9 dôvodov, prečo kúpiť odrážadlo pre najmenších

2191

Ako ten čas rýchlo letí! Len nedávno ste mali doma bábätko, ktoré nedokázalo nič robiť samo, a zrazu vaše dieťatko túži objavovať svet okolo seba a pohyb sa stáva pre neho prioritou. Ako skvelý rodič mu chcete dopriať len to najlepšie. Pokiaľ práve rozmýšľate nad kúpou odrážadla pre najmenších, ale ešte nie ste presvedčený, či ho vaše dieťa skutočne potrebuje, potom si prečítajte, prečo by ste mali detské odrážadlo pre najmenších kúpiť aj vy.

Malé deti sú neustále v pohybe. Skáču, chodia, behajú. Ich obrovské množstvo energie je často potrebné usmerniť. Skvelým prostriedkom pre „ vybitie“ a zároveň jedinečnou formou prepravy pre vaše dieťa je odrážadlo pre najmenších. Dieťa jazdou na odrážadle dostáva množstvo nových podnetov pre objