Detský traktor – skvelý darček pre chlapca

2705

Rozmýšľate nad darčekom pre chlapca? Pre deti od 2 do 7 rokov bude originálnym darčekom, ktorým zaručene spravíte radosť a pripravíte dieťaťu obrovské prekvapenie, detský traktor na šliapanie.

Deti s obľubou napodobňujú svojich rodičov. Najmä chlapcov fascinujú všetky dopravné prostriedky. Napriek tomu, že moment, keď si sadnú za volant skutočného auta je ešte ďaleko, ich sen ovládať vlastné auto im dokážete splniť. Detský traktor na šliapanie sa môže stať nielen vynikajúcim dopravným prostriedkom, ale tiež úžasnou hračkou pri hrách v pieskovisku alebo v záhrade.

Keď uvažujete o zakúpení šlapacieho traktora pre vaše dieťa a chcete, aby sa detský traktor stal nezabudnuteľným darčekom, potom čítajte ďalej.  Dozviete sa, aký veľký  traktor kúpiť, z akých druhov a značiek si môžete vybrať a tiež, čo si všímať pri kúpe tejto jedinečnej hračky.

Čo je detský traktor?

Detský traktor je dopravný prostriedok a hračka v jednom. Vyrobený je z moderného vysoko pevného plastu, odolného voči nárazu. Modely, ktoré nám dnes ponúkajú výrobcovia hračiek, sú takmer identické so skutočnými traktormi a stavebnými strojmi. Charakterizujú ich jasné farby a atraktívny vzhľad. Dieťa sa v takomto aute bude cítiť ako skutočný vodič.

Jednoduché ovládanie s prepracovaným pedálovým mechanizmom umožňujú deťom na detskom traktore neobmedzený pohyb prakticky za akýchkoľvek podmienok.  Detský traktor na šliapanie má princíp pohonu identický s bicyklom. Dieťa sa na traktore pohybuje šliapaním do pedálov, ktoré sú spojené s reťazou.

Väčšina detských traktorov má pedále priamo prepojené s prednými kolesami, a tak sa pedále neustále otáčajú aj pri tlačení či ťahaní traktora. Ak chce ísť dieťa dopredu alebo dozadu, musí pedále otočiť v príslušnom smere.

Medzi modelmi nájdete aj detské traktory, kde rotácia pedálov dozadu funguje ako brzda.

Na šliapacom traktore sa deti cítia pohodlne a bezpečne vďaka pohodlnému a ergonomickému sedadlu, stabilnej konštrukcii. Šliapacie traktory pre staršie deti sú vybavené gumovými chráničmi a niektoré modely tlmičom nárazov.

Výhody detského šliapacieho traktora

Detský traktor prináša dieťaťu nielen neuveriteľnú radosť z hry, ale tiež ho vo vývoji „ posúva“  ďalej a prispieva k formovaniu jeho osobnosti. Detský traktor na šliapanie je hračka, ktorou dokážete pozitívne vplývať na zdravý fyzický, duševnýemocionálny vývoj dieťaťa.

Pobyt a pohyb vonku pozitívne ovplyvňujú spánok a psychický stav dieťaťa. Napodobňovaní dospelých počas hier si dieťa osvojuje pracovné návyky, učí sa rešpektovať pravidlá a tolerovať názory iných.

Počas jazdy na šliapacom traktore a hrách s ním si dieťa rozvíja:

 • koordináciu pohybov,
 • svalový systém,
 • motorické zručnosti rúk a nohy
 • predstavivosť,
 • pozornosť a zručnosť počas jazdy
 • logické a priestorové myslenie
 • reč a rozširuje slovnú zásobu

Medzi ďalšie výhody detských šliapacích traktorov patrí:

 • obrovský výber modelov, farieb
 • možnosť dokúpiť voliteľné príslušenstvo
 • prijateľná cena v porovnaní s autami na elektrický pohon

Typy detských šliapacích traktorov

Pri výbere detského traktora na šlapanie je základným kritériom vek vášho dieťaťa. Detské traktory výrobcovia rozdeľujú podľa veľkosti konštrukcie, typu a veľkosti kolies do 2 základných skupín:

 • šliapacie traktory pre deti od 2 do 5;
 • traktory pre deti od 3 do 7 rokov.

