Detské odrážadlo Puky LRM – recenzia

3081

Hľadáte ideálne odrážadlo pre dvojročné dieťa? Predstavujeme vám odrážadlo Puky LRM. Všetky informácie, ale tiež recenzie o Puky odrážadle LRM nájdete teraz v jednom článku.

Detské odrážadlo Puky LRM od nemeckého výrobcu Puky je skvelým dopravným prostriedkom a  vynikajúcim nástrojom pre rozvoj rovnováhykoordinácie. Model LR M je najmenším dvojkolesovým odrážadlom z dielne Puky. Jazdu na ňom si môžu bezpečne užívať už dvojročné deti, vysoké od 85 cm.

Popis Puky odrážadla LRM

Odrážadlo pre deti Puky LRM je kompaktné  a pre jazdu malých detí mimoriadne pohodlnébezpečné. Výrobca Puky má vlastné testovacie stredisko v nemeckom meste Wülfrat, kde každé Puky odrážadlo prechádza náročnými testami kvality a bezpečnosti.

Detské odrážadlo Puky LRM je dokonale konštrukčne prispôsobené deťom s výškou 85 – 96 cm.

Konštrukcia

Konštrukcia odrážadla Puky LRM, rovnako ako u ostatných modelov Puky, je veľmi dômyselne premyslená.  Zjednodušený aerodynamický tvar, nízko položené sedadlo, široká podnožka na nohy a nízka hmotnosť , iba 3,5 kg, robia z Puky odrážadla LRM dokonalý dopravný prostriedok pre deti od 2 rokov.

Odrážadlo Puky LRM konštrukcia
Puky LRM modré

Pozrieť cenu Puky LRM

Rám odrážadla je vyrobený z hliníka a nenájdete na ňom žiadne ostré hrany či rohy, na ktorých by si dieťa mohlo ublížiť. Zvárané švy pod farbou nie sú viditeľné. Profil je chránený špeciálnym náterom, ktorý je odolný voči mechanickému poškodeniu a vplyvom poveternostných podmienok. Maximálne zaťaženie, ktoré deklaruje výrobca, je 25 kg.

Celková dĺžka odrážadla je 60 cm a výška 29 cm. Vnútorná vzdialenosť kolies na Puky LRM je len 50 cm, takže vzdialenosť od sedla k volantu je tak pre dieťa ideálna. Dieťa na odrážadle sedí v správnej pozícii. Chrbát má vystretý a nohy v kolenách ohnuté.

Čím viac má dieťa nohy ohnuté na kolenách, tým sa mu lepšie jazdí, a tak s najväčšou pravdepodobnosťou budete odrážadlo Puky LRM využívať minimálne 2 sezóny.

Protišmyková podložka na nohy

Odrážadlo Puky LRM, rovnako ako ďalšie modely Puky odrážadiel, má na ráme špeciálnu protišmykovú plošinu pre nohy.

NÁŠ TIP: Odrážadla PUKY LRM vo všetkých farebných prevedeniach skladom nájdete v e-shope market24.sk.

Sedadlo

Odrážadlo Puky LRM s nastaviteľným sedadlomPri vývoji dizajnu Puky odrážadla LRM boli zohľadnené anatomické vlastnosti panvovej štruktúry detí – sedadlo je ergonomické, mäkké s malým zárezom uprostred, čo je veľmi dôležité najmä pre chlapcov.

Sedadlo na Puky odrážadle LRM viete výškovo upraviť, od 29 do 35,5 cm. Z najnižšej výšky 29 cm ho zvýšiť až  6,5 cm.

Pokiaľ chcete kúpiť odrážadlo Puky LRM bez toho, aby ste ho vyskúšali s dieťaťom v predajni, potom mu zmerajte dĺžku nohy z vnútornej strany, od chodidiel až po slabiny.

Detské odrážadlo Puky LRM je vhodné pre deti s minimálnou dĺžkou vnútornej strany nohy 30 cm. Túto dĺžku zvyčajne dosahujú deti okolo 1,5 roka.

Prečítajte si:

Aké detské odrážadlo, bicykel bez pedálov vybrať?

Aké odrážadlo kúpiť?

Riadidlá

Rovnako ako sedadlo viete na Puky odrážadle LR M individuálne pre dieťa nastaviť aj výšku volantu, a to od 42 do 52 cm. Šírka volantu je 35 cm, čo je optimálna šírka pre pohodlné držanie a otáčanie volantom.

Nastavením vhodnej výšky volantu a sedadla vytvoríte pre dieťa skvelé podmienky pre jazdu. Dieťa bude na odrážadle pevne sedieť, pohodlne sa pohybovať a bezpečne držať riadidlá.

