Čo by ste mali vedieť, ak kupujete plastový domček pre deti?

8214

Rozmýšľate, že kúpite plastový domček pre deti? Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť pred kúpou plastového domčeka pre deti.

Detské hry sa vyznačujú zvláštnou silou fantázie. V priebehu hry sa bunker postavený z vankúšov premení na zámok krásnej princeznej alebo pevnosť pre udatného rytiera. Hra detí sa však stáva oveľa zaujímavejšou a intenzívnejšou v autentickom prostredí. Takéto jedinečné herné prostredie darujete dieťaťu detským záhradným domčekom.

Výrobcami ponúkaný sortiment detských plastových domčekov je naozaj bohatý. Deti lákajú prevedením, žiarivými farbami, postavičkou obľúbeného rozprávkové hrdinu. No my, rodičia, nie sme už deťmi a pred kúpou detskej hračky, chceme poznať všetky za a proti. Pozrime sa teda spoločne na výhody aj nevýhody plastových domčekov pre deti.

Záhradný plastový domček pre deti – výhody

Cena

Po prvé, stojí za zmienku, že náklady na takýto výrobok sú oveľa nižšie ako cena toho istého domčeka z dreva. Pokiaľ nie ste dostatočne zruční a tiež nie ste ochotní do dreveného domčeka pre deti investovať niekoľko stoviek euro, potom je kúpa záhradného plastového domčeka pre deti ideálnou voľbou. Najlacnejšie detské záhradné domčeky z plastu kúpite už v sume okolo 60 €.

Ľahké a rýchle skladanie

Plastové domčeky pre deti sú dodávané v rozobranej podobe, kompaktne zabalené do kartónových obalov. Zloženie domčeka je jednoduché a nezaberie vám veľa času. V prípade potreby plastový domček viete rozložiť, presunúť a opäť poskladať. V demontovanom stave ho viete ľahko uskladniť bez toho, aby ste potrebovali veľa úložného priestoru.

Vhodné do exteriéru aj interiéru

Moderné záhradné plastové domčeky pre deti sú veľmi pohodlné a funkčné. Môžete ich umiestniť v dome alebo vonku.

Odolné voči chladu i slnku

Detské domčeky z plastu sú odolné voči dažďu, slnku a mrazu. Plast so špeciálnym UV filtrom pomáha uchovať dlho farby domčeka jasné a žiarivé. V zimnom období ich nemusíte demontovať, pretože plast je odolný voči nízkym teplotám, a to až pi teplote do -18 ° C.

Bezpečný

Plastový domček na hranie je pre dieťa maximálne bezpečný. Všetky hrany má oblé, teda nehrozí, že dieťa sa pri hre poraní. Neobsahuje malé časti, ktoré by dieťa mohlo prehltnúť. Materiály nehoria.

Detské plastové domčeky od overených producentov detských hračiek, ako Smoby, Little Tikes, Marianplast, Ketter… sú certifikované. Spĺňajú prísne európske bezpečnostné normy a štandardy s prihliadnutím na bezpečnostné a hygienické požiadavky. Pri výrobe plastových domčekov na hranie výrobcovia používajú vysokokvalitný plast, z netoxických surovín, ktoré nespôsobujú alergickú reakciu, a preto je maximálne bezpečný aj pre najmenšie deti.

Obrovský výber

Rozmanitosť ponúkaných modelov plastových domčekov je úžasná. Na trhu nájdete širokú škálu modelov a farebných prevedení. Na výber máte plastové detské domčeky pre dievčatá v jemných fialových a ružových tónoch, pre chlapcov plastové letné chalúpky, hrady, čerpacie stanice.

V ponuke záhradných domčekov pre deti nájdete mini kópie skutočných domov. Projektanti dodávajú domčeky nielen s dverami, otváracími oknami, ale tiež so zvončekmi na dverách, ktoré reálne zvonia, svetlami, ktoré svietia alebo kuchynskou linkou s tečúcou vodou z batérie. Dizajn záhradných plastových domčekov často dopĺňajú súpravy riadu, nábytku. To umožňuje deťom implementovať rôzne hry na hranie rolí.

