Prečo a aké kocky Lego Duplo dieťaťu kúpiť?

2127

Hľadáte pre vaše dieťa zaujímavú, vysoko kvalitnú a užitočnú hračku? Skvelým darčekom pre deti, ktoré práve začínajú spoznávať okolitý svet sú kocky Lego Duplo. Zistite, v čom sú kocky Lego Duplo výnimočné, aby ste pre vaše dieťa vybrali ideálnu stavebnicu Lego Duplo.


Lego Duplo
je samostatná séria populárnej stavebnice Lego, ktorú dizajnéri spoločnosti špeciálne vyvinuli pre deti od 18 mesiacov do 5 rokov, s ohľadom na vek a motorické zručnosti detí v tomto veku.  Kocky Lego Duplo umožňujú dieťaťu prostredníctvom hry učiť sa, experimentovať, objavovať a spoznávať svet. Kocky Lego Duplo spoločnosť Lego uviedla na trh už v roku 1969.

V čom sa kocky Lego Duplo odlišujú od iných stavebníc pre deti?

Kocky Lego Duplo Lienka

Kocky Lego Duplo sa vyznačujú vysokou kvalitou, originálnosťou, bezpečnosťou, rôznorodosťou. Veľkosť, tvar dielikov ako aj tematické zameranie jednotlivých sérií stavebníc Lego Duplo sú prepracované do najmenších detailov, aby boli pre deti zaujímavé a zrozumiteľné od už útleho veku.

Dizajnéri spoločnosti Lego pri ich návrhu a výrobe zohľadnili špecifické potreby a zručnosti detí vo veku od 18 mesiacov do 5 rokov, preto kocky Lego Duplo:

 • sú 8-krát väčšie ako štandardné kocky Lego a dieťa ich v žiadnom prípade neprehltne.
 • majú zaoblené tvary, bez ostrých rohov. Dieťaťu pri hre nehrozí žiadne riziko poranenia.
 • majú nízku hmotnosť a dieťa ich dokáže ľahko spájať.
 • v jasných atraktívnych farbách a navrhnuté tak, aby upútali pozornosť dieťaťa.
 • obsahujú veselé figúrky zvieratiek a obľúbených postavičiek.
 • vynikajú tematickou rozmanitosťou, čo vám umožňuje vybrať stavebnicu a doplnky ideálne pre vaše dieťa.
 • sú navzájom kompatibilné. Nech už dokúpite akékoľvek balenie kociek Lego Duplo, máte 100% istotu, že všetky dieliky budú spolu držať.
 • sú vyrobené z vysoko kvalitného plastu, a tak sa s kockami môže hrať aj niekoľko generácií detí.
 • všetky dieliky stavebnice sú testované. Vydržia záťaž až 15 kg, a preto sa kocky Lego Duplo pri páde nepoškodia. Dieťa ich nezlomí, nerozhryzie ani nerozbije.
 • sú šetrné k životnému prostrediu a neobsahujú žiadne toxické látky.
 • spĺňajú všetky potrebné normy kvality, sú bez zápachu a ideálne pre malé detské dlane.
Stavebnica Lego Duplo Nákladiak
Stavebnica Duplo Môj prvý nákladiak

Žiaľ, za kocky Lego Duplo, v porovnaní so stavebnicami iných značiek, zaplatíte pomerne vysokú cenu, v ktorej sa odráža práve vysoká kvalita a bezpečnosť hračky. Akonáhle vaše dieťa Lego mánii podľahne, investície do kociek Lego sa budú navyšovať, pretože deti neustále túžia po nových sériách a kockách pre svoje stavanie a hry s kockami Lego Duplo.

Prečo kúpiť dieťaťu kocky Lego Duplo?

Okrem toho, že so stavebnicou Lego Duplo zažije dieťa množstvo zábavy, kocky Lego Duplo prispievajú k jeho zdravému vývoju.

1. Farebné veľké kocky,  ktoré dokonale zapadajú do malej detskej dlane, prispievajú k získavaniu nových zručností, k rozvoju jemnej motoriky a koordinácii pohybov.

2. Rozmanitosť  dielikov v stavebniciach Lego Duplo podporuje rozvoj fantázie, predstavivosti, pamäti, logického a priestorového myslenia detí.

3. Dieťa sa naučí hrať sa a neskôr už samo navrhuje  a stavia nové objekty z jednotlivých častí podľa vlastnej fantázie, a tak si zvyšuje svoju kreativitu.

