Aký detský domček kúpiť?

Aký detsky domcek?

3243

Rozhodli ste sa kúpiť detský domček? Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste vybrali ten najideálnejší detský domček pre vaše deti.

Spomeňte si len na svoje detstvo – určite ste stavali bunkre pomocou stoličiek a deky 😉 Súčasné deti majú viac príležitostí a môžu mať vlastný domček na hranie. Nemusíte byť žiadny majster, aby ste dieťaťu splnili tajný sen, pretože dnes na trhu nájdete obrovský výber detských domčekov pre deti rôznych vekových kategórií.

Aby sme vám pomohli zorientovať sa v pestrej ponuke detských domčekov, spísali sme základné kritériá, podľa ktorých domček na hranie pre vášho drobca vybrať.

Na čo myslieť pri výbere detského domčeka?

1. Kde detský domček umiestnim?

Pred kúpou detského domčeka si musíte vopred ujasniť , kde bude domček na hranie umiestnený. Bude stáť vonku? Poskladáte ho v detskej izbe alebo hľadáte alternatívu, aby ste vedeli domček prenášať?

Domček na hranie pre deti

Pre hry v miestnosti odporúčame vybrať menší a ľahký model, pretože napriek kompaktnosti bude pre vás menej náročné ho presunúť na iné miesto. Ideálnou alternatívou pre rodiny, ktoré nedisponujú veľkými priestormi, a chcú splniť sen svojich ratolestí o vlastnom detskom kráľovstve, sú detské stany.

2. Vybrať domček pre deti z dreva, plastu alebo kartónu?

Keď už viete, kde domček chcete dať, stojí pred vami neľahká úloha, vybrať materiál hracieho domčeka. Výrobcovia nám ponúkajú detské domčeky z dreva, plastu, lepenky i látky. Myslite na to, že vyberáte malý dom pre dieťa, preto voľbe materiálu venujte náležitú pozornosť.

Každý materiál má svoje vlastné výhody a nevýhody. V prípade, keď chcete vytvoriť dieťaťu dlhodobý priestor pre hry, potom uprednostnite domček z dreva. Ak je pri výbere vašou prioritou mobilita, konkrétny motív alebo cena, potom zúžte váš výber na detské domčeky z plastu, lepenky alebo detské stany.

Malý domček pre deti

3. Aký veľký detský domček kúpiť?

Pri výbere tej „ správnej“ veľkosti detského domčeka si premyslite odpoveď na tieto otázky:

  • Kde bude domček umiestnený?
  • Aké sú rozmery hracieho domčeka?
  • Je domček dostatočne vysoký?
  • Bude mať dieťa dostatočný priestor, aby sa bezpečne a pohodlne do a z domčeka dostalo?
  • Bude sa v detskom domčeku hrať len jedno alebo viac detí?

4. Vek dieťaťa

I keď kúpa detského domčeka nie je práve lacná záležitosť, nepozerajte len na jeho cenu. Aby detský domček spravil vašej ratolesti skutočnú radosť a stal sa jeho kráľovstvom, zohľadnite pri jeho výbere aj vek vášho dieťaťa.

Domčeky na hranie ponúkajú výrobcovia už pre deti od 2 rokov. Vyznačujú sa menšími rozmermi aj nižšou cenou. Pre staršie deti vyberajte domček, ktorý má nielen širšiu základňu, ale je aj dostatočne vysoký. Nechcete predsa, aby sa vaše dieťaťa cítilo v detskom domčeku stiesnene.

Radosť starším deťom spravíte detským domčekom, ktorý obsahuje bohaté príslušenstvo, elektronické funkcie, čím pripomína skutočný dom, a tak umožní deťom naplno rozvinúť ich fantáziu, kreativitu a vtiahnuť ich formou hry do sveta „ dospelákov“.

Detský domček na záhradu

5. Aká je cena detských domčekov?

Výrobcovia a predajcovia nám dnes ponúkajú detské domčeky v rôznych cenových reláciách. Drevené domčeky pre deti a herné zostavy patria k cenovo najdrahším. Viac zaplatíte aj za interaktívne domčeky s elektronickými funkciami. Najlacnejšou alternatívou sú detské stany, ktoré kúpite už od 7,50 €. Ceny plastových domčekov sa pohybujú od niekoľko desiatok € až po niekoľko stoviek.

Detské domčeky z dreva

Ak plánujete vybudovať detské ihrisko pre dve alebo viac detí, najlepšou možnosťou sú hracie zostavy. Základom je drevený domček, ktorý môžete doplniť o rôzne hracie segmenty, ako hojdačky, šmykľavky, laná, steny na lezenie. Takéto hracie zostavy poskytujú deťom obrovský priestor pre rôzne športové aktivity a hry aj niekoľko rokov.

Detské domáce ihriskoDetské drevené domčeky dodávajú hrám neopakovateľnú atmosféru. Sú dobre vetrané, šetrné k životnému prostrediu, zatiaľ čo štruktúra stavby vyzerá báječne. Detský záhradný domček sa tak môže stať pevnosťou, hradom, alebo dokonalým detským ihriskom.

