Objavte TOP detské stavebnice pre deti do 7 rokov

4428

Detské stavebnice patria k hračkám, ktoré väčšina detí miluje. Ak neviete, akú stavebnicu kúpiť, inšpirujte sa. Vybrali sme pre vás TOP detské stavebnice pre deti do 7 rokov.

Detské stavebnice prinášajú deťom veľa radosti z hry, zábavy a sú zdrojom dobrej nálady. Hra so stavebnicou zohráva tiež veľmi dôležitú úlohu pri vzdelávaní dieťaťa. Rozvíja jemné motorické zručnosti, myslenie, tvorivosť,  predstavivosť, logiku a priestorové vnímanie.

Sortiment stavebníc pre deti je neskutočne bohatý. V ponuke nájdete detské stavebnice vyrobené z plastu, dreva, kovu a dokonca aj gumy. Ďalej sú to magnetické stavebnice, stavebnice elektronické, dokonca aj stavebnice programovateľné alebo svietiace.

Detské stavebnice sa líšia tiež zložitosťou skladania, počtom dielikov a ich veľkosťou, a tak vybrať pre dieťa ideálnu stavebnicu býva mnohokrát náročným a zdĺhavým procesom. Aby sme vám hľadanie perfektnej stavebnice čo najviac uľahčili, vybrali sme pre vás na základe recenzií tie najlepšie detské stavebnice.

TOP detské stavebnice pre najmenšie deti

Najlepšie stavebnice pre najmenších sú veľké kocky. S ich pomocou sa dieťa naučí stavať jednoduché stavby a rozvíjať základy priestorového myslenia. Dieťaťu do jedného roka môžete ponúknuť mäkké, textilné, plastové a drevené kocky.

Playgro – Mäkké penové kocky

Prvé kocky Playgro prinášajú vášmu bábätku veľa nekonečnej zábavy. Sú špeciálne navrhnuté tak, aby sa s nimi mohlo hrať na zemi aj vo vode.

Detské stavebnice Mäkké kocky Playgro
PLAYGRO Mäkké penové kocky

Farebné obrázky prebúdzajú zvedavosť a rozvíjajú zrakové schopnosti. Pri stavaní kociek si vaše dieťatko zlepšuje jemnú motoriku. Môžete sa s nimi tiež spoločne venovať učeniu prvých slovíčok. Kocky boli navrhnuté v Austrálii a sú vyrobené z kvalitného, zdravotne neškodného materiálu.

Kocky pre najmenšie deti musia byť dostatočne veľké, aby ich dieťatko  nebolo schopné prehltnúť, ale zároveň vo veľkosti, aby ich vedelo do malej dlane ľahko. Pre najmenšie deti vyberajte farebné kocky veľké cca 5 – 10 cm.

V prevedení pre dievčatko Playgro mäkké kocky kúpite aj v prevedení pre dievčatko.

Vilac Hrkajúce kocky Farma

Francúzska firma Vilac prináša na slovenský trh jedenásť drevených kociek s motívom farmy a zvieratiek, ktoré sú vo vnútri duté a naplnené drevenými korálkami. Každá kocka tak vydáva unikátne, hrkajúce zvuky.

Detské stavebnice Vilac hrkotajúce kocky
Vilac Hrkajúce kocky Farma

Niektoré kocky obsahujú priehľadné časti a deti môžu pohybujúce sa koráliky vnútri aj pozorovať. Ďalšie kocky majú drevené koráliky umiestnené na tyčke a možno s nimi manipulovať rukou alebo pohybom kocky, vďaka čomu vaše dieťa tak objavuje princíp tvorby zvuku.

Drevené hrkajúce kocky Vilac Farma stimulujú zmysly vášho dieťaťa a zároveň podporujú rozvoj jeho fantázie. Nechajte sa spolu s deťmi strhnúť lákavou hrou, ku ktorej kocky zvádzajú.

NÁŠ TIP: Veľmi dobrú ponuku kociek a stavebníc pre najmenšie deti do 1 roka nájdete v e-shope feedo.sk. 

