadlo s opierkou
 • pevná konštrukcia
 • klaksón na volante
 • vyrobený z odolného plastu
 • dostupný v 2 farbách: červená a zelená

Technické parametre

 • výška sedadla od zeme 37 cm
 • rozmery: dĺžka 141 cm, výška 53 cm, šírka 44 cm
 • dĺžka traktora bez vlečky:  80 cm
 • nosnosť 30 kg
 • hmotnosť 6,9 kg
 • rozmery balenia: 80x40x45 cm

Jazda na traktore poskytuje dieťaťu množstvo vzrušujúcich zážitkov a podnetov pre ďalšie hry. Tiež pozitívne vplýva na vývoj dieťaťa. Dieťaťa si rozvíja celkovú koordináciu, motorické funkcie, získava pracovné návyky a voľný čas trávi aktívne.

NÁŠ TIP: Smoby traktor Farmer XL kúpite výhodne v internetových obchodoch. Pozrite si napríklad ponuku market24.sk alebo feedo.sk

Zhrnutie a hodnotenie detského traktora Farmer XL s vlečkou

Moderný vzhľad, posuvné sedadlo, príves, široké kolesá s dezénom a otvárateľná kapota umožňujú deťom od 3 rokov vychutnať si hru a jazdu na traktore plnými dúškami. Na detskom traktore nenájdete žiadne ostré hrany ani iné časti, kde by ste sa mohli zraniť.

Príves sa pohybuje na 2 kolesách, ktoré sú prepojené kovovou tyčkou. K traktoru ho upevníte plastovým klinom, takže počas jazdy ho dieťa nemôže stratiť. Príves si vie dieťa odpojiť, resp. za traktor opätovne zapojiť aj samo. Menším negatívom je malá hĺbka vlečky, ale pre hru detí postačuje.

Plusy

 • posuvné sedadlo
 • klaksón
 • príves, ktorý vie pripojiť a odpojiť aj dieťa
 • bezpečnostná ochrana voči prevráteniu
 • otvárateľná kapota

Mínusy

 • plastové kolesá a pedále
 • nízka opierka na sedačke
 • nálepky

Otáčavým pohybom volantu si dieťa udáva smer jazdy.  Môže ísť vpred – vzad, ale i do strán. Šliapaním do pedálov traktora si dieťa posilňuje svalstvo nôh a zdokonaľuje celkovú koordináciu pohybov.

Plusom tohto modelu detského traktora je posuvné sedadlo, príves, zvukový klaksón a bezpečnostná ochrana voči prevráteniu. Keďže kolesá detského traktora sú plastové, ideálnym povrchom na jazdenie je rovný pevný povrch. Jazda v záhrade či štrku môže malému traktoristovi robiť už problém.

Pozitívne je, že reťazový pohon je mimo dosahu dieťa, ale v prípade, že padne reťaz, jej nahodenie vám zaberie viac času.

Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou s množstvom realistických detailov nadchne každého malého obdivovateľa veľkých poľnohospodárskych strojov.

Pozrite si najlepšiu cenu traktora na Heureka.sk >>>

Časté otázky k Smoby detskému traktoru Farmer XL

Má pedál pohonu voľnobežku?

Smoby traktory nemajú voľnobežku.

V akej najväčšej vzdialenosti od volantu sa dá posunúť sedadlo?

Najdlhšia vzdialenosť od sedadla k pedálom je asi 42 cm.

Aká je výška sedačky od zeme?

Sedadlo je vo výške cca 37 cm.

Video návod, ako zložiť Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou

Recenzie na Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou

Montáž bola podľa návodu jednoduchá. Smoby detský traktor Farmer XL s vlečkou bol najlepším darčekom na oslave 4. narodenín môjho vnuka.Vyhrali sa s ním všetky deti.
Absolútne skvelá hračka! Jozef

Smoby detský traktor Farmer XL sme kupovali synovi na 3. narodeniny. Spočiatku na ňom nevedel jazdiť, bol príliš drobný, ale o pol roka si jazdy a hry s traktorom naplno užíva. Traktor vyzerá skvele. Všetci sme spokojní. Evka

Šliapacím traktorom Smoby Farmer XL s vlečkou darujete dieťaťu kvalitnú hračku a jedinečnú možnosť preskúmať okolitý svet a zažiť nové dobrodružstvá na vlastnom vozidle.

4.7/5 - (3 votes)