Deťom vo veku 2-4 roky vyberajte detský traktor s posuvným sedadlom a plastovými kolesami. Dieťa v tomto veku sa ešte len oboznamuje s jazdou a ovládaním traktora, preto mu nekupujte detský traktor s gumovými kolesami, ktoré zvyšujú hmotnosť hračky a manipuláciu s ňou.

Detský traktor na šliapanie

Deti vo veku od 3 rokov dokážu už pomerne veľmi rýchlo pochopiť princíp šliapania do pedálov. Dokážu sa orientovať v priestore. Modely s vlečkou, rýpadlom a ďalším príslušenstvom otvárajú deťom obrovský priestor pre hry vonku. Traktory pre deti od 3 rokov sú robustnejšie a ťažšie. Ich ovládanie vyžaduje už dostatok sily.

Pri kúpe šliapacieho traktora venujte pozornosť  predovšetkým vzdialenosti sedadla od pedálov. Ak je traktor pre dieťa veľký, nebude nohami schopné dočiahnuť pedále. Naopak, keď dieťa posadíte na malý traktor, nohy bude mať pri pedálovaní neprirodzene skrčené.

Ak máte možnosť, skôr ako detský traktor kúpite, dieťa naň posaďte. Dieťaťu sa musí na hračke sedieť pohodlne, nohami musí dočiahnuť na pedále a rukami na volant. Pri kúpe cez internet sa riaďte technickými údajmi výrobcu. Pokiaľ ich predávajúci neuvádza, pýtajte si ich.

Prečítajte si tiež:
Najpopulárnejšie hračky do záhrady
Kupujeme bazén pre deti
7 rodičovských tipov, ako vyberať kolobežky pre deti

Aký detský traktor kúpiť

V ponuke detských traktorov nájdeme rozmanité modely tejto populárnej hračky. Od tých najjednoduchších, cez traktory s otváracou prednou kapotou, pod ktorou je replika motora, traktory s vlečkou, ktorú viete jednoducho odpojiť, až po monumentálne stavebné stroje, vybavené funkčnou nakladacou lyžicou a rýpadlom, ktoré dieťa ovláda mechanicky pomocou pák.

Detský traktor s pedálmi Smoby

Vlečka na detskom traktore poslúži dieťaťu pri preprave obľúbených hračiek, pri prevoze piesku, kameňov, suchého lístia či trávy. Hry detí s obľúbeným traktorom môžete spestriť dokúpením ďalšieho plne funkčného príslušenstva, ako polievacia cisterna, tankovacia cisterna, pluh na odhŕňanie snehu, vlečné lano s navijakom, volantom s realistickými zvukmi štartovania,…

Na internete nájdete detské kópie traktorov značiek, ako John Deere, Renault, Mercedes, Porsche. Vysokou kvalitou, realistickým dizajnom, jednoduchým použitím, odolnosťou a spoľahlivosť  vynikajú detské traktory francúzskych výrobcov Falk a Smoby a nemeckej značky Rolly Toys.

Detské traktory Falk

Falk je hlavnou značkou francúzskej spoločnosti Falquet, ktorá sa špecializuje na výrobu unikátnych šliapacích detských traktorov a štvorkoliek. Vďaka vysokej kvalite a neustálemu vyhľadávaniu nových materiálov detské traktory Falk vynikajú originálnym dizajnom a dlhou životnosťou.

Charakteristickými vlastnosťami všetkých výrobkov Falk sú ergonómia, dobrá manévrovateľnosť a bezpečnosť. Všetky modely majú odnímateľné prívesy, výškovo nastaviteľné sedadlá a volant s funkčným klaksónom. Detské traktory Falk približujú deťom skutočný svet dospelých, zároveň pomáhajú fyzickému rozvoju, podnecujú fantáziu a tvorivosť detí.