Top detské stavebnice pre deti od 1 do 3 rokov

Keď dieťatko už pochopilo princíp hry s klasickými kockami, je čas, aby ste mu ponúkli prvé detské stavebnice, určené pre deti tejto vekovej kategórie. Jednotlivé dieliky detskej stavebnice pre deti od 1 roka musia byť stále dostatočne veľké, aby ich dieťatko neprehltlo. Vyrobené musia byť z kvalitných a zdraviu neškodných materiálov. Všetky prvky stavebnice musia mať rohy a hrany oblé, aby sa dieťatko pri hre neporanilo.

Detské stavebnice Mega Bloks

Detské stavebnice Mega Bloks patria už roky medzi veľmi vyhľadávané. Jednotlivé sady sú určené pre deti od 1 roka do 5 rokov. Mega Bloks stavebnice pozostávajú z veľkých kociek v žiarivých farbách, ktoré pútajú pozornosť detí.

Mega Bloks – Prvá stavebnica

Sada Mega Bloks – Prvá stavebnica očarí vďaka svojim jemným pastelovým farbám každého malého staviteľa. Plastové kocky sú dostatočne veľké, aby ich deti mohli ľahko uchopiť do svojich rúčok a postaviť najvyšší komín, vežu alebo čokoľvek iného podľa svojej predstavivosti.

Mega Bloks detské stavebnice pre najmenších
Mega Bloks kocky – 60 dielikov

Vďaka veľkému množstvu rôzne veľkých a tvarovaných kociek postavia malí stavitelia dokonalé architektonické skvosty. Pri stavaní z kociek si užijú veľa skvelej zábavy nielen malé deti, ale príjemne strávi spoločný čas pri hre celá rodina.

Farebné kocky sú uložené v praktickom priehľadnom vreci, ktorý sa uzatvára zipsom a je opatrený uchom, takže si ho môžete ľahko vziať so sebou von na ihrisko alebo na cesty. Stavebnica je vyrobená z kvalitného a bezpečného plastu a je vhodná pre deti od 1 roku veku.

Stavanie kociek pomáha rozvíjať manuálnu zručnosť a jemnú motoriku, buduje detskú fantáziu a kreativitu.

Okrem klasických kociek, nájdete medzi stavebnicami Mega Bloks súpravy, ktoré obsahujú číslice, písmená, a tak sa deti v procese hry poľahky oboznamujú s abecedou a základmi aritmetiky.

Vláčik detské stavebnice Mega Bloks
Mega Bloks kocky Vláčik s písmenkami

Kanadskou stavebnicou Mega Bloks však môžete potešiť aj staršie deti, pretože okrem klasických stavebníc pre najmenšie deti, v nej nájdete modely obľúbených seriálových hrdinov, ako Spong Bob, Ninja Korytnačky, Mimoni,  a podobne.

NÁŠ TIP: Detské stavebnice Mega Bloks za dobré ceny nájdete napríklad v e-shope market24.sk. 

Detské stavebnice Lego Duplo

Veľké pestrofarebné kocky stavebnice LEGO® DUPLO® sú výborným začiatkom pre každého malého staviteľa od 1,5 roka. Spoločnosť Lego pre tých najmenších vyvinula jednoduché sady s menším počtom dielikov. Kocky Lego Duplodvakrát väčšie ako pri klasických stavebniciach, čím sú ideálne do malých detských ručičiek.

Z lákavo farebných kociek si deti postavia vozidlá všemožných tvarov a veľkostí, budovy, farmy a veľa ďalšieho. Čísla a písmená podporia ich matematické a jazykové zručnosti.

Detské stavebnice Lego Duplo Vláčik s číslami
LEGO® DUPLO® My First 10847 Vláčik s číslami

Dizajnéri dánskej spoločnosti nám pod značkou Lego Duplo ponúkajú skutočne pestrú paletu detských stavebníc.

