Monitor dychu Nanny. Uvažujete nad kúpou?

2493

Uvažujete nad kúpou monitora dychu Nanny? Pozrite sa, ako monitor dychu Nanny funguje, aké sú jeho plusy a mínusy a tiež si prečítajte skúsenosti rodičov.

Monitor dychu Nanny od českého výrobcu Jablotron je prístroj, ktorý stráži vaše bábätko počas spánku.  V dôsledku nedostatočného rozvoja centrálneho nervového systému a nestability respiračnej funkcie  môže počas spánku u detí do jedného roka dôjsť k zástave dýchania (apnoe). V takomto prípade väčšinou stačí dieťa len prebudiť a dieťatko začne dýchať samo.

Dieťatko nedokážete sledovať 24 hodín denne, ale predísť k zástave dýchania a syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, môžete detským monitorom dychu. Ako funguje detský monitor dychu Nanny a ako ho hodnotia rodičia?

Detský monitor dychu Nanny BM02
Jablotron Nanny BM-02

Detský monitor dychu Nanny BM-02 vyrába česká firma Jablotron.  Nanny monitor dychu prešiel v prísnych klinických skúškach a ako certifikovanú zdravotnícku pomôcku ho využívajú pôrodnice a dojčenské ústavy po celom svete. Certifikovaný bezdotykový monitor dychu Jablotron Nanny BM-02 je pre deti absolútne bezpečný.

V balení Nanny BM-02 nájdete:

 Monitor dychu Nanny originál balenie

 • snímaciu podložku z kvalitného plastu
 • elektronickú vyhodnocovaciu jednotku
 • predlžovací kábel
 • plastovú úchytku na stenu
 • návod na používanie a inštrukcie prvej pomoci
 • 2 ks hygienických utierok
 • 2 ks 1,5V AA batérií

Snímacia podložka Nanny

Obdĺžniková snímacia podložka má rozmery  50×30,5 cm a hrúbku 1,5 cm. Aj keď sa vám na prvý pohľad môže zdať doska malá, plne postačuje k snímaniu bábätka v postieľke. Snímacia doska je uložená v špeciálnej fólii, ktorá zaisťuje dlhodobú spoľahlivú ochranu citlivého senzoru proti vplyvu prostredia. Je odolná voči vlhkosti a preniknutiu kvapaliny, takže ostáva plne funkčná aj pri obliatí alebo precikaní matraca dieťatkom.

Monitor dychu Nanny podložka

Elektronická riadiaca jednotka Nanny BM-02

Elektronickú jednotku s rozmermi 14×8×3,5 cm dokážete jednoducho upevniť na postieľku. Bezpečnostná spona na remienku vyhodnocovaciu jednotku pevne drží, preto sa nemusíte obávať, žeby ste ju pri manipulácii s dieťatkom či postieľkou zhodili a poškodili. Kompaktnosť vyhodnocovacej jednotky oceníte hlavne pri cestovaní.

Detský monitor dychu Nanny funguje bez pripojenia k elektrickej sieti, pretože riadiaca jednotka Nanny funguje na 2 tužkové 1,5V alkalické batérie typu AA LR6, ktoré nájdete v originálnom balení Nanny BM-02. Keďže ovládacia jednotka spotrebuje malé množstvo energie, iba 0,2 mA, v prípade bežného používania výrobca udáva výdrž batérií až 6 mesiacov.

Stav batérií si riadiaca jednotka kontroluje automaticky po každom zapnutí. Kedy musíte batérie vymeniť vás prístroj upozorní svetelným signálom na elektronickej jednotke v dostatočnom časovom predstihu. Kontrolka batérií sa nachádza na jednotke úplne dolu.

Detský monitor dychu Nanny Jablotron

Na riadiacej jednotke Nanny okrem kontrolky funkčnosti batérií sa nachádzajú ďalšie 2 vizuálne odlíšené kontrolky:

Zelený usmievavý smajlík, ktorý krátkym blikaním signalizuje, že dieťatko dýcha. Frekvencia blikania zodpovedá pohybom alebo nádychom dieťaťa, preto zelené svetielko nemusí blikať úplne pravidelne.

Červený smutný smajlík – blikaním signalizuje alarm, ktorý vás upozorní, že dieťatko prestalo dýchať.

Elektronickú jednotku monitora Nanny jednoducho zapnete a vypnete stlačením jedného tlačidla, ktoré sa na prístroji nachádza hneď ako prvé.

NÁŠ TIP: Monitor dychu Nanny kúpite výhodne v internetových lekárňach. Pozrite si ponuku napríklad v DRMAX.sk alebo PILULKA.sk

Ako funguje monitor dychu Nanny?