Protišmykové rukoväte

Riadidlá sú ukončené protišmykovými rukoväťami s vyvýšenými okrajmi. Sú vyrobené z mäkkej gumy a sú prilepené k hliníkovému rámu, takže dieťa ich nedokáže dať dole a nepoškodia sa ani v prípade, keď odrážadlo padne na zem. Priemer rukovätí je 18 mm, takže veľkosťou sú ideálne aj pre najmenšiu detskú dlaň.

Odrážadlo Puky LRM riadidlá

Nárazu vzdorná ochrana

Uprostred volantu sa nachádza mäkká nárazu vzdorná podložka „AirBag“. Vyrobená je z pevnej tkaniny. Na volante je prichytená suchým zipsom, takže ju poľahky zložíte a vyčistíte.

Brzda

Na Puky odrážadle LRM nie je ručná brzda. V tomto prípade, neprítomnosť brzdy nemusíme brať za negatívum, pretože až do 3 rokov dieťa nevie brzdiť pomocou ručnej brzdy. Deti sa takmer ihneď naučia samé regulovať rýchlosť a v prípade potreby brzdia jednoducho nohami, ktoré položia na zem.

Brzdenie nohami je pre dieťa oveľa jednoduchšie, ide o fyziologický proces, ktorý si nevyžaduje ďalšie úvahy a dieťa ho používa inštinktívne.

Kolesá

Široké, stabilné kolesá s priemerom 10“ palcov sú navrhnuté špeciálne pre začiatočníkov, pretože malému športovcovi neumožňujú veľmi zrýchliť.  Kolesá sú vyrobené z penového polyvinylchloridu (PVC), ktorý veľmi dobre tlmí nerovnosť povrchu.

Výhodou pevných kolies je, že váš malý cyklista môže jazdiť na akomkoľvek povrchu bez obáv, že budete musieť riešiť opravu defektov.

Ďalšou nepochybnou výhodou takýchto kolies je, že na odrážadle môže dieťa jazdiť aj v interiéri. Kolesá sú tiché a nezanechávajú stopy na linoleu alebo parketách.

Bezpečnostné prvky

Mäkké držadlá s vyvýšenými okrajmi zamedzia zošmyknutiu rúk dieťaťa z volantu.

Nárazuvzdorná ochrana na volante poskytuje dieťaťu pri brzdení ochranu pred nárazom o volant.

Protišmyková nožná doska zamedzuje zošmyknutiu nôh počas jazdy.

Voľne otočný volant pomáha predchádzať zraneniam. Ak dieťa na odrážadle padne, volant sa jednoducho vytočí a dieťa sa oň pri páde nezraní.

Najlepšie odrážadlo Puky LRM

Príslušenstvo

K detskému odrážadlu Puky LRM si môžete dokúpiť stojan na parkovanie, zvonček na riadidlá, prenosnú tašku s popruhom.

Pri kúpe odrážadla myslite aj na bezpečnosť vášho dieťaťa. Zaobstarajte mu vhodnú prilbu. Pre deti od 1,5 roka je ideálna prilba XS a pre deti od 2 rokov prilba vo veľkosti  S/M. Bezpečnosť dieťaťa zvýšite chráničmi kolien, lakťov, reflexnou vestou.

NÁŠ TIP: Veľmi dobrú ponuku odrážadiel PUKY skladom a za dobré ceny nájdete v e-shope market24.sk.

Technické parametre odrážadla Puky LRM

Detské odrážadlo Puky LRM rozmery

 • od 2 rokov, resp. výšky dieťaťa 85 – 96 cm
 • nastaviteľná výška sedla: 29 – 40 cm
 • dĺžka sedadla: 20 cm
 • šírka sedadla: 11 cm
 • nastaviteľná výška riadidiel: 42 – 52 cm
 • šírka volantu – 35 cm
 • priemer volantu: 18 mm
 • kolesá: 10 palcové, pevné
 • šírka kolesa: 5 cm
 • hmotnosť: 3,5 kg
 • nosnosť: 25 kg
 • rozmery balenia: 73x13x42 cm

Detské odrážadlo Puky LRM si môžete zakúpiť aj v inovovanej verzii LRM Plus, ktorá je doplnená o štýlové blatníky, zvonček a stojan.