Lego DUPLO Moje mesto nájdete detské stavebnice z rozmanitými motívmi z bežného aj sviatočného života.

Detské stavebnice Lego Duplo Rodinný dom
LEGO® DUPLO® 10835 Rodinný dom

Lego DUPLO Disney je svet obľúbených Disney rozprávok, ktoré už okúzlili množstvo detí. Svetoznámi hrdinovia, ako Mickey Mouse, Káčer Donald, Myška Minnie, Doktorka Plyšáková, Autíčka zo seriálu Cars či princezná Bella potešia aj vaše deťúrence.

Detské stavebnice Kocky Lego Duplo Butik Minnie
LEGO® DUPLO 10844 Disney Butik Minnie Mouse

Tvorivého ducha prebudia vo vašom dieťati kreatívne boxy Lego DUPLO.  Obsahujú desiatky dielikov, ktorými rozšírite akúkoľvek zbierku DUPLO kociek. Stavanie a hra sa stane pre dieťa viac zaujímavejšou a tvorivou.

Lego duplo detské stavebnice v boxe
LEGO® DUPLO Toddler 10572 Box plný zábavy
NÁŠ TIP: Ak hľadáte Lego Duplo za dobré ceny a s rýchlym doručením pozrite si ponuku eshopov na Heureka.sk. Ak potrebujete stavebnicu v ten istý deň, skúste pozrieť aj ponuku v obchode TPD.sk.

Detské stavebnice PlayBig Bloxx

Miesto medzi najlepšími detskými stavebnicami pre deti do 3 rokov má zaslúžene aj stavebnica PlayBig Bloxx od nemeckého výrobcu hračiek BIG. Detské stavebnice PlayBig Bloxx ponúkajú malým staviteľom prežívať počas hry dobrodružstvá svojich obľúbených rozprávkových postavičiek, ako Máša a medveď alebo Prasiatko Peppa Pig.

Detské satevbnice Playbig Bloxx Máša a medveď
BIG – PlayBIG BLOXX stavebnica Mášin dom 95 dielikov

PlayBig Bloxx rozprávkové stavebnice pre deti dokonale zobrazujú prostredie seriálových hrdinov. V edícii Máša a medveď nájdete domček medveďa a Máše, stanicu, záhradu, bazén a podobne. Počet dielikov v jednotlivých súpravách stavebnice sa pohybuje od 7 do 163 kusov, takže si môžete vybrať balíček, ktorý zodpovedá veku a prianiu dieťaťa.

Big detské stavebnice Bob Staviteľ
BIG PlayBig Bloxx Bob Staviteľ súprava 96 dielikov

Detské stavebnice PlayBig Bloxx majú medzinárodný certifikát kvality. Sú zabalené vo farebných kartónových krabiciach, v ktorých vždy nájdete aj potrebný návod k skladaniu.

Pri stavebniciach PlayBig Bloxx rodičia oceňujú ich možnosť kombinácie s kockami Lego Duplo.

NÁŠ TIP: Detské stavebnice PlayBig Bloxx nájdete napríklad v ponuke internetového obchodu market24.

Top detské stavebnice pre deti od 3 do 7 rokov

Výber detských stavebníc sa pre deti od 3 do 7 rokov neuveriteľne rozširuje. Postupne sa zvyšuje počet dielikov a rastie náročnosť na ich zloženie. Prvenstvo v tejto kategórii má dánska stavebnica Lego, ktorá prišla zo sériou stavebníc Lego Juniors.

Lego Juniors

Lego Juniors je veľkosťou kociek a náročnosťou zloženia ideálne prispôsobené pre deti vo veku 4 – 7 rokov. Predškolák tak elegantne prejde zo stavebníc LEGO DUPLO k tradičným kockám LEGO. Séria stavebníc Lego Juniors zahŕňa špeciálne navrhnuté prvky, kocky a veku zodpovedajúce návody, a tak skladanie prináša deťom veľa radosti počas hry.