Detský monitor dychu Nanny sníma jemné pohyby hrudníka pri dýchaní dieťatka pomocou senzorovej dosky, ktorá je umiestnená pod matracom. Citlivosť prístroja je veľmi vysoká, a tak zachytáva aj ten najmenší pohyb. Údaje so senzorovej dosky prechádzajú do riadiacej jednotky, ktorá ich ihneď vyhodnocuje.

Keď dieťatko pravidelne dýcha, na riadiacej jednotke bliká zelené svetielko.

V prípade, ak sa dieťatko nenadýchlo dlhšie ako cca 20 sekúnd, alebo ak je počet nádychov nižší ako 8 za minútu, monitor dychu Nanny reaguje okamžite. Na  možné nebezpečenstvo a riziko zástavy dýchania vás detský monitor dychu Nanny upozorní hlasným zvukovým alarmomblikaním červeného svetielka na riadiacej jednotke.

Detský monitor dychu NANNY je pre dieťatko maximálny bezpečný. Dieťatko s ním neprichádza do žiadneho priameho  fyzického kontaktu.

Upozornenie: Keď dieťatko počas spánku monitorujete prístrojom Nanny a potrebujete ho v noci vybrať z postieľky, nezabudnite monitor dychu najskôr vypnúť. Naopak, po vložení dieťatka späť do postieľky, sa uistite, že ste riadiacu jednotku zapli.

Zapojiť monitor dychu Nanny je jednoduché a rýchle

I keď detský monitor dychu je veľmi citlivý prístroj, inštalácia Nanny je veľmi jednoduchá. Skutočne sa zapojenia a spustenia Nanny nemusíte obávať. Pred samotnou inštaláciou si pozorne preštudujte návod a následne postupujte podľa inštrukcií.

 1. Do riadiacej jednotky vložte batérie, ktoré sa nachádzajú v balení detského monitora Nanny.
 2. Snímaciu podložku umiestnite pod matrac detskej postieľky, kolísky na miesto, kde bude bábätko ležať. Podložka musí byť umiestnená na rovnom a tvrdom povrchu.
 3. Upevnite riadiacu jednotku Nanny na postieľku tak, aby bola obrátená alarmom smerom od dieťatka.
 4. Ak chcete pripevniť jednotku na stenu , prípadne na iné viditeľné miesto, použite plastový držiak a predlžovací kábel. Káble umiestnite tak, aby neboli v dosahu bábätka.
 5. Prepojte riadiacu jednotku so snímačom. Uistite sa, že konektor zapadol a drží.
  Zapnite monitor Nanny.
 6. Po zapnutí elektronickej jednotky krátko bliknú postupne všetky 3 kontrolky a ozve sa pípnutie. Automaticky sa vykoná test batérií a kontrola funkčnosti prístroja.

Technické parametre monitora dychu Jablotron Nanny BM-02

 • napájanie: 3V, 2× 1,5V alkalické batérie typ AA LR6( sú súčasťou balenia)
 • kľudový odber: 0,2 mA
 • priemerná životnosť batérií: 6 mesiacov
 • odporúčaná hmotnosť dieťaťa: min. 2kg do 15kg
 • rozmery snímacej podložky: 500×305×15 mm
 • hmotnosť snímacej podložky: 1000 g
 • rozmery vyhodnocovacia jednotka: 140× 80×35 mm
 • hmotnosť vyhodnocovacej jednotky: 123 g
 • poplachová frekvencia dýchania menej ako 8 nádychov/min (tj.<0,13 Hz)
 • akustický výkon alarmu 75 dB/m ±5 % dB/m
 • odporúčaná doba používania: 2 roky
NÁŠ TIP: Potrebujete mať digitálnu pestúnku doma čo najskôr? Pozriete si ponuku eshopov DRMAX.sk alebo PILULKA.sk

Detský monitor dychu Nanny. Plusy a mínusy

Jablotron monitor dychu Nanny BM-02 sa vyrába v Českej republike v súlade so všetkými požiadavkami európskych noriem. Nanny je certifikovaná zdravotnícka pomôcka, ktorá prešla prísnym a rozsiahlym testovaním.

Detský monitor dychu Nanny je pre dieťatko maximálne bezpečný. Dieťatko s ním neprichádza do žiadneho priameho  fyzického kontaktu. Nevyžaruje žiadnu energiu a nemá vplyv na zdravie dieťaťa.

Plusy:

 • automatická kontrola stavu batérií a funkčnosti pri zapnutí prístroja;
 • vizuálny aj sluchový alarm;
 • zvuk alarmu je jasný a zreteľný, počujete ho aj cez steny;
 • jednoduchá inštalácia a údržba;
 • nijako dieťatko neobmedzuje v pohybe;
 • možnosť umiestniť riadiacu jednotku aj na vzdialenosť 5 metrov od postieľky pomocou predlžovacieho kábla;
 • možnosť pripevnenia elektronickej jednotky na stenu pomocou plastového držiaka;
 • malé rozmery elektronickej jednotky, príjemný a zrozumiteľný dizajn;
 • testovaná a certifikovaná zdravotnícka pomôcka;
 • potrebné batérie nájdete v balení;
 • súčasťou balenia návod na podanie 1. pomoci;
 • plne funkčný aj pri matraci hrubom 10 cm;
 • možnosť napojenia druhej senzorovej dosky.

