Maska na karneval. Akú pre dieťa vybrať a kde ju kúpiť?

2271

Karneval v škôlke či škole patrí k udalostiam, na ktoré sa deti tešia. Ponoriť sa do rozprávkového sveta im pomôže originálna maska na karneval. Akú vybrať a kde ju kúpiť, si prečítajte v článku.

Karneval a sním spojená zábava je pre deti vzrušujúcou udalosťou. Výber karnevalového kostýmu pre dieťa nepodceňujte, pretože maska na karneval umožňuje dieťaťu stať sa súčasťou rozprávkového sveta, zažiť vzrušujúce očakávanie zázraku, radosti a pocit zvláštnej slávnostnej atmosféry.

Ako vyberať pre dieťa masku na karneval

Maska na karneval sa musí dieťaťu páčiť

Výber masky na karneval do veľkej miery závisí od toho, čo sa páči dieťaťu. Aj tí najmenší majú často svoje vlastné predstavy o svojom karnevalovom kostýme, preto výber karnevalového oblečenia bez konzultácie s dieťaťom by bol chybou. Dieťaťom vysnívaná maska na karneval prináša radosť a nezabudnuteľné spomienky.

Berte do úvahy vek dieťaťa

Pri výbere detského karnevalového kostýmu vezmite do úvahy aj vek dieťaťa. Dnes sú u detí obľúbené kostýmy rozprávkových či filmových hrdinov. Dievčatká obľubujú kostýmy víl, princezien.

Pozrite si viac kostýmov pre dievčatá

Chlapci sa radi na karnevale stotožňujú s rytierom, bojovníkom či populárnou seriálovou postavičkou.

Pozrieť viac kostýmov pre chlapcov

Menšie deti si karneval s potešením užijú v maske klauna, motýlika, snehuliaka, včielky, macka, myšky či muchotrávky.

Pozrieť viac kostýmov pre škôlkárov

Maska na karneval musí byť pre dieťa pohodlná

Pri výbere masky na karneval zohľadnite pohodlie dieťaťa. Maska na karneval by nemala byť dieťaťu veľká ani malá. Našťastie mnohé karnevalové kostýmy pre deti tvoria samostatné časti, takže sú vhodné pre deti rôznej výšky a veku.

Maska na karneval musí byť jasne definovaná, aby bolo už na prvý pohľad vidieť, čo dieťa stvárňuje.

Kostým by nemal dieťa obmedzovať v pohybe

Filtre, kamienky, stužky a iná výzdoba musia byť na kostýme pevne uchytené, aby ich dieťa pri zábave nestratilo.

Všímajte si materiál, z ktorého je maska na karneval zhotovená

Pri výbere masky na karneval venujte pozornosť materiálu, z ktorého je kostým zhotovený. V kostýme z hustých syntetických tkanín h sa dieťa rýchlo spotí a unaví. Vyberajte kostým z ľahkých textílií, aby sa v ňom dieťa pri hre a tanci neprehrialo.

Ak je vaše dieťa alergické, mali by ste vybrať karnevalový kostým vyrobený z prírodných tkanín: bavlna, hodváb.

Dávajte pozor aj na kvalitu šitia výrobku. Maska na karneval nesmie dieťa pichať či iným spôsobom dráždiť detskú pokožku.

Skontrolujte ľahkosť zapínania gombíkov, zipsu a kvalitu suchého zipsu.

Karnevalové kostýmy pre deti sa zvyčajne vyrábajú z pomerne lacných textílií, preto ich ešte pred karnevalom ručne operte.

Masku na karneval vyberajte v časovom predstihu

Aby sa z dlho očakávanej udalosti vášho dieťaťa stala nezabudnuteľná spomienka, potom masku na karneval vyberajte v časovom predstihu. Získate tým dostatok príležitosť  vybrať pre vaše dieťa kvalitnú a krásnu masku na karneval.

NÁŠ TIP: Dobrý výber detských karnevalových kostýmov nájdete napríklad v e-shopoch Market24.sk alebo Alza.sk

Doplnky ku kostýmu

Karnevalový kostým môžete dieťaťu doplniť rôznymi doplnkami, ako meč, korunka, kúzelná palička. Podobnosť s postavou zdôrazníte make-upom a tetovacími nálepkami.

Top detská maska na karneval

Cena karnevalového kostýmu

I keď sa karnevalová slávnosť koná v škôlke či škole každoročne, maska na karneval je pre dieťa jednorázovou záležitosťou. Dieťa si kostým oblečenie raz, možno dvakrát a budúci rok už bude chcieť byť na karnevale v inom kostýme. Preto je pre dieťa úplne zbytočné kupovať drahú masku na karneval.

Maska na karneval vlastnými rukami

 Detská maska na karneval šašo

Na internete dnes už nájdete množstvo tipov na detské masky na karneval a tak karnevalový kostým môžete dieťaťu zhotoviť aj sami. Pripravte sa však na to, že jeho výroba vám zaberie veľa času. Musíte zakúpiť vhodný materiál a samozrejme potrebujete mať určité zručnosti.

Ak nemáte čas či potrebné zručnosti, potom si môžete karnevalový kostým vypožičať alebo kúpiť. V ponuke internetových obchodov nájdete pestrú ponuku masiek a karnevalových kostýmov pre deti rôzneho veku.

NÁŠ TIP: Potrebujete mať masku doma rýchlo? Veľký výber detských karnevalových kostýmov skladom nájdete napríklad v e-shope Alza.sk
4.7/5 - (6 votes)