Kúpiť PUKY LRM

Zhrnutie a náš názor

Detské odrážadlo Puky LRM vám z internetového obchodu príde v kartónovej krabici s obrázkom odrážadla. Na kompaktnú konštrukciu s kolesami a sedačkou vám stačí upevniť už len volant. Mínusom je, že kľúč 5, ktorým potrebujete volant upevniť, v balení nenájdete. Zloženie odrážadla je skutočne jednoduché a zvládne ho aj žena 🙂

Vďaka možnosti nastavenia výšky sedadla a riadidiel nebude odrážadlo Puky LRM záležitosťou jednej sezóny. Dieťa si na ňom pôžitok z jazdy môže vychutnávať od 1,5 až do 3,5 roka.

Ergonomická konštrukcia, bez ostrých hrán a rohov, nízka hmotnosť, mäkké a ergonomické sedadlo a volant s mäkkými rukoväťami sú zárukou pohodlnej a bezpečnej jazdy.

I keď na Puky LRM nájdete aj protišmykovú podložku na nohy, je málo pravdepodobné, že ju dieťa bude používať, pretože malé deti jednoducho zdvihnú nohy. Podľa skúseností rodičov, deti začínajú využívať dosku na nohy až vtedy, keď získajú na odrážadle istotu.

Na 10 palcových kolesách dieťa nie je schopné vyvinúť vysokú rýchlosť, a preto neprítomnosť ručnej brzdy nehodnotíme negatívne, Avšak, v zime si malý cyklista bude môcť jazdu na odrážadle Puky LRM užívať zrejme len málo. Pevné kolesá sa na snehu a ľade totiž kĺžu.

Na odrážadle Puky LRM dieťa veľmi rýchlo pochopí princíp odrážania sa. Vďaka úzkemu sedadlu nič nenarušuje prirodzené pohyby dieťaťa. Jazdenie a udržiavanie rovnováhy ide deťom ľahko a prirodzene, pretože dieťa pohodlne sedí a prirodzene sa nohami odráža od zeme. S Puky LRM cykloodrážadlom môžete absolvovať s dieťaťom aj prechádzky na dlhé vzdialenosti.

Odrážadlo Puky LRM síce nepatrí k najlacnejším, ale cena je priamo úmerná kvalite. Puky je jeden z mála producentov, ktorý svoje produkty vyrába a balí priamo v Nemecku.

NÁŠ TIP: Pozrite si ponuku odrážadiel PUKY v e-shope market24.sk. Nájdete tu širokú paletu Puky odrážadiel v rôznych farebných prevedeniach skladom a za dobré ceny.

Časté otázky k odrážadlu Puky LRM

Na konštrukcii sú nálepky alebo nápis Puky je nastriekaný?

Ide o nálepky.

Dajú sa k odrážadlu kúpiť aj pomocné kolieska?

Nie, odrážadlo Puky LRM je tzv. cvičný bicykel. Dieťa sa má na ňom naučiť prirodzene udržiavať rovnováhu. Jazda na cvičnom bicykli je skvelým medzistupňom medzi trojkolkou a klasickým bicyklom.

Aká ma byť správna výška sedadla a volantu?

Nastavenie výšky sedadla a volantu je vždy individuálne, podľa výšky dieťaťa. Sedačka by mala byť v takej výške, aby dieťa dosiahlo celými chodidlami na zem a nohy v kolenách musí mať mierne ohnuté. Volant nastavujte až po nastavení sedačky tak, aby dieťa malo ruky rovnobežne s podlahou.

Predáva sa odrážadlo Puky LRM aj so stojanom?

Nie, odrážadlo Puky LRM nemá stojan. Môžete si ho dokúpiť samostatne, alebo zvoliť model Puky LRM Plus, ktorý už v balení obsahuje stojan, zvonček aj blatníky.

Dajú sa riadidlá otočiť o 360°?

Nie. Síce odrážadlo Puky LRM nemá obmedzený uhol otáčania, ale nie je možné ich otočiť o 360°.

Recenzie na odrážadlo Puky LRM

Sme veľmi spokojní s nákupom Puky odrážadla. Aj keď spočiatku sme si mysleli, že naše dieťa nebude vôbec schopné na odrážadle jazdiť. Prvé dni syn na ňom tak smiešne chodil, ale rýchlo sa naučil odrážať a udržať rovnováhu. Teraz uz za ním len utekáme 🙂 Jaro

Ľahké, pekné odrážadlo, ktoré si naša dcéra zamilovala od 1.dňa. Odrážadlo Puky LRM je jednoducho SUPER!!! Alexandra

Odrážadlo Puky LRM sme kúpili až potom, keď si ho vyskúšala od kamaráta na ihrisku. Bola ním nadšená. Je pekné a určite jeho kúpu odporúčam. Andrea

4.8/5 - (6 votes)

3 KOMENTÁRE

Comments are closed.