Bábika Baby Born- oplatí sa ju kúpiť? Recenzie rodičov

6864

Bábika Baby Born patrí k obľúbeným darčekom pre dievčatá v každom veku. Rozmýšľate nad jej kúpou aj vy? Chcete o nej vedieť čo najviac? Neviete, ktorú bábiku Baby Born vybrať? Čítajte ďalej, pretože sme pre vás zhrnuli všetky dôležité informáFcie o tejto najobľúbenejšej bábike malých mamičiek.

Bábika Baby Born je snom snáď každého dievčatka. Majú ju kamarátky, deti lákajú pútavé reklamy, natočené videá na internete, ale mnoho rodičov pri kúpe Baby Born váha, o čom svedčia aj mnohé, často až vášnivé, diskusie na fórach.

Je bábika Baby Born skutočne výnimočná?

Bábika Baby Born od nemeckej spoločnosti Zapf Creation výzorom aj funkciami pripomína živé bábätko, a tak sa hry s ňou stávajú pre dievčatká ešte viac skutočnejšími. Bábika Baby Born dáva dievčatám príležitosť cítiť sa ako skutočná mama.

Mnohé funkcie bábiky Baby Born, ako plač, smiech, kŕmenie, približujú hry s ňou čo najbližšie ku skutočnosti a vytvárajú podnetné prostredie pre rozvoj prirodzených inštinktov, pocit starostlivosti, zodpovednosti a nežnosti.

Bábika Baby Born hra na mamu

Bábika Baby Born okrem hry a zábavy prináša dieťaťu aj množstvo podnetov pre jeho všestranný rozvoj. Starostlivosťou o bábiku si dieťa trénuje jemnú motoriku, rozvíja fantáziu, komunikačné zručnosti a rozširuje si slovnú zásobu. Učí sa zodpovednosti, trpezlivosti, empatii a nezávislosti.

Aký je rozdiel medzi bábikou Baby Born a inými bábikami?

Realistický vzhľad

Bábika Baby Born má veľmi realistický vzhľad a do najmenších detailov pripomína bábätko, o ktoré sa treba starať. Výrobca Zapf Creation nám ponúka Baby Born v podobe bábätka– dievčatka, chlapčeka. Obľúbená je tiež bábika Baby Born Etnik či Staršia sestrička s dlhými vlasmi.

Bábika Baby Born chlapček

Interaktívne funkcie

Najväčším lákadlom bábiky Baby Born sú jej interaktívne funkcie, ktoré prinášajú do hier nové vzrušenie a množstvo zážitkov.

 • Prvou, pre dievčatá fascinujúcou funkciou bábiky Baby Born sú zvuky, ktoré vydáva. Bábika Baby Born sa dokáže smiať, plakať, „ povedať“ niekoľko slov.
 • Bábika Baby Born dokáže plakať a roniť skutočné slzy, keď je unavená alebo chce jesť. Avšak výraz jej tváre zostáva láskavý, aj keď plače.

Na neutrálny výraz tváre bábiky kladú veľký dôraz detský psychológovia, pretože akýkoľvek smutný alebo agresívny výraz tváre bábiky môže negatívne ovplyvniť psychiku dieťaťa.

 • Tretím „ darom“ je schopnosť piť z fľaše a jesť. Bábika Baby Born naozaj vie, ako jesť. V súprave s bábikou nájdete zmes na prípravu kašičky, ktorou môže malá mamička bábiku nakŕmiť.
 • Bábika Baby Born tak ako skutočné dieťa ciká a kaká. Fyziologické potreby po prijatí tekutín a potravy má aj Baby Born. Takže pri tomto type sa bude musieť  vaša princezná naučiť, ako vymeniť plienku, kedy posadiť bábiku na nočník.
 • Baby Born má „ talent“ hýbať sa. Dokáže pohybovať rukami, nohami, otočiť hlavu.
 • Plávajúca bábika Baby Born očarí svoju malú mamičku pri spoločnom kúpaní vo vani či bazéne.

Pozrite si ponuku bábik Baby Born

Výber podľa veku dieťaťa

Vaše dieťa sa bude môcť postarať o Baby Born v každom veku, pretože dizajnéri v Zapf Creation pri návrhu bábiky Baby Born zohľadňujú vek dieťaťa a jeho schopnosti.