Falk šliapacie traktory sú vyrobené priamo vo Francúzsku z ekologických materiálov. Kľúčovou výrobnou technológiou spoločnosti je proces vyfukovania a modelovania z polyetylénu a polypropylénu. Všetky detské traktory sú vyrobené z vysoko kvalitného plastu odolného voči nárazom, bez ostrých hrán, na ktorých by sa dieťa mohlo poraniť. Každá hračka má certifikát kvality.

Pod značkou Falk nájdete tiež šliapacie traktory pre dievčatá v jemných odtieňoch fialovej a ružovej farby. Pre malých traktoristov môžete vybrať traktor s lopatkou, hrabličkami a starším deťom zaručene spravíte obrovskú radosť multifunkčným stavebným strojom.

Smoby šliapacie traktory pre deti

Smoby je popredným výrobcom hračiek pre deti v Európe. Filozofiou tejto francúzskej spoločnosti a jej produktov  je rozvoj tvorivého potenciálu dieťaťa od najútlejšieho veku. Tejto filozofie sa Smoby pridŕža aj pri návrhoch detských šliapacích traktorov. Smoby detské traktory majú osobitý rukopis, ktorý sa odráža v realistickom dizajne hračky, vysokou kvalitou, dokonalou bezpečnosťou a odolnosťou konštrukcie proti opotrebovaniu.

Detský traktor Smoby

Vysokú kvalitu možno vysvetliť starostlivým výberom materiálov použitých pri výrobe. Všetky Smoby šliapacie traktory sú vyrobené z netoxického plastu. Hrany traktora sú oblé, aby sa dieťa neporanilo. Pedálový traktor je skutočne stabilný a dieťa ho nemôže prevrátiť.

Smoby traktory kúpite s vlečkou, do ktorej si dieťa môže nakladať a voziť obľúbené hračky. Široké plastové kolesá s hlbokým dizajnom zabezpečujú dieťaťu ľahkú a plynulú jazdu a stabilitu traktora na každom povrchu. Pohodlné sedadlo s opierkou poskytuje dieťaťu počas jazdy dostatočný komfort. Pedále sa veľmi ľahko otáčajú a dieťa bez veľkej námahy dosiahne dostatočnú rýchlosť.

Smoby šliapací detský traktor

Medzi Smoby traktormi si môžete vybrať detský traktor s otvárateľnou kapotou a prívesom alebo veľký traktor s nakladačom a vlečkou. Smoby detským traktorom pripravíte vášmu dieťaťu nezabudnuteľné prekvapenie.

Rolly Toys traktory pre deti

Detský traktor Rolly Toys od nemeckej firmy Rolly Toys patrí k najviac predávaným hračkám. Pedálové traktory sa vyrábajú priamo v Nemecku a vyznačujú sa 100% kvalitou. Hračka vyzerá veľmi realisticky vďaka dokonale prepracovaným detailom.  Spoločnosť Rolly Toys je držiteľom licencie takých známych výrobcov strojov, ako  CAT, John Deere a Massey Ferguson.

Charakteristickým rysom Rolly Toys šliapacích traktorov pre deti  je možnosť nastavenia sedadla podľa potrieb a výšky dieťaťa. Komfort sedenia zvyšuje na sedadle vysoká opierka. Hlavnou prioritou Rolly Toys je zabezpečiť bezpečnosť detí počas hry. Detské traktory spĺňajú všetky stanovené normy kvality.

Rolly Toys posunul šliapacie traktory pre deti o ďalšiu úroveň vyššie. Okrem klasického reťazového pohonu poháňaného pedálmi, majú niektoré modely dvojrýchlostnú prevodovku, zjazdovú a parkovaciu brzdu. Kolesá detského traktora sú potiahnuté gumou a majú špeciálny vlnitý povrch, ktorý zabezpečuje spolu s protišmykovými pedálmi pohodlný pohyb na každom povrchu.

Hračky Rolly Toys sú vysokokvalitné produkty, vyrobené z tých najlepších materiálov, určené pre dlhodobé používanie. Materiály a farby používané pri výrobe sú pre zdravie detí maximálne bezpečné. Veľký výber doplnkového príslušenstva Rolly Toys podporuje rozvoj fantázie dieťaťa a umožňuje deťom diverzifikovať svoje hry.

