Šliapací traktor Smoby Class – recenzia

1582

Kúpiť či nekúpiť  šliapací traktor Smoby Class s prívesom? Prečítajte si všetky potrebné informácie, ktoré spolu s recenziami nájdete v článku.

Šliapací traktor Smoby Class s prívesom zaujme atraktívnym realistickým dizajnom. Deťom od 3 rokov cca do 7 rokov poskytuje dlhodobú zábavu. Robustný pedálový traktor pre deti od francúzskeho výrobcu hračiek Smoby vyzerá veľmi podobne ako veľký originál.

Popis šliapacieho traktora Smoby Class s prívesom

Šliapací traktor pre deti s vlečkou od renomovaného francúzskeho výrobcu je ideálny darček pre vaše dieťa. Je to realistická hračka, ktorá je dokonalou imitáciou skutočného traktora.

Konštrukcia

Šliapací traktor Smoby Class je vyrobený z vysoko odolného plastu, ktorý je chránený špeciálnym UV filtrom a farby nevyblednú ani pod vplyvom poveternostných podmienok.

Šliapací traktor Smoby Class zelený
Traktor Smoby Class

Pod prednou kapotou, ktorú si vie malý traktorista otvoriť, sa nachádza replika motora. Hra a jazda na šliapacom traktore sa stáva tak pre dieťa ešte viac skutočnou. Reťazový pohon je zakrytý, a tak je chránený pred prachom a nečistotami.

Kolesá a ovládanie traktora

Robustné, hrubé plastové kolesá s realistickým dezénom zabezpečujú skutočný pôžitok z jazdy. Volant s mechanickým klaksónom uprostred sa jednoducho ovláda. Je napojený na predné kolesá, a tak dieťa ním dokáže regulovať smer jazdy do strán.

šliapací traktor Smoby Class s posuvným sedadlomSedadlo

Sedadlo s vyvýšenou opierkou je dostatočne široké a pre dieťa pohodlné. Sedadlo viete prispôsobiť výške dieťaťa jednoduchým posunutím vpred alebo vzad, čím poskytnete malému traktoristovi komfort pri jazde.

Príslušenstvo

Súčasťou šliapacieho traktora Smoby Claas je tiež príves. Dieťa v ňom môže prevážať piesok, trávu, konáriky alebo svoje hračky. Vlečka má nosnosť až 25 kg. Dĺžka traktora s vlečkou je 141 cm. V prípade, že si dieťa chce zajazdniť na traktore bez vlečky, jednoducho ju odpojí, vytiahnutím plastového kolíka.

Vlastnosti šliapacieho traktora Smoby Class s prívesom

 • šlapací traktor pre deti od 3 cca do 8 rokov
 • realistický dizajn
 • detský traktor s otváracou kapotou
 • s vlečkou
 • reťazový pohon
 • pohodlné posuvné sedadlo
 • pevná konštrukcia
 • vyrobený z kvalitného plastu

Technické parametre

 • výška sedadla od zeme 37 cm
 • rozmery: dĺžka 141 cm, výška 53 cm, šírka 44 cm
 • dĺžka traktora bez vlečky:  80 cm
 • nosnosť 30 kg
 • hmotnosť 6,3 kg
 • rozmery balenia: 60 x 36 x 40 cm

Francúzsky výrobca Smoby je producentom kvalitných plastových hračiek pre deti rôznych vekových kategórií. Proces výroby hračiek Smoby je prísne kontrolovaný. Šliapací traktor Smoby Class s prívesom spĺňa aj tie najvyššie bezpečnostné kritériá. Hračky Smoby spája príjemný nápaditý dizajn, zaoblené tvary a ich univerzálne využitie pri hrách detí.

NÁŠ TIP: Smoby traktor Class kúpite napríklad v e-shope market24.sk.

Zhrnutie a hodnotenie šliapacieho traktora Smoby Claas

Pod svetoznámou značkou Claas  nájdeme vysoko kvalitné poľnohospodárske stoje. Detský šliapací traktor Smoby Claas je malou kópiou skutočného traktora Claas.

Plusy:

 • realistický dizajn
 • otvárateľná kapota
 • príves
 • posuvné sedadlo
 • klaksón

Mínusy:

 • plastové kolesá
 • nízka opierka chrbta

Šliapací traktor Smoby Claas od popredného francúzskeho výrobcu hračiek Smoby  má veľmi realistický dizajn. Dojem skutočného traktora navodzuje otvárateľná kapota, pod ktorou sa nachádza replika motora.