4. S tematickou sadou „ Učíme sa počítať“ a „ Učíme sa abecedu“ sa dieťa pri hre zoznámi s číslicami a písmenkami abecedy.

5. Dieťa sa naučí rozpoznávať farby, zvieratká, kvety, pomenovať jednotlivé figúrky.

6. Naučí sa rozprávať krátke príbehy. Nenásilnou a hravou formou si týmto spôsobom rozširuje slovnú zásobu.

7. Skúma štruktúru objektov, začína rozoznávať pojmy malý –  veľký, nízky – vysoký. Dieťa získava nové poznatky a zručnosti v oblasti navrhovania a montáže.

8. Spájanie a rozpájanie dielikov vedie deti k vytrvalosti a trpezlivosti.

9. Všetky detaily v stavebniciach Lego duplo sú starostlivo premyslené, a preto deti pri ich skladaní postupujú intuitívne. Postupne sa stávajú pri hre samostatnými a nezávislými.

10. Hra so stavebnicami Lego Duplo prispieva k rozvoju inteligencie, dôslednosti a schopnosti zamerať sa na detaily.

11. Dokonca aj box na kocky Lego Duplo zohráva vo vývoji dieťaťa svoju rolu. Dieťa sa naučí, že po hre musí kocky odložiť, aby sa nestratili a nechýbali mu pri ďalšom skladaní.

12. Široká škála stavebníc Lego Duplo umožňuje deťom vymyslieť si akúkoľvek tematickú hru. Raz môže byť majiteľom farmy, druhýkrát ošetrovateľom v ZOO, staviteľom, automobilovým pretekárom alebo rytierom, ktorý musí oslobodiť krásnu princeznú.

13. Kocky Lego Duplo vytvárajú ideálne podmienky pre spoločnú hru rodičov s dieťaťom.

Kocky Lego Duplo pre najmenších

Pri stavaní a hre s kockami Lego Duplo sa deti učia spoznávať okolitý svet. Zoznamujú sa s novými objektmi, tvarmi, farbami a získavajú množstvo užitočných informácií. Stavebnice Lego Duplo je fascinujúca séria so širokou škálou tém. Navyše v jednotlivých súpravách sa nachádzajú rôzne figúrky, vďaka ktorým sa stavanie a hra stáva pre dieťa ešte viac tvorivá a zaujímavejšia.

Potrebujete mať kocky Lego Duplo doručené rýchlo? Pozrite si ponuku na alza.sk.

Aké kocky Lego Duplo kúpiť?

Ak práve kupujete vášmu dieťatku prvé kocky Lego Duplo, mali by ste mu kúpiť stavebnicu s témou, ktorá bude pre neho najzaujímavejšia. Teda, keď máte doma obdivovateľa hasičov, policajtov, potom zamerajte vašu pozornosť na hasičskú alebo policajnú stanicu. Fascinujú vaše dieťatko zvieratká? Darujte mu Lego Duplo s tematikou farmy alebo Zoo.

Kocky Lego Duplo podľa témy

Stavebnice Lego Duplo pozostávajú okrem klasických kociek z rôznych ďalších dielikov, ktoré približujú deťom život v meste, na dedine. Umožňujú spoznávať dopravné prostriedky, povolania, rozprávkových hrdinov. Táto pestrá škála tém vám umožňuje vybrať ten správny darček pre dievča i pre chlapca.

Stavebnice Lego Duplo podľa tematického zamerania môžeme rozdeliť do nasledujúcich kategórií:

1. Zvieratá

Dieťa má príležitosť naučiť sa rozpoznávať zvieratká žijúce na farme alebo exotické zvieratá, ktoré žijú v zoologickej záhrade alebo patria do cirkusu. Veľkej obľube sa tešia aj súpravy s témou dinosaurov.

Kocky Lego Duplo Moje prvé zvieratká v boxe
Môj prvý box so zvieratkami

2. Doprava

Snáď neexistuje chlapec, ktorý by nebol už v útlom veku fascinovaný dopravnými prostriedkami. Radosť malým pretekárom spravíte stavebnicou s tematikou áut, stavebných strojov, lietadiel, hasičov, policajtov. Z kociek s tematikou železničnej stanice dokáže vybudovať železničnú stanicu, koľajnice, po ktorých bude premávať vlak cez mosty a tunely.