Pozrite si viac stavebníc LEGO Juniors

Drevené stavebnice Eichhorn

Eichhorn drevené stavebnice robia radosť deťom už od roku 1903 a vekom nič nestratili na svojej popularite. Drevené stavebnice Eichhorn sú krásnym darčekom pre deti od 2 až 3 rokov. Vďaka drevu sú pre dieťatko na dotyk veľmi príjemné, stabilné a zároveň ľahké.

Drevené detské stavebnice Eichhorn Vláčik
Eichhorn Drevený vláčik – 18 dielov

Okrem klasických drevených kociek nájdete pod nemeckou značkou Eichhorn stavebnice, pri ktorých deti získavajú prvé skúsenosti a zručnosti pri práci s pracovnými nástrojmi.

Drevené detské stavebnice Eichhorn stimulujú u detí motorické zručnosti, logické a kreatívne myslenie.

Magnetické stavebnice Magformers

Detské stavebnice Magformers patria medzi horúcu novinku, ktorá si už získala srdcia mnohých detí. Plastové obrazce majú po okrajoch zaliate magnety, ktoré umožňujú deťom vytvárať prekrásne 3D útvary. Pri hre sa deti nielen zabavia, ale rozvíjajú si svoje logické myslenie, fantáziu a tvorivé schopnosti.

Detské stavebnice Magformers Chodiaci robot
Magformers stavebnica Chodiaci robot 45 dielikov

Detské stavebnice Magformers sú určené pre deti od 3 rokov. Jednotlivé súpravy sa líšia nielen počtom dielikov, ale tiež farebnosťou. Čím viac dielikov zo stavebnice Magformers dieťa bude mať, tým krajšie obrazce bude môcť vytvárať.

NÁŠ TIP: Detské magnetické stavebnice Magformers za dobré ceny a skladom nájdete v e-shope alza.sk

Detské stavebnice Meccano

Francúzska stavebnica Meccano očarí najmä chlapcov, pretože im umožňuje vytvoriť realistické objekty a mechanizmy, ktoré sa navyše dokážu pohybovať vďaka elektrickým motorom. Navyše, niektoré modely viete ovládať prostredníctvom špeciálneho panela.

Meccano detské stavebnice
MECCANO stavebnica – 28424 Meccanoid 2.0 -497 dielikov

Výber Meccano stavebníc pre deti je veľmi pestrý, od základných modelov cez Meccano Juniors až po robotické súpravy.

NÁŠ TIP: Detské stavebnice Meccano kúpite napríklad v e-shope market24.sk

Stavebnice Seva

Medzi TOP detskými stavebnicami nesmie chýbať ani česká stálica stavebnica Seva, ktorú si mnohí z nás pamätajú z detských čias.

Seva stavebnica plná herných možností umožňuje deťom od 4 rokov naplno rozvinúť vlastnú fantáziu a tvorivosť. Deti z nej zostavia prakticky čokoľvek – domčeky, autá, lietadlo, žeriav, traktor, autobus, nábytok do domčeka či zvieratá. Dieliky stavebnice Seva sú dostatočne veľké a ľahko sa spájajú aj rozpojujú.

Pozrite si viac stavebníc SEVA

Kovové stavebnice Merkur

Napriek tomu, že stavebnica Merkur zabáva deti už niekoľko generácií, stále patrí medzi TOP detské stavebnice. Spájanie kovových dielikov podporuje technické myslenie, predstavivosť, kreativitu, zručnosť a trpezlivosť.

Zo stavebníc Merkur postaví vaše dieťa autá, helikoptéry, motocykle, traktory, lietadlá a mnoho ďalšieho podľa jeho záujmov a predstavivosti. Špeciálnou edíciou je modelová železnica Merkur, ktorou potešíte nielen deti, ale aj dospelých nadšencov Merkur stavebníc.

Stavebnice Merkur kúpite za dobrú cenu na market24.sk.

Napíšte nám do komentáru, ktorá detská stavebnica je TOP podľa vás?

5/5 - (3 votes)

1 komentár

Comments are closed.