Šliapací traktor Smoby Claas pre deti od 3 rokov

Detský traktor Smoby Claas  je vybavený pohodlným posuvným sedadlom pre dieťa, jednoduchým ovládaním a odnímateľným prívesom, v ktorom dieťa môže prepravovať rôzny náklad z miesta na miesto.

Pozitívne hodnotíme možnosť regulácie vzdialenosti sedačky od volantu. Posunutím sedadla vpred alebo vzad vytvoríte pre dieťa maximálne pohodlie pre jazdu na traktore.

Tak ako u iných modelov detských traktorov, aj šliapací traktor Smoby Claas má kolesá vyrobené z plastu. Kolesá sú široké a realistický dojem podčiarkuje hĺbkový dezén.  Na traktore sa dobre jazdí na pevnom povrchu, napríklad asfaltovej ploche. Jazdu na trávnatom povrchu však má trojročné dieťa ešte problém zvládnuť.

Detskú hru a jazdu na traktore robí zábavnejšou aj mechanický klaksón, ktorý po zatlačení vydáva zvuk. Smer jazdy si dieťa reguluje otáčaním volantu. Môže ísť vpred – vzad, ale i do strán. Traktor nemá brzdy, ale na druhej strane, dieťa na ňom nedokáže vyvinúť vysokú rýchlosť.

NÁŠ TIP: Ako alternatívu k šliapaciemu traktoru Smoby Class, si môžete vybrať napríklad traktor Smoby Farmer.

Šliapací traktor Smoby Claas má síce výrobcom odporúčaný vek pre používanie 3 – 8 rokov, ale útlejšie trojročné dieťa má problém s manipuláciou traktora, pretože hračka je skutočne robustná.

Naše odporúčanie je kupovať tento traktor pre deti od 3,5 – 4 rokov. Na druhej strane, v ôsmich rokoch si jazdu na traktore bude užívať len vzrastovo drobnejšie dieťa. Takže z našich skúseností je ideálna veková hranica pre hru a jazdu na traktore 3,5 – 7 rokov.

Jazda na mokrom trávnatom povrchu, piesku či štrku stojí dieťa veľa námahy, keďže kolesá šliapacieho traktora Smoby Claas sú z plastu.

Časté otázky o detskom traktore Smoby Claas

Je šliapací traktor Smoby Claas je vhodný ešte aj pre 8-ročného chlapca?

Šliapací traktor Smoby Claas pre osemročné dieťa už neodporúčame kúpiť. Hračka bude už pravdepodobne pre takéto dieťa malá. Najväčšia vzdialenosť medzi sedadlom a pedálmi je asi 42 cm, výška sedadla je cca 37cm od zeme.

Sú kolesá traktora Claas z gumy?

Nie, kolesá má traktor plastové.

Môže dieťa s traktorom Claas jazdiť aj na trávniku?

Po rovnom a krátkom trávnatom povrchu nie je problém jazdiť, ale akonáhle je trávnatý povrch mokrý bude s jazdou problém, keďže kolesá sú plastové. Šliapací traktor Smoby Claas je navrhnutý na jazdenie na pevnom rovnom teréne.

Zvládne jazdu na tomto traktore aj dvojročné dieťa?

Šliapací traktor Smoby Claas kupovať pre dvojročné dieťa neodporúčame. Dieťa bude mať ešte problém dočiahnuť na pedále a ovládať traktor.

Kúpiť traktor Smoby Class

Recenzie na šliapací traktor Smoby Class

Veľmi stabilný dizajn. Poskladanie traktora mi netrvalo dlho. Náš syn je nadšený. Šliapací traktor Smoby Class je perfektný darček pre chlapcov. Ja môžem len odporúčať. Miro

recenzia-traktor-smoby-claas

Máme 2 synov vo veku 4,5 a 3 roky. S traktorom sa vyhrajú obaja, aj keď mladší syn na ňom ešte nevie jazdiť. Šliapací traktor Smoby Class vyzerá takmer ako skutočný. Chlapcom sa veľmi páči otvárateľná kapota a vlečka. Dúfam, že plast hry a jazdy vydrží. Celkovo hodnotím ako dobrú kúpu. Ondrej

Ak vám pomohli informácie o šliapacom traktore Smoby Claas, zdieľajte článok pre priateľov na Facebooku.

4.7/5 - (4 votes)