Veľký výber domčekov skladom

Možnosť kombinácie s hojdačkou, šmykľavkou,…

Súčasťou mnohých plastových záhradných domčekov sú schody, detské hojdačky alebo kĺzačky, čím sa domček stáva plnohodnotným detským ihriskom.

Jednoduchá údržba

Údržba a čistenie záhradného detského domčeka z plastu vám zaberie minimum času. Pri znečistený ho umyjete v byte teplou mydlovou vodou z vnútra a vonku špinu jednoducho opláchnete vodou zo zavlažovacej hadice.

Pozrite si detské domčeky za výhodné ceny

Nevýhody záhradného plastového domčeka

Prvou a najvýznamnejšou nevýhodou je veľkosť. I keď rozmery detských domčekov z plastu sú rôzne, aj ten najväčší záhradný domček bude dieťaťu po niekoľkých rokoch nízky aj tesný. Problém s veľkosťou plastového domčeka vzniká aj pri hrách niekoľkých detí naraz.

Najčastejšie rodičia uprednostňujú stredne veľké domčeky na hranie s výškou najmenej 130 cm, ktoré viete umiestniť v interiéri aj exteriéri.

Medzi veľké výhody plastu patrí nízka váha, ktorá sa však v prípade akčných hier v záhradnom domčeku stáva nevýhodou. Preto odporúčame ľahký plastový domček zaťažiť, ale tiež mať dieťa neustále pod dohľadom dospelej osoby.

Počas slnečných letných dní sa plast na slnku zahreje rýchlejšie ako drevo a vo vnútri záhradnej hračky môže prísť k neželanému prehriatiu dieťaťa. Tento problém však jednoducho vyriešite umiestneným záhradného plastového domčeka na miesto, ktoré sa nachádza v tieni.

Porovnaním pozitív a negatív detského domčeka z plastu v zásade neexistuje toľko nedostatkov. Preto, keď chcete premeniť sen vášho dieťaťa a dopriať mu radosť z hry a zábavu v detskom domčeku, je rozumné vybrať mu záhradný domček z plastu.

Na čo si dať pozor pri kúpe plastového domčeka pre deti?

Pri výbere záhradného plastového domčeka pre deti veľmi pozorne pristupujte ku kvalite výrobku, pretože nie všetky výrobky sú vyrobené z kvalitných materiálov. Stáva sa, že bezohľadný výrobca pridáva do materiálu a farieb škodlivé látky, ako je olovo, ktoré negatívne ovplyvňujú zdravie dieťaťa. Upozorňujeme, že plast musí byť hypoalergénny.

Skontrolujte preto sprievodné dokumenty, aby ste sa vyhli nákupu nekvalitného alebo toxického materiálu. Výrobky s nízkou kvalitou sú charakterizované slabým zafarbením a jedovatým zápachom. Odporúčame vám vyberať plastový záhradný domček od overených výrobcov, ktorých produkty spĺňajú všetky náležitosti bezpečnej hračky.

Nezabudnite na rozmery. Veľkosť záhradného domčeka pre deti by mala byť taká, aby zapadla do interiéru či exteriéru bez veľkých ťažkostí a zásahov. Preštudujte si tiež vnútorné rozmery pôdorysu, výšku vstupu i celkovú výšku domčeka, aby mali deti pri svojich hrách dostatočný komfort. Konštrukcia detského domčeka by mala zodpovedať veku a pohlaviu dieťaťa.

Pri výbere zohľadnite názor dieťaťa, najmä ak je dieťa staršie ako tri roky. Nie vždy dievčatá preferujú dievčenské modely v ružovej farbe, takže berte do úvahy želania dieťaťa.

Detský záhradný domček zohráva v rozvoji dieťaťa dôležitú úlohu. Rodičia, ktorí deťom záhradný domček z plastu kúpili, o nich hovoria veľmi pozitívne. V detskom záhradnom domčeku môže aj vaše dieťa rozvíjať vlastnú fantáziu, kreativitu a prežívať kúzelné rozprávkové príbehy.

Nechajte svoje dieťa viac snívať! Zmeňte jeho sny na skutočnosť a darujte mu vlastný domček na hranie.

4.7/5 - (11 votes)