Detský traktor Rolly Toys si môžete vybrať v rôznych veľkostiach a prevedeniach:

 • RollerKid –pre deti od 2 rokov; s výškou d 92 do 116 cm;
 • RollyJunior – od 3 rokov; výška dieťaťa: 104-134 cm;
 • RollyFarmtrac – od 4 rokov ; s výškou dieťaťa 104-134 cm;
 • RollyX-Trac – od 5 rokov a výškou 110-140 cm.

Čo si všímať pri výbere detského traktora

1. Stabilita detského traktora

Detský traktor musí byť stabilný, aby sa dieťa počas jazdy na ňom v žiadnom prípade neprevrátilo. Šliapacie traktory pre deti preto musia mať široké kolesá, dve veľké vzadu a dve menšie vpredu. Traktor pre deti musí byť vyrobený z ľahkého ale vysoko odolného plastu, ktorý vydrží aj slabšie nárazy a malé nehody.

Modely vybavené plastovými kolesami s hladkými pneumatikami umožňujú ľahkú manipuláciu, ale sú vhodné len na hladké povrchy. Dieťa na nich nedokážu ľahko prekonať zložité úseky cesty a nerovný trávnatý povrch.

Široké kolesá z gumy umožnia dieťaťu pohybovať sa aj na nerovnom povrchu, ale na druhej strane zvyšujú hmotnosť vozidla a ovládanie traktora vyžaduje viac námahy.

2. Ochrana proti nárazu

Ochrana proti nárazu je umiestnená v prednej časti vozidla a chráni dieťa v prípade nárazu do prekážky.

3. Kvalita spracovania

Detský traktor musí mať všetky hrany oblé, skrutky a spoje musia byť pevné, aby sa dieťa na nich nezranilo pri hre či páde.

4. Sedadlo

Dieťa si na šliapací traktor musí vedieť sadnúť i zosadnúť bez toho, aby mu v tom bránilo sedadlo alebo volant.

Detský traktor a jazda na ňom má dieťa tešiť, preto musí mať na pedáloch celé chodidlá a nohy v kolenách len mierne ohnuté. Vyberajte preto pre dieťa šliapací traktor so sedadlom, ktoré viete posúvať. Umožní vám nastaviť ideálnu vzdialenosť medzi sedadlom a pedálmi.

Sedadlo by malo byť tiež ergonomicky tvarované s opierkou, aby dieťa na traktore sedelo vystreté.

5. Prítomnosť prívesu

Čím viac je detský traktor reálny, tým viac je pre dieťa zaujímavejší. Nebojte sa kúpiť detský traktor s prívesom aj najmenším deťom. Vlečku viete z traktora jednoducho a rýchlo odpojiť.

Starším deťom, ktoré sú už dostatočne zručné, môžete vybrať detský traktor s nakladačom, rýpadlom, ktoré sú skvelými podnetmi pre nové hry a ďalší rozvoj dieťaťa.

6. Klaksón na volante

Takmer všetky detské traktory na šliapanie majú na volante mechanický funkčný klaksón, ktorý pri jazde deti s obľubou využívajú.

7. Výrobca

Pri kúpe šliapacieho traktora odporúčame zamerať pozornosť na produkty známych výrobcov, ako je Falk, Smoby, Rolly Toys. Vývoju a výrobe detských traktorov sa venujú desiatky rokov a ich modely sú nielen dokonale prepracované, ale tiež vysoko kvalitné a pre hry detí maximálne bezpečné.

Kúpa detského traktora na šliapanie pre dieťa je skvelou voľbou. Radosť ním spravíte nielen chlapcom ale i dievčatám. Pomocou tejto unikátnej hračky môže aj vaše dieťa objavovať, spoznávať a skúmať svet dospelých.

Dúfame, že aj naše rady a tipy vám pomôžu vybrať pre vaše dieťa ten najlepší detský traktor na šliapanie.

Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi 🙂

5/5 - (1 vote)