Zapf Creation bábiky baby born

V ponuke nájdete rôzne veľkosti bábiky Baby Born, bábiku pre bábätko, ročné dievčatko, ale aj škôlkarku či školáčku. Každá z bábik má tiež vlastnú sadu oblečenia a príslušenstva.

Široká ponuka doplnkov

K bábike Baby Born viete dokúpiť obrovské množstvo doplnkov k hre. Od oblečenia, cez fľašky, dudlíky,  vaňu na kúpanie, postieľku, kolísku, skrine až po kočík pre bábiky Baby Born. Všetky doplnky pre bábiku Baby Born vyzerajú ako menšie kópie skutočných vecí, ktoré používa mama počas starostlivosti o dieťa. Široká škála doplnkov pre bábiku Baby Born umožňuje dievčatám vytvoriť vlastný detský svet pre obľúbené bábiky.

Bábika Baby Born príslušenstvo
Príslušenstvo k bábikám Zapf Creation

Oblečenie pre bábiku Baby Born je vyrobené z kvalitných materiálov. Môžete ho bez obáv prať a žehliť.

Pozrite si ponuku príslušenstva k bábikám

Vysoká kvalita

Zapf Creation pri výrobe bábik Baby Born dbá na vysokú kvalitu svojich produktov. Použitý plast a vinyl je na dotyk veľmi príjemný a pre zdravie detí maximálne bezpečný. Bábika Baby Born má nielen starostlivo navrhnutý vzhľad, ale aj všetky hrany oblé, aby sa dieťatko pri hre s ňou nijakým spôsobom nezranilo.

Bábiky Baby Born sú pravidelne testované v renomovaných spoločnostiach a spĺňajú najprísnejšie štandardy a normy vydané Európskou úniou pre bezpečnú a kvalitnú hračku.

Bábiky Baby Born podľa veku dieťaťa

Výrobca Zapf Creation bábiky Baby Born vyrába s ohľadom na vek dieťaťa. Jednotlivé druhy sa líšia veľkosťou, váhou, použitým materiálom, funkciami aj príslušenstvom.

Bábiky Baby Born pre deti od narodenia

Bábika Baby Born môže robiť spoločnosť dieťatku už od narodenia. Bábika BABY born® for babies Malá bábika pre bábätká a BABY born® First Love Maznáčik pre deti od narodenia sú vyrobené z jemného plyšu s mäkkým telíčkom.

Bábika Baby Born pre bábätko

Výška oboch bábik je 18 cm. Neobsahujú batérie a nemajú žiadne interaktívne funkcie. Vlásky, oči aj ústa sú do tkaniny vyšité. Dieťa sa s ňou môže hrať, maznať alebo mu poslúži ako kamarátka pri zaspávaní.

Malá bábika Baby Born Zapf Creation

Bábika BABY born® First Love

Edícia First Love predstavuje bábiky s mäkkým telíčkom z jemnej tkaniny a hlavičkou z mäkkého vinylu. I keď výrobca udáva odporúčaný vek už pre deti od narodenia, bábika BABY born® First Love sa stane vhodnou hračkou až pre deti od 1 roka, pretože jej výška je až 30 cm.

V základnej verzii BABY born® First Love sa nachádza v tele bábiky hrkálka.

My Little Baby Born bábika pre najmenších

Bábiku BABY born® First Love si však môžete kúpiť aj vo verzii svietiacej alebo melódiu hrajúcej bábiky.

Zapf Creation Svietiaca bábika Baby Born

Svietiaca bábika BABY born ® First Love po zatlačení srdiečka na brušku začne jemne svietiť a hrať upokojujúcu melódiu. Súčasťou balenia bábiky sú aj 2 batérie LR03/AAA.

Bábika BABY born® First Love s pesničkou zabaví dieťatko roztomilou pesničkou a uspávankou. Pesničku spustíte, keď stlačíte bábike naraz obe ruky. Uspávanka začne hrať po zatlačení srdiečka na brušku bábiky.