Plastové domčeky pre deti

Plastové domčeky pre deti sa tešia veľkej popularite u detí i rodičov, a to z niekoľkých dôvodov. Tento materiál je charakterizovaný nízkymi nákladmi a dostatočnou pevnosťou. Plastové domčeky na hranie majú ľahkú hmotnosť, čo zjednodušuje ich prenášanie, keď chcete domček premiestniť.

Deti pútajú žiarivé farby, rôzne rozprávkové prevedenia, často s motívom obľúbeného rozprávkového hrdinu. Nájdete v nich elektronické zvončeky, kuchynky s tečúcou vodou, otváracie okná a mnoho ďalších herných prvkov, ktoré deti pri hrách fascinujú, pretože im pripomínajú svet dospelých. Dnes sú plastové domčeky pre deti skutočne minireplikou skutočných domov.

Smoby plastový domček Priateľov

Dizajnéri detských plastových domčekov dbajú aj na bezpečnosť detí. Všetky hrany sú oblé, nenájdete v ňom žiadne malé časti, ktoré by dieťa vedelo prehltnúť. Plast od popredných výrobcov detských domčekov, ako Smoby, Little Tikes, Marianplast je maximálne bezpečný, neobsahuje škodlivé ftaláty a obsahuje špeciálny UV filter, ktorý chráni hračku pred vyblednutím vplyvom slnečného žiarenia. Vonku ich môžete nechať aj v zimnom období, pretože materiál je odolný voči nízkym teplotám (maximálne do -18 ° C).Plastové detské domčeky sa ľahko čistia. Stačí ich utrieť mokrou handrou alebo vonku vystriekať vodou pomocou záhradnej hadice.

Pozrite si detské domčeky za super ceny

Domčeky pre deti z kartónu

Nemôžete si dovoliť kúpiť drevený alebo plastový detský domček kvôli cene? Skvelou alternatívou je hrací domček z lepenky. Okrem nízkej ceny medzi ďalšie výhody takéhoto typu detského domčeka patrí jeho veľmi nízka hmotnosť a rýchle zloženie. Výrobcovia hračiek poskytujú kartónové domčeky, ktoré poskladáte ako puzzle, alebo si detský domček vyzdobíte spolu s dieťaťom. Domčeky pre deti s lepenky nájdete v rôznych prevedeniach – hrad pre rytiera, princeznú, chatu, garáž. Stačí si len vybrať podľa preferencií vášho dieťaťa, poskladať, vyfarbiť a užívať si radosť dieťaťa z jeho malého kráľovstva.

Detský domček z kartónu

Detské stany

Radosť vášmu malému rytierovi či krásnej princeznej spravíte aj detským domčekom z tkaniny. Detské stany sa stali obľúbenou súčasťou mnohých detských izieb, a navyše ich kúpite skutočne za rozumnú cenu. Konštrukcia detských stanov pozostáva z kovovej alebo plastovej základne, ktorá je pokrytá látkou. Takýto detský domček nezaberá veľa miesta. Umiestniť ho viete kdekoľvek vo vnútri bytu alebo vonku na záhrade. Rozložíte ho aj zložíte v priebehu niekoľkých minút. V prípade znečistenia detský stan utriete handrou namočenou v saponátovej vode.

Výrobcovia nám ponúkajú detské stany v rôznych verziách. Nájdete medzi nimi zámky, hrady, garáže, wigwamy, stany s potlačou rozprávkových hrdinov. Pri výbere odporúčame dať prednosť detskému stanu s kovovou konštrukciou, pretože plastová konštrukcia je krehkejšia a skôr sa zlomí.

Detský domček indiánsky stan
Pozrite si detské stany za super ceny

Prečo kúpiť detský domček?

Každé dieťa potrebuje svoj vlastný priestor, kútik, ktorý sa stáva miestom fantázie a hier. Detské domčeky sú od nepamäti obľúbeným miesto pre zábavu a hry detí. Zároveň sa domček pre deti stáva útočiskom, dieťa sa môže schovať pred pomyselnými nepriateľmi. Umožňuje dieťaťu hrať sa so svojimi priateľmi, pozvať ich na čajovú párty, vymýšľať hry na obchod, školu..

Takéto hry rolí pomáhajú rozvíjať detskú predstavivosť a kreativitu, Pri hrách s kamarátmi nadväzuje dieťa sociálne väzby, zveľaďuje svoje komunikačné schopnosti, slovné, logické a kreatívne myslenie, rozvíja sa jeho empatia. Keď má dieťa svoj vlastný domček na hranie rozvíja si pocit zodpovednosti. Detským domčekom darujete vášmu dieťaťu nádherný pocit vlastníka rozprávkového domčeka na hranie a čarovný svet rozprávok plný fantázie a kúziel.

Bez ohľadu na to, aký detský domček vyberiete, bude to stále nádherný darček pre deti, ktorý im bude prinášať radosť niekoľko rokov.

Najpredávanejšie domčeky na HEUREKA.SK:

4.7/5 - (7 votes)

1 komentár

Comments are closed.