Smoby detský traktor Max Builder – recenzia

2715

Šliapací traktor je po mnoho generácií vyhľadávanou hračkou. Niekoľko rokov stojí v popredí
Smoby detský traktor Max Builder s prívesom, bagrom a nakladačom. Získajte všetky informácie, ktoré k nákupu Smoby traktora Max potrebujete vedieť.

Smoby detský traktor Max Builder s bagrom a nakladačom má moderný realistický dizajn a klasický reťazový pohon. Je extrémne stabilný,  robustný s komfortným ovládaním. Vlečka, bager a nakladacia lyžica prinášajú pre dieťa množstvo herných aktivít.

Popis šliapacieho traktora Max Smoby

Smoby detský traktor Max Builder pochádza od renomovaného francúzskeho výrobcu hračiek Smoby a je ideálny pre hru detí od 3 do 8 rokov. Tento stavebný stroj pre deti v žiarivých farbách a originálnym dizajnom poslúži deťom pri hre v interiéri aj exteriéri.

Konštrukcia

Traktor pôsobí na prvý pohľad robustne. Vyrobený je špeciálnou technológiou z pevného plastu oranžovej farby.  Dobrú stabilitu dávajú traktoru  4 veľké plastové kolesá s realistickým dezénom. Pohon hračky je na reťaz a princíp jazdy je založený na šliapaní do pedálov ako na bicykli. Gumové podložky na pedáloch umožňujú deťom bezpečnú jazdu bez pošmyknutia aj na mokrom teréne.

Smoby detský traktor Max Builder recenzia
Smoby Max Builder

Príslušenstvo

Smoby detský traktor Max Builder je v prednej časti vybavený pohyblivou čelnou nakladacou lopatou a vzadu malý stavbári majú k dispozícii manuálne ovládané rýpadlo, ktorým môžu nakladať piesok, hlinu alebo hĺbiť jamy. Rameno rýpadla sa otáča a jeho ovládanie je ľahké. Nosnosť nakladacej lyžice je až 3 kg.

Súčasťou hračky je aj vlečka s nosnosťou až 25 kg, do ktorej si dieťa môže nakladať stavebný materiál alebo hračky. Vlečku sa k traktoru pripája jednoduchým spôsobom a dieťa si môže zvoliť jazdu s ňou alebo bez nej.

Sedadlo

Plastová sedačka je vybavená malou opierkou pre pohodlné sedenie a viete ju prispôsobiť výške dieťaťa tak, aby si jazdu traktorom mohlo užiť naplno. Smer jazdy si dieťa určuje samo pomocou ľahko ovládateľného volantu, na ktorom sa nachádza aj mechanický klaksón.

Materiál

Šliapací traktor pre deti je vyrobený z vysoko kvalitných a odolných plastových materiálov, ktoré spĺňajú aj tie najprísnejšie bezpečnostné normy a kritériá vydané Európskou úniou pre bezpečnú hračku. Hračka všetky hrany oblé a plast je chránený pre vyblednutím špeciálnym UV filtrom.

NÁŠ TIP: Smoby Max Builder je obľúbeny traktor pre deti, ktorý nájdete vo väčšine eshopov s detským tovarom. Odporúčame si pozrieť ponuku napríklad na 4KIDS.sk, FEEDO.sk alebo Market24.sk

Vlastnosti Smoby detského traktora Max Builder

 • vhodný pre deti od 3 do 8 rokov
 • pevná konštrukcia
 • moderný dizajn s realistickými prvkami
 • nastaviteľné posuvné sedadlo s opierkou
 • praktický príves, predný bager, nakladač
 • reťazový pohon
 • made in France

Technické parametre

 • rozmery: dĺžka 180 cm, šírka 44 cm, výška 64 cm
 • výška sedačky od zeme je 37 cm
 • nosnosť 30 kg
 • nosnosť vlečky 25 kg
 • rozmery prívesu: 55 x 30 x 24 cm
 • rozmery nakladacej lopaty: 27 x 38 cm
 • hmotnosť: 8,41 kg
 • rozmery balenia: 80x56x40 cm

Smoby detský traktor Max Builder s nakladačom, bagrom a vlečkou

Jazdou na traktore, ovládaním bagrovej lyžice či nakladača sa dieťa zabaví dlhé hodiny na čerstvom vzduchu, čo má priaznivý vplyv na zdravý vývoj. Hrou si rozvíja hrubú i jemnú motoriku, posilňuje svalstvo na nohách a celkovú koordináciu pohybov. Hra na traktoristov tiež rozvíja detskú fantáziu a predstavivosť.