Jablotron monitor dychu Nanny

Mínusy:

 • len 1 senzorová doska v balení;
 • senzorovú dosku musíte umiestniť na úplne rovný povrch. Teda, pri rebrinovom rošte musíte pod dosku Nanny umietniť napríklad kus preglejky.
 • funguje len ako monitor dychu. Ak chcete dieťatko počuť, resp. vidieť budete musieť dokúpiť elektronickú pestúnku.
 • bez vibrácií, ktoré by sa spustili pri problémoch dýchania.

Pozrieť cenu monitora dychu

Monitor dychu Nanny recenzie a skúsenosti rodičov

Anna:

Detský monitor dychu Nanny sme kúpili ešte pred narodením našich dvojičiek. Využívame ho teraz štvrtý mesiac a sme maximálne spokojní. Podložka reaguje veľmi citlivo, dokonca aj pri matrici s hrúbkou 14 cm. Falošný poplach sme ešte nemali.

Starostlivosť o 2 deti naraz je náročná a vyčerpávajúcu, a preto je pre mňa oddych a spánok veľmi dôležitý. Na monitor Nanny sa spolieham na 100%. Nemusím každú chvíľu vstávať a kontrolovať deti. Stačí mi otvoriť oči, pozrieť na zelené blikajúce svetielko a ďalej oddychovať.

Elza:

TOP produkt. Kúpu Nanny určite neľutujem. Monitor dychu som používala pri prvom aj druhom synovi a skutočne si neviem predstaviť, ak by sme ho nemali. Falošný poplach sme mali len jedenkrát, keď manžel Nanny zabudol vypnúť potom ako vybral syna z postieľky. Neskôr sa zo zapínania a vypínania stala rutina :-).

Monitor Nanny určite odporúčam – okamžite zachytil synčekove nepravidelné dýchanie, takže som vedela ihneď reagovať. Neviem si predstaviť, čo všetko by sa mohlo stať, keby sme ho nemali.Časté otázky o monitore Nanny

Keďže dieťatko je pre vás tým najcennejším, žiadna otázka týkajúca sa jeho zdravia, starostlivosti nie je hlúpa. Pre to sme zozbierali a odpovedali na najčastejšie otázky rodičov a budúcich rodičov o monitore Nanny.

Reaguje monitor Nanny aj na príliš rýchle dýchanie?

Nie! Pri zrýchlenom dýchaní dieťaťa by monitor dychu Nanny spúšťal alarm často. Zrýchlený dych môže vyvolať u dieťatka zvýšená teplota, plač ale napríklad aj aktívny pohyb počas spánku.

Môžem použiť monitor dychu Nanny aj v kočíku alebo cestovnej postieľke?

Áno, môžete, v prípade, keď viete monitorovaciu podložku umiestniť pod matrac, resp. podložku v kočíku. Dieťatko nesmie priamo ležať na snímacej doske monitora.

Pri použití monitora dychu v cestovnej postieľke myslite na to, že snímaciu senzorovú dosku musíte položiť pod matrac na rovnú plochu. V cestovnej postieľke budete musieť zrejme pod matrac umiestniť ešte napríklad preglejkovú dosku, na ktorú monitorovaciu dosku položíte.

Dá sa k monitoru dychu Nanny dokúpiť adaptér na nabíjanie?

Adaptér nie je potrebný, keďže detský monitor Nanny funguje výlučne na 2 alkalické batérie a nezapája sa do siete.  Pri kúpe nového originálneho balenia Nanny nájdete v balení aj 2 batérie, ktoré vám pri bežnom používaní vydržia cca 6 mesiacov. Monitor dychu Nanny má nízku spotrebu energie, takže sa nemusíte obávať, že počas jeho aktívneho používania budete musieť opakovane investovať do kúpy batérií.

Stačí mi pri dvojičkách len jedna senzorová doska?

Ak chcete mať 100% istotu, že vaše deti sú v poriadku, určite neodporúčame používať jeden prístroj, teda 1 senzorickú dosku pre monitorovanie 2 detí naraz. Prístroj zaznamenáva a vyhodnocuje každý pohyb hrudníka dieťatka. Každé dieťatko by malo byť monitorované samostatným monitorom dychu.

Máte ďalšie otázky k monitoru dychu Nanny? Opýtajte sa nás.

5/5 - (2 votes)