13 tipov na vianočný darček pre dvojročné dieťa

6846

Potrebujete kúpiť vianočný darček pre dvojročné dieťa, ale máte problém vybrať ten správny? Inšpirujte sa našimi tipmi.

V predajniach aj v e-shopoch nájdete obrovský výber hračiek pre deti. Avšak vybrať správny vianočný darček pre dvojročné dieťa býva občas problém. Správne darčeky pre deti staršie ako 2 roky by mali dieťa nielen potešiťzabaviť, ale tiež podporiť jeho ďalší vývoj.

V prvom roku života sa dieťa získa mnoho nových skúseností a zručností, ktoré hravo rozširuje a zdokonaľuje v nasledujúcich rokoch života. Vo veku 2 rokov deti fascinuje pohyb, objavujú hry na povolania a s obľubou sa venujú činnostiam zamerané na rozvoj jemnej motoriky.

Tipy na vianočný darček pre dvojročné dieťa

Pri výbere  tipov na vianočný darček pre dvojročné dieťa sme sa sústredili na darčeky, ktorými potešíte dievčatko aj chlapčeka.

1. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – ODRÁŽADLO

Malé deti sú neustále v pohybe. Skáču, chodia, behajú. Rady skúšajú nové veci, a preto je odrážadlo – cvičný bicykel bez pedálov ideálnym darčekom.

Balančné odrážadlo je skvelou prípravou pre jazdu na prvom bicykli. Deti sa jazdou na cvičnom bicykli učia udržiavať rovnováhu, trénujú reflexy. Jazda na odrážadle podporuje tiež rozvoj koordinácie a hrubej motoriky dieťaťa. Dieťa si posilňuje svaly rúk, nôh i chrbta, stáva sa obratnejším a fyzicky zdatnejšie.

Odrážadlo vianočný darček pre dvojročné dieťa
First BIKE Odrážadlo STREET

Keď kupujete odrážadlo ako vianočný darček pre dvojročné dieťa, musíte poznať výšku dieťaťa. Detské odrážadlá sa vyrábajú nielen v rôznych dizajnových prevedeniach, ale tiež v rôznych veľkostiach. Pri kúpe odrážadla si všímajte veľkosť kolies a možnosť upraviť výšku sedadla.

NÁŠ TIP: Atraktívne modely detských odrážadiel v rôznych veľkostiach s dodatočným nastavením výšky sedadla nájdete pod značkou Puky.

Odrážadlo – cvičný bicykel zaručene spraví radosť každému dvojročnému drobcovi. Dieťa sa jazdou na odrážadle zabaví a vaše spoločné prechádzky získajú nový šmrnc. Budú rýchlejšie a pre dieťa zaujímavejšie.

Odrážadlo ako vianočný darček pre dvojročné dieťa je síce drahšie, ale vaše dieťa ho bude s obľubou využívať počas celého roka niekoľko sezón.

Pozrite si viac detských odrážadiel

2. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – KOCKY LEGO DUPLO

Kocky Lego Duplo sú perfektne veľkosťou prispôsobené pre drobné rúčky dvojročných detí. Lego Duplo je samostatná séria populárnej stavebnice Lego, ktorú dizajnéri dánskej spoločnosti Lego  špeciálne vyvinuli pre deti od 18 mesiacov do 5 rokov, s ohľadom na vek a motorické zručnosti detí v tomto veku. Kocky Lego Duplo umožňujú dieťaťu prostredníctvom hry učiť sa, experimentovať, objavovať a spoznávať svet.

Veľkosť, tvar dielikov ako aj tematické zameranie jednotlivých sérií stavebníc Lego Duplo sú prepracované do najmenších detailov, aby boli pre deti zaujímavé a zrozumiteľné od už útleho veku. Kocky Lego Duplo majú zaoblené tvary, bez ostrých rohov. Dieťaťu pri hre nehrozí žiadne riziko poranenia. Majú nízku hmotnosť a dieťa ich dokáže ľahko spájať. Sú v jasných atraktívnych farbách a navrhnuté tak, aby upútali pozornosť dieťaťa.

NÁŠ TIP: Hľadáte dobrú ponuku kociek Lego Duplo skladom a s rýchlym doručením? Pozrite si ponuku eshopov na Heureka.sk.