Bábika Baby born s melódiou

Bábika Baby Born pre deti od 1 roka

Pre ročné dievčatká má Zapf Creation v ponuke 32 cm vysokú bábiku My Little Baby Born Super SoftBábika s príjemným výrazom tváre má mäkké telíčko z textílie naplnené príjemným mäkkým materiálom.

My Little Baby Born bábika s cumlíkom

Strih a zapínanie dupačiek je vyriešené špeciálnym systémom EASYFIT, aby obliekanie a vyzliekanie bábiky hravo zvládlo aj ročné dieťa. V balení spolu s bábikou dostanete aj cumlík, ktorý je šnúrkou pripevnený k dupačkám. Bábika je bez funkcií a funguje bez použitia batérií.

Bábiku BABY born® My Little BABY born ® Super Soft kúpite aj vo verzii so sedačkou na prenášanie bábiky. Ružová sedačka s ergonomicky tvarovanou rukoväťou na prenášanie je vyrobená z plastu. Sedačka dlhá 36 cm poslúži pri hrách aj ako postieľka alebo kolíska. Bábiku počas prenášania pred vypadnutím chráni bezpečnostné madlo.

My Little Baby Born bábika so sedačkou

Pozrite si viac bábik Baby Born

Bábiky My Little BABY born® pre deti od 2 rokov

Pre deti od 2 rokov Zapf Creation predstavuje bábiky z edície My Little BABY born®, ktoré prichádzajú s prvými jednoduchými funkciami.

Bábika Baby Born cikajúca

Bábika BABY born® My Little je vysoká 32 cm. Vyrobená je z kvalitného plastu s vode odolným telíčkom. Vyznačuje sa realistickým dizajnom a atraktívnym vzhľadom. Príjemný výraz tváre dotvárajú veľké modré oči, ktoré však bábika nezatvára ani v polohe ležmo. Po napití vody s fľaštičky bábika potrebuje cikať. Treba ju posadiť na nočník, ktorý je súčasťou balenia, a zatlačiť pupček.

Bábika Baby Born cikajúca
Baby Born učíme sa na nočník

Pri kŕmení je potrebné držať bábiku rovno, inak voda z nej začne okamžite vytekať. Používajte len vodu, pretože iné tekutiny môžu upchať hadičky a nádobku vo vnútri bábiky.

Cikajúca bábika je oblečená do mäkkého ružového županu s veselými obrázkami. Bábiku si dieťatko môže zobrať aj do vane a okúpať ju. Vďaka špeciálnemu materiálu vo vnútri tela, sa bábika BABY born® My Little Učím sa na nočník rýchlo vysuší. V balení spolu s bábikou dostanete župan, nočník a fľašku na kŕmenie bábiky. Bábika nepotrebuje batérie.

Zapf Creation cikajúca bábika Baby Born

Pri kúpaní bábiky používajte studenú alebo mierne teplú vodu. Po kúpaní bábiku vždy opláchnite pod tečúcou vodou a nechajte ju dôkladne vysušiť.

Dcére som kúpila cikajúcu bábiku Baby Born, aby si zvykla na nočník. Bábika Baby Born cikajúca nie je lacná, a preto moje očakávanie bolo veľké. Bábika je veľmi pekná. Ale dávať bábike piť z fľaše je pre dieťa dosť náročné. Vždy bola mokrá dcéra aj bábika. Proces odúčania od nočníka sa nepodaril. Nemali sme nervy dávať bábiku stále na nočník. Možno, keď dcéra podrastie, bude pre ňu bábika viac zaujímavá. Zatiaľ ju ani mňa veľmi nenadchla.

Chodiaca bábika Baby Born My Little

Chodiaca bábika Baby Born My Little je oblečená v ružových šatách s potlačou srdiečok. Na nohách má ružové tenisky a na hlave ružovú čiapočku s ušami. Bábika sa začne pohybovať dopredu, keď počuje zvuk hrkálky, ktorá sa nachádza v balení, alebo keď sa jej dieťa prihovorí. Pri chôdzi pohybuje aj rukami, smeje sa a hovorí „ mama“ a „ papa“.

Chodiaca bábika Baby Born My Little je vysoká 32 cm. Funguje na batérie 3 x LR03/AAA, ktoré však nie sú súčasťou balenia. S bábikou v balení dostanete aj hrkálku v podobe zajačika, na zvuk ktorej bábika reaguje. Bábika je vyrobená z plastu. Oči v modrej farbe bábika nezatvára.