NÁŠ TIP: Ak hľadáte traktor Smoby Max builder za dobrú cenu a s rýchlym doručením pozrite si ponuku eshopov na Heureka.sk .

Smoby detský traktor Max Builder-zhrnutie a zhodnotenie

Smoby detský traktor Max Builder v krabici

Smoby detský traktor Max Builder vám z internetového obchodu príde vo veľkej kartónovej krabici s rozmermi 80x56x40 cm. Keď šliapací traktor chystáte ako prekvapenie, odporúčame, aby ste e-shop požiadali o prebalenie traktora do čiernej fólie, pretože krabicu zdobí veľký farebný obrázok hračky.

V krabici nájdete detský traktor Max Builder v demontovanom stave a jeho zloženie zaberie dobrú hodinu. Ak postupujete podľa návodu, skladanie nie je až tak komplikované. Na prvý pohľad traktor Smoby Max Builder vyzerá obrovský a dojem je pôsobivý.

Prvé obmedzenia sa objavia po prvých metroch jazdy. Aby sa dieťa na traktore pohlo, musí do pedálov riadne zatlačiť, preto je aj dolná veková hranica od 3 rokov.

Vzhľadom na obmedzený uhol riadenia a prídavné zariadenia vpredu a vzadu má traktor pomerne veľký kruh otáčania. Pokiaľ nemáte veľký dom, dieťa si hru a jazdu s traktorom bude môcť užívať len vonku.

Ovládanie bagrovej lyžice a nakladacej lopaty nie je náročné, ale dieťa nedokáže s nimi manipulovať v sede na traktore. Bohužiaľ, sedadlo nie je otočné. Na druhej strane veľa zábavy prináša deťom aj lezenie na traktor.

Plastové pneumatiky nemajú ani gumový pás, takže jazda je pomerne hlučná.

Napriek menším nedostatkom hodnotíme Smoby detský traktor Max Builder ako skvelú hračku, ktorá očarí malých chlapcov. S traktorom Smoby s bagrom, nakladačom a vlečkou splníte sen každému malého traktoristovi či bagristovi.

Pozrite cenu traktora Smoby MAX

Časté otázky k traktoru Smoby Max Builder

Je Smoby detský traktor Max Builder vhodný aj pre viac ako  8 ročné dieťa?

Skôr nie, aj po posunutí sedadla nemajú staršie deti dostatok komfortu počas vozenia. Podľa výšky dieťaťa je ideálny pre deti s výškou 104-128 cm.

 Traktor je už zložený alebo je v demontovanom stave?

Smoby detský traktor Max Builder je v kartónovej krabici v demontovanom stave. Musíte si ho zložiť podľa priloženého návodu.

Bude Smoby detský traktor Max Builder vhodný aj pre dvojročné dieťa?

Ak nie je vaše dieťa nadpriemerne vysoké, traktor pre dvojročné dieťa neodporúčame kupovať. Dieťatko nebude dočiahnuť na pedále a tiež bude mať problém dostať traktor do pohybu.

Dá sa s traktorom jazdiť po tráve?

Dieťa vo veku 5 rokov a viac dokáže na traktore jazdiť aj po nízkom trávnatom povrchu.Recenzie na Smoby detský traktor Max Builder

Smoby detský traktor Max Builder sme kúpili nášmu 5ročnému vnukovi na narodeniny. Vybrali sme ho na základe mnohých pozitívnych recenzií. Vnuk sa traktoru veľmi potešil a skutočne sa s ním na dvore hrá veľmi často.

Detský traktor Smoby veľký

Po 5 mesiacoch nám však padla reťaz a jej opätovné nasadenie bolo dosť problematické. Našťastie sa to viackrát neopakovalo a šliapací traktor plní svoj účel.

Zloženie bolo bez problémové. Podľa návodu som mal traktor poskladaný raz-dva. Synovi sa veľmi páči. Traktor je veľký a skutočne robustný, takže rýchla jazda nehrozí.  Syn je spokojný a teda aj ja.

Pomohol vám článok? Potom ho zdieľajte aj pre priateľov na Facebooku.

5/5 - (2 votes)