Malých milovníkov zvieratiek poteší veľká farmárska súprava Dobrodružstvo na farme, v ktorej nájdu 3 DUPLO figúrky: farmára a 2 deti, 5 figúrok zvierat: ovečka, kravička, koza, kohút a zajačik. Stavebnica obsahuje spolu až 104 dielikov pre hru a skladanie.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa Lego Duplo Farma
LEGO® DUPLO® 10869 Dobrodružstvo na farme

Roky populárna stavebnica Lego Duplo Vláčik s číslami poskytne vášmu dieťatku nielen hodiny zábavy, ale tiež množstvo podnetov na učenie sa farieb, čísel a prvého počítania.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa Lego Duplo Vláčik s číslami
LEGO® DUPLO® My First 10847 Vláčik s číslami

Lego Duplo je skvelý vianočný darček pre dvojročné dieťa, pretože stavebnicu môžete neustále dopĺňať o ďalšie série podľa preferencií vášho dieťatka. Dieťa sa skladaním kociek Lego Duplo nielen zahrá, ale rozvíja tiež svoju predstavivosť,  jemné motorické zručnosti, logiku, reč a rozširuje si slovnú zásobu.

DETSKÁ KUCHYNKA – 3. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa

Dvojročné deti pri hrách s obľubou napodobňujú dospelých. Hry na mamu, kuchára či reštauráciu milujú dievčatá aj chlapci, preto je detská kuchynka perfektným vianočný darček pre dvojročné dieťa.

Pri výbere detskej kuchynky by ste mali vziať predovšetkým do úvahy vek, výšku a zručnosti dieťaťa. V ponuke nájdete obrovský výber detských kuchyniek, ktoré sa od seba líšia dizajnom, rozmermi, príslušenstvom, materiálom, z ktorého sú vyrobené a samozrejme cenou.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa Little Tikes detská kuchynka
Little Tikes Detská kuchynka s oknom

Aj keď detská kuchynka nepatrí k lacným darčekom, dnes už v ponuke e-shopov nájdete pekné detské kuchynky za prijateľnú cenu.  Dvojročné dieťa ešte nepotrebuje kuchynku s rôznymi interaktívnymi funkciami. Radosť mu spraví jednoduchá detská kuchynka s varnou doskou, ktorej súčasťou sú otáčajúce gombíky so zvukom kliknutia.

NÁŠ TIP: Peknú ponuku detských kuchyniek a dielní skladom, s rýchlym doručením a za dobrú cenu nájdete v porovnávači cien a produktov Heureka.sk.

Pri kúpe detskej kuchynky nezabudnite aj na doplnky k nej. Ponuka doplnkov do kuchynky na hranie je dnes veľmi pestrá. Dieťatko bude mať radosť z nových hrncov, čajovej súpravy alebo hotového jedla, ovocia či zeleniny.

Ak patríte k tým zručnejším, môžete dieťatku vyrobiť kuchynku na hranie z dreva alebo pevného kartónu.

5. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – ŠLIAPACÍ TRAKTOR

Traktor pre deti patrí k darčekom, po ktorom snáď túžia všetci malí chlapci, ale radosť z neho majú aj dievčatká. Detský šliapací traktor je nádherný vianočný darček pre dvojročné deti, ktoré rady pomáhajú pri práci v záhrade či dvore.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa šliapací traktor
FALK – Šliapací traktor 2052C Ranch Trac zelený s vlečkou, lopatkou a hrabličkami

Základným kritériom pri výbere šliapacieho traktora je vek dieťaťa, resp. jeho výška, pretože výrobcovia týmto parametrom prispôsobujú veľkosť  hračky a jej dodatočné funkcie. Traktor pre dvojročné dieťa musí mať nízku hmotnosť, musí byť kompaktný a predovšetkým stabilný. Ovládanie pedálov a otáčanie volantu by malo byť jednoduché, aby sa dieťa pri šliapaní rýchlo neunavilo.

NÁŠ TIP: Veľký výber kvalitných šliapacích traktorov pre dvojročné dieťa od francúzskeho výrobcu detských traktorov Falk nájdete v eshope MARKET24.sk.

Šliapací traktor pre deti rovnako ako jazda na bicykli, umožňuje deťom aktívne tráviť čas vonku, pomáha pri rozvoji koordinácie, budovať u detí od útleho veku pozitívny vzťah k práci a vytvára široký priestor pre rôzne detské hry.

6. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – SÚPRAVA NA UPRATOVANIE

Pekný vianočný darček pre dvojročné dieťahračky, pomocou ktorých sa dieťatko zoznámi s domácimi prácami. Deti v tomto veku rady pomáhajú s domácimi prácami, a preto vysávač so zvukom, žehlička so svetelnými efektmi alebo súprava na upratovanie s metlom, mopom a vedierkom dieťatko zaručene pod vianočným stromčekom poteší.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa Smoby detská žehlička s doskou
Smoby Žehliaca doska so žehličkou Tefal

Pri hre dieťa zábavnou formou získava nové zručnosti a skúsenosti. Spoločným upratovaním, žehlením vytvárate u detí od malička návyky pre poriadok.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa Smoby upratovací vozík
Smoby Upratovací vozík s vysávačom

Pozrite si viac hračiek na upratovanie 

7. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – STAN NA HRANIE

7. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa  je stan na hranie. I keď deti majú rady spoločnosť, pohyb, majú tiež chvíle, keď potrebujú byť samé, mať svoje súkromie. Vlastný kútik, útočisko a skrýšu na hranie darujete vášmu dieťatko detským stanom na hranie. Detský stan na hranie sa stáva pre dieťa jeho malým svetom a útočiskom s vlastnými pravidlami.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa Detský stan na hranie

Hry v detskom stane deti nielen zabavia, ale tiež prispievajú k jeho rozvoju. Dieťa sa učí nezávislosti a zodpovednosti.  Stanom získa svoje vlastné územie. Vymýšľa si v ňom svoje vlastné pravidlá, hry na hranie rolí.

Detský stan sa môže premeniť na hrad, obchod, cukráreň, nemocnicu. Môže sa stať bezpečným útočiskom pred neviditeľným nepriateľom, ale pri hre s kamarátmi tiež miestom pre nadväzovanie a upevňovanie sociálnych väzieb.

NÁŠ TIP: Pekný výber rôznych detských stanov a preliezacích tunelov nájdete v ponuke eshopov na Heureka.sk. 

GUĽÔČKOVÁ DRÁHA – 8. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa

Farebné dieliky a kotúľajúce sa guľôčky alebo jazda autíčka po dráhe deti fascinuje, preto je jedným z tipov na vianočný darček pre dvojročné dieťa guľôčková dráha.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa PLAYGRO Dúhová guličková dráha
PLAYGRO Dúhová guličková dráha

Jednotlivé diely dráhy si môže dieťa zostaviť podľa návodu alebo vlastnej fantázie. Pestré farby dielikov pomáhajú rozvíjať vizuálne vnímanie a hrou umožňujú dieťatku učiť sa základné farby. Hračka rozvíja jemnú motoriku a koordináciu pohybov.

Guľôčková dráha je hračka, ktorá vaše dieťa rýchlo neomrzí. bude chcieť vaše dieťa stále opakovať dokola.

9. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – PLASTELÍNA PLAY-DOH

Zaujímavý vianočný darček pre dvojročné dieťa je plastelína Play-Doh. Deti modelovanie a hru s plastelínou milujú. Modelovanie podporuje rozvoj fantázie a tvorivých schopností.

Platelína Play-Doh hýri farbami. Má jemnú, pružnú textúru. Plastelína Play-Do sa vyrába z pšeničnej múky, vody, soli, kyseliny boritej a minerálneho oleja. Nenecháva stopy na nábytku a oblečení, ľahko sa zmyje, v rukách sa nelepí a drobné kúsky plastelíny rýchlo vyschnú, takže ich dokážete poľahky pozametať alebo povysávať.

Play-Doh plastelína tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa
Play-Doh plastelína Veľké balenie 20 ks

Play-Doh plastelína poskytuje deťom jedinečný priestor na sebavyjadrenie. Modelovanie rozvíja motorické zručnosti a senzorickú citlivosť. Kreatívne experimenty rozvíjajú priestorovú koordináciu. Deti sa naučia plánovať a dodržiavať stratégiu. Mačkanie plastelíny a modelovanie uvoľňuje a zmierňuje stres a napätie.