Bábika Baby Born chodiaca

Interaktívne bábiky Baby Born pre deti od 3 rokov

Bábiky Baby Born s interaktívnymi funkciami patria medzi najviac predávané produkty spoločnosti Zapf Creation. Na výber máme interaktívne bábiky – bábätká s množstvom doplnkov, bábika Staršia sestrička a bábika Víla, Motýlia princezná.

Bábika Baby Born interaktívna

Interaktívna bábika Baby Born

Interaktívna bábika Baby Born je vysoká 43 cm a váži 1,6 kg. Telo a tvár bábiky sú vyrobené z vinylu. Oči má bábika v modrej farbe. Baby Born bábika s 9 interaktívnymi funkciami funguje bez batérií. Zvyčajne sa predáva v ružových dupačkách a v čiapke so sadou doplnkov.

Zapf Creation bábika Baby Born dievčatko s funkciami
Baby Born Interaktívna
Funkcie bábiky
 • zatvára oči
 • pije z fľašky
 • plače a roní skutočné slzy
 • prijíma potravu jedlá
 • ciká a kaká
 • pohybuje rukami, nohami a hlavou
 • môže sa kúpať vo vode

S interaktívnou bábikou Baby Born dostanete v balení: nočník, misku s lyžičkou, fľaštičku, cumlík, plienku, náramok pre dievčatko, náramok pre bábiku a identifikačnú kartu pre bábätko.

Interaktívna bábika Baby Born dievčatko

Kúpil som dcére na 3. narodeniny interaktívnu bábiku Baby Born v ružovom. Na prvý pohľad krásna bábika, ale prvýkrát som bol sklamaný – veľa vecí, málo využitia. Samotná hra s touto bábikou bola pre dcéru náročná. Baby Born bola pre ňu veľká a ťažká. Po 3 rokoch vypadá bábika úplne inak. Po nejakej dobe, moja dcéra, má teraz 6 rokov, si opäť začala pýtať takú bábiku. Hrá sa s ňou každú chvíľu. Aj keď to vyznie paradoxne Baby Born bábiku odporúčam zakúpiť až pre “ veľké dievčatá“.

Interaktívna bábika Baby Born Chlapček

Funkcie má bábika rovnaké, ale od prvej verzie sa odlišuje farbou očí, sú hnedé, a pohlavím, ktorému výrobca prispôsobil aj farbu oblečenia a doplnkov, ktoré sú v modrej farbe.

Bábika Baby Born chlapček s funkciami
Interaktívna bábika Baby Born Chlapček

 

Táto bábika je naozaj perfektný darček pre dievča. Avšak s podmienkou, že dievčina miluje bábiky a hrá sa s nimi. Pri interaktívnej bábike Baby Born som si uvedomila, že je to celkom zložitá hračka.

Interaktívna bábika Etnik

Bábika sa od svojej „ sestry“ a „ brata“ líši farbou „ pokožky“. Oblečenie a doplnky má interaktívna bábika Etnik v odtieni fialovej.

Bábika Baby Born černoško
Baby Born bábika Etnik

K interaktívnej bábike Baby Born môžete dokúpiť množstvo doplnkov.

Lacnejšou verziou ako obliecť bábiku je oblečenie po novorodencovi, keďže bábika je veľká 43 cm, najmenšie oblečenie po bábätku jej bude dobré.

Interaktívna bábika Baby Born Víla

Interaktívna bábika Baby Born je prezentovaná v podobe malej rozprávkovej víly vo fialových šatách s krídlami, legínami, balerínkami a čelenkou na hlave. Krk je zdobí náhrdelník s dráčikom.

Bábika Baby Born víla
Bábika Baby Born víla

Interaktívna bábika Baby Born Víla je vyrobená z plastu a je veľká 43 cm. Funguje bez batérií, ale napriek tomu má 9 realistických funkcií:pije, dokáže jesť špeciálnu kašu, ciká a kaká, hýbe rukami, nohami, hlavou, roní slzy, môže sa kúpať, zatvára oči.

