Kúpiť bazén Intex alebo Bestway?

2828

Práve riešite kúpu bazéna, ale neviete, či máte kúpiť bazén Intex alebo Bestway? V nasledujúcom článku sa sme snažili porovnať obe známe značky, aby sme vám nákup bazéna uľahčili.

Najobľúbenejšími výrobcami bazénomIntexBestway. Výrobky oboch spoločností sú stále viac populárne, pretože možnosť mať vlastný bazén vo svojej záhrade a využiť príjemné osvieženie vo voľných chvíľach počas horúcich letných dní, láka stále viac a viac ľudí.

Príchodom prvých horúcich dní, mnohí z nás začínajú uvažovať nad kúpou bazéna. Pokiaľ vám finančné možnosti, resp. nedostatok priestoru či času neumožňujú postaviť si „ klasický bazén“, je skvelým riešením, ako sa schladiť a uniknúť horúcim slnečným lúčom, pevný alebo nafukovací bazén.

Intex bazén do záhrady

Bazén Intex a Bestway – aký je rozdiel?

Intex a Bestway sú spoločnosti, ktoré sa špecializujú na vývoj, výrobu a predaj nafukovacích výrobkov. Samozrejme, že bazény a iné výrobky Intex a Bestway sa líšia v dizajne alebo parametroch, ale pri rozhodovaní sa medzi týmito dvomi značkami, tieto údaje zohrávajú minimálnu rolu. Obe značky si získali vysoké pozície vďaka použitiu kvalitných materiálov, rozumnej ceny a neustálemu rozširovaniu produktovej ponuky.
Veľmi často sa predajcovia oboch značiek stretávajú s otázkou:

„Výrobky, ktorej značky sú lepšie?“

Intex a Bestway bazény, nafukovačky, rukávniky sa na prvý pohľad takmer ničím nelíšia a mnohí zákazníci ich považujú za identické, ale pri nákupe väčšina z nás dá prednosť výrobkom značky Intex.

Nafukovačky pre deti

Prečo si vyberáme radšej výrobky značky Intex?

Napriek zdanlivo absolútne rovnakým pozíciám zaujíma Intex pevnú pozíciu lídra. Svoju rolu zohral nesporne aj fakt, že spoločnosť Intex bola založená v roku 1964. Spoločnosť Bestway začala svoju činnosť až v roku 1993. Za obdobie 30 rokov si Intex vybudoval pevnú pozíciu a značka sa dostala do povedomia kupujúcich aj vďaka vysokej kvalite výrobkov za rozumnú cenu.

Keď uvažujete nad kúpou pevného povrchového bazéna, potom zamerajte svoju pozornosť na bazény Intex. Kostry týchto bazénov sú vyrábané z profilovaných rúr, na rozdiel od konkurenčných výrobkov, kde sa používajú bežné konvenčné rúry. Konštrukcia z profilovaných rúr je silnejšia a trvanlivejšia, a teda má aj dlhšiu životnosť.

Intex veľký rodinný bazén

Obaja výrobcovia súbežne s výrobou bazénov ako nosných produktov tiež vyvíjajú sériu bazénového príslušenstva. Nepopierateľnou výhodou výrobkov Intex je, že niektoré druhy prídavných zariadení k bazénom, viete použiť aj pri bazénoch iných značiek. Ďalší bod získal Intex aj vďaka dizajnu prídavných bazénových doplnkov.

Ľudia dávajú pri kúpe bazénových doplnkov prednosť farbe modrej a čiernej, a tak vodné filtre Bestway v šedej farbe sú v úzadí záujmu kupujúcich. Výkon samotného zariadenia je však u oboch výrobcov rovnaký a technicky sa nelíši. Dlhoročné skúsenosti úročí Intex aj pri výrobe ďalších doplnkov. Tak ako pri výrobe samotných bazénov kladie dôraz na kvalitu aj pri podložkách či krycích plachiet na bazén.

Nafukovacie bazény Intex a Bestway sú takmer identické, ale bazény Bestway vynikajú zosilneným dnom. Konštrukcia a dizajn nafukovacích bazénov sú podobné u obidvoch výrobcoch. Pri kúpe nafukovacieho bazéna si zistite aj prítomnosť výpustného ventilu na dne bazéna. Bazény Intex ho na rozdiel od Bestway bazénov zvyčajne majú.

Detský bazén s nafukovacím dnom

Musíme tiež skonštatovať, že Bestway zdokonalili povrchovú vrstvu bazénov, a tak sa nafukovacie bazény Bestway stali odolnejšími pred priamym slnečným žiarením.

Pozrite si nafukovacie bazény za super ceny

Porovnanie bazénov Intex a Bestway

Na záver sme pre vás porovnali nafukovacie bazény pre deti od 6 rokov:

Bestway bazén Lauguna

Bestway nafukovací bazén Laguna

Intex bazén Rajská Lagúna

Intex bazén Rajská lagúna

Oba nafukovacie bazény na prvý pohľad upútajú svojím netypickým tvarom. Intex bazén krášli farebná potlač na bielom podklade. Bestway stavil v tomto prípade na jednofarebné prevedenie v bledomodrej farbe s bielym horným lemom.

Tak ako tvarom, aj technickými parametrami sú bazény takmer identické.

Bazén Bestway 54117 Lagúna Intex 56490 Rajská lagúna
Rozmery: 262×157 262 x 160 cm
Výška: 46 cm 46 cm
Objem 544 litrov 572 litrov (pri naplnení na 80 %)
Hmotnosť 4,2 kg 5 kg
Pevnosť steny 0,27 mm 0,25 mm
Vek od 6 rokov od 6 rokov
Počet komôr 2 2
Materiál vinyl, pevné dno z PVC fólie vinyl
Cena Od 17,52 € Od 17 €
Vypúšťací ventil áno áno

Keďže mnohí z nás máme špecifické požiadavky na nafukovací bazén – pre niekoho je dôležitá veľkosť, objem, pre iných tvar či farba a pre ďalších cena, výber nafukovacie bazéna je na každom z nás. Či si už vyberiete bazény Bestway alebo Intex, môžete byť spokojný, že ste kúpili kvalitný a bezpečný výrobok, v ktorom si zaručene užijete chvíle pohody.

S ktorou značkou bazénov ste spokojní vy?

Rate this post