Pozrite si viac druhov plastelíny PLAY-DOH 

10. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – PRVÁ SPOLOČENSKÁ HRA

Dva roky sú začiatkom formovania tvorivej nezávislosti dieťaťa. V tomto veku už môžete dieťaťu ponúknuť prvé spoločenské hry. Dobrý vianočný darček pre dvojročné dieťa je drevené pexeso alebo prvá spoločenská hra s jednoduchými pravidlami.

 Vianočný darček pre dvojročné dieťa pexeso Krtko
Detoa Drevené pexeso Krtko

Vzdelávacie hry pre deti vo veku 2 rokov by mali byť zamerané na formovanie spoločenských, fyzických, duševných kvalít a zručností. Veľmi obľúbené sú spoločenské hry, pexeso a domino s motívom rozprávky Krtko, ktoré vyrába český výrobca Dino.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa spoločenská hra Krtko
Dino Moja prvá hra Krtko

Moja prvá hra Krtko je určená malým deťom. Pri hre si deti precvičia základné vedomosti a pohybovú zručnosť. Moja prvá hra Krtko má jednoduché pravidlá prispôsobené pre najmenšie deti. Rôzne typy úloh podporujú vývoj reči, rozvoj motorických schopností a sociálnych zručností dieťaťa. Deti ju môžu hrať s rodičmi, staršími súrodencami a kamarátmi.

Hra obsahuje: 1 herný plán, 15 pevných kartičiek s úlohami, 1 drevená figúrka Krtka, 1 drevená kocka s farbami, 1 návod

11. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – HOPSADLO

Ďalším tipom na vianočný darček pre dvojročné dieťa je skákadlo. Hopsadlo je univerzálny simulátor, ktorý má  blahodarné účinky na telesnýduševný vývoj dieťaťa. Skákanie na hopsadle zlepšuje koordináciu, urýchľuje látkovú výmenu, krvný obeh.

Pozrite si viac hopsadiel 

Pri skákaní si dieťa posilňuje chrbtové svaly a svaly nôh. Mnohí detskí odborníci pripisujú k skákaniu na hopsadle pozitívne účinky na psychiku dieťaťa. Skákanie zmierňuje stres, zbavuje dieťa napätia, podporuje jeho duševný rozvoj a reč.

12. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – MOTORICKÉ HRAČKY

Rozvoj jemných motorických zručností hrá v rozvoji dieťaťa dôležitú rolu. Stimuláciou motorických zručností prstov, sa stimuluje rečové centrum, preto je veľmi dôležité venovať maximálnu pozornosť rozvoju motorických zručností detí. Ako vianočný darček pre dvojročné dieťa sú vhodné napríklad korálky na navliekanie, prevliekačky.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa navliekacie koráliky
WOODY Drevené maxikorále

Rozvojom jemných motorických zručností sa rozvíja tiež pozornosť, myslenie, predstavivosť, vizuálna a motorická pamäť. Teda stupeň rozvoja jemnej motoriky priamo vplýva na úroveň intelektuálneho rozvoja dieťaťa.

13. tip na vianočný darček pre dvojročné dieťa – HUDOBNÉ NÁSTROJE

Tancovanie, spievanie a hranie na hudobnom nástroji deti priam fascinuje, preto je prvý hudobný nástroj dokonalý vianočný darček pre dvojročné dieťa. Hrou na hudobnom nástroji si dieťa rozvíja jemnú motoriku, sluch a zmysel pre rytmus. Hudobná hračka podporuje senzomotorický rozvoj a pozitívne vplýva na intelektuálny vývoj dieťaťa.

Vianočný darček pre dvojročné dieťa tamburína
BONTEMPI – Drevený set tamburína a maracas s veselými obrázkami

Páči sa vám článok, zdieľajte ho s priateľmi na Facebooku.

4.8/5 - (5 votes)

5 KOMENTÁRE

  1. odrážadlo je naozaj perfektný nápad – u nás to bol darček no.1 proste topka … náš malý dostal drevené odrážadielko z anglickej legendy early rider a miloval ho dva roky a potom prešiel na bicykel a to automaticky a bez problémov

  2. moje dostali detsku kolobežku a bola to velka radost. Jazdili na nej nielen po vonku, aj doma po byte. DOteraz sa radi kolobežkuju. Teraz je to moderne, na kolobežkach jazdia nielen deti, ale aj dospeli

Comments are closed.