Bábika má v sebe zakomponovaný špeciálny čip, ktorý dokáže aktivovať zvukové a svetelné funkcie interaktívneho príslušenstva, ako kabriolet, kolobežka, kuchyňa, poník, nočník. Tieto doplnky sa k bábike predávajú samostatne.

Zapf Creation bábika Baby Born Víla s doplnkami
Bábika Víla s doplnkami

V balení Baby Born bábiky Víly je k dispozícii: cumlík, mištička s kašičkou, fľaštička s uzáverom, plienka a nočník.

Bábika Baby Born Staršia sestrička

Medzi interaktívnymi bábikami Baby Born nájdeme aj 43 cm vysokú bábiku s dlhými blond vlasmi. Bábika Baby Born Staršia sestrička pije z fľašky, roní slzy, plače, zatvára oči, sama stojí. Má ohybné kĺby. Dieťa si ju môže zobrať do vody a kúpať sa s ňou, pretože bábika rýchlo schne. Funkcie bábiky sú mechanické, k hračke nepotrebujete batérie.

Súčasťou balenia je fľaša na pitie, kefa na vlasy, tri sponky a dve gumičky.

Chodiaca bábika Baby Born Staršia sestrička
Baby Born Staršia sestrička

Iné interaktívne bábiky Baby Born

V ponuke predajcov nájdeme aj iné verzie interaktívnej bábiky Baby Baby Born.

Bábika Baby Born Interaktívna Happy Birthday

Interaktívna bábika Baby Born Happy
Bábika Happy Birthday

Bábika Baby Born Motýlia princezná

Zapf Creation Bábika Baby Born Princezná s funkciami
Motýlia Princezná s funkciami

Mechanizmus interaktívnych bábik je pomerne zložitý, preto si dôkladne prečítajte návod na používanie. Nedodržanie odporúčaní môže spôsobiť poškodenie funkcií bábiky.

Všeobecne platí, že aj napriek výrobcom odporúčanému veku, vyberajte bábiku Baby Born s ohľadom na špecifiká vášho dieťaťa. Myslite tiež na to, že veľké bábiky sú ťažšie, a preto sa s nimi dieťaťu ťažko manipuluje. Bábiky sú skutočne dôležité a nevyhnutné vývojové hračky v živote dievčaťa. Je však len na vás, ktorú bábiku si zo širokej ponuky obchodov vyberiete vy.

Pozrite si viac bábik Baby Born

Bábika Baby Born recenzie rodičov

Chcem sa podeliť o svoje dojmy z bábiky Baby Born -dievča. Kúpili sme ju pod stromček štvorročnej dcére, lebo to bolo v jej liste Ježiškovi. Pôvodne som ju plánovala kúpiť až k 5. narodeninám. Keď moja dcéra videla vytúžený darček-plakala od šťastia. Spočiatku bolo pre každého zaujímavé rozbaliť bábiku. Potom tu bola fascinujúca analýza možností tejto úžasnej bábiky. Bábika Baby Born je mechanická. Nevyžaduje batérie, nemá zdroj napájania.

Vo vnútri detskej bábiky je mechanizmus z hadičiek. V ústach je otvor, kde je vložená fľaša s vodou, bábika pije. Môže byť tiež kŕmená kašou lyžičkou. Tekutina vstupuje do vnútra bábiky. Keď chcete, aby bábika pišala musíte stlačiť pupok a voda zo špeciálnej jamky je vonku. Aby mohla plakať, musíte pumpovať čerpadlo, ktoré je zabudované do ruky.

Slzy sú perfektné. Kŕmenie a kakanie sme nevyužili. Neviem ako to funguje a obávam sa, žeby bábika ostala zvnútra celá špinavá a začala plesnivieť. Môže sa kúpať, ale opatrne! Výrobca v príručke píše podrobné odporúčania, ako nezničiť hračku s neopatrným kúpaním. Po vodných procedúrach je žiaduce dobre bábiku vysušiť panenku, aby systém vnútorných rúrok nezlyhal. Bábika je bez zvukov 🙁

Moja dcéra nemala veľký záujem o pitie a hry s nočníkom. Viac sa hrá s inou bábikou bez akýchkoľvek funkcií, ktorá stála oveľa menej.

4.3/5 - (12 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − two =