Nákladný vlak kocky Lego Duplo
Duplo kocky Nákladný vlak

3. Mesto a budovy

Prostredníctvom tejto tematickej série si dieťa môže stavať vlastný dom, dokonca vybudovať celé mestečko s letiskom, nemocnicou, poštou, supermarketom, policajnou a hasičskou stanicou.

Kocky Lego Duplo Rodinný dom
Lego stavebnica Duplo Rodinný dom

4. Rozprávkoví hrdinovia

Postavičky a hrdinovia z obľúbených rozprávok a seriálov sa pomocou Lego Duplo stanú súčasťou detského sveta. Dievčatá zaručene potešia stavebnice z kolekcie Disney s princeznami, rytiermi a nádherným zámkom. Chlapci môžu prežiť vzrušujúce preteky so sériou Cars či Super Heroes.

Kocky Lego Duplo Minnie
Stavebnica pre dievčatá Duplo Butik Minnie

5. Výrobky a povolania

S kockami Lego Duplo si deti môžu zahrať rôzne hry. Môžu usporiadať skutočný piknik, pripraviť krásne dezerty, zmrzlinu alebo upiecť pizzu.

Stavebnica Lego Duplo Pizzeria
Stavebnica Duplo Pizzeria

6. Hra a tréning

Tieto súpravy Lego Duplo umožnia dieťaťu zoznámiť sa s číslicami, písmenami abecedy, naučiť sa poskladať z nich prvé slová alebo počítať prvé jednoduché príklady.

Kocky Lego Duplo Vláčik s číslami
Lego Vláčik s číslami

S kockami Lego Duplo sa hrajú a učia milióny detí po celom svete. Kocky Lego Duplo poskytujú nekonečné možnosti hry a dlho a spoľahlivo slúžia dieťaťu. Každá súprava prináša nové dobrodružstvo, zábavu a skúsenosti.

Stavebnice Lego Duplo kúpite za dobrú cenu na www.alza.sk.

Stavebnice Lego Duplo

Jednotlivé Lego stavebnice Duplo sa vzájomne líšia aj počtom dielikov.

Malé a cenovo nenáročné balenie

Malé balenia obsahuje malý počet dielikov, ktoré sú venované jednej konkrétnej téme, ako napríklad policajná naháňačka, kŕmenie zvierat v zoooparku, hasičské auto, traktor, koč pre princeznú,….

Ak chcete vášmu dieťatku kúpiť prvé Lego, potom určite siahnite po malom balení. Pomôže vám to zistiť, či bude stavebnica Lego Duplo pre vaše dieťa zaujímavá bez toho, aby ste minuli veľa peňazí.

Kocky Lego Duplo zvieratká
Lego 10838 Duplo Domáci maznáčikovia

Miniatúrne balenia Lego Duplo patria k obľúbeným aj v prípade, keď deti túžia svoju zbierku Lego kociek rozšíriť o nejaký dopravný prostriedok, zvieratko alebo postavičku.

Stredne veľké súpravy kociek Lego Duplo

Stredne veľké balenia stavebníc Lego Duplo obsahujú už dostatočné množstvo dielikov pre hru dieťaťa. Okrem klasických boxov s kockami, môžete dieťaťu kúpiť stavebnice s témou, o ktorú javí záujem, napríklad hasičská stanica, zvieratká v zoo, Jurský park,…

Kocky Lego Duplo Dinosauria Zoo
Lego 10879 Duplo Dinosauria ZOO

Veľké stavebnice Lego Duplo

Ceny za veľké balenia stavebníc Lego Duplo sú už pre mnohých rodičov príliš vysoké, a preto ich kupujú deťom zvyčajne len na Vianoce alebo na narodeniny. Veľké súpravy už obsahujú 100 a viac dielikov, takže deťom poskytnú veľa možností pre rozvoj zručností a tematických hier.

Veľké stavebnice Lego Duplo
Lego 10840 Duplo Town Lunapark

Najpredávanejšie stavebnice Lego Duplo

Neviete sa rozhodnúť, ktorú stavebnicu Lego Duplo vybrať? Inšpirujte sa tými najpredávanejšími:

 1. Lego Duplo Rodinný dom 
 2. Lego Duplo Vláčik DeLuxe 
 3. Lego Duplo Parný vlak
 4. Lego Duplo Moje prvé kocky 
 5. Lego Duplo Lunapark

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi na Facebooku.

4.7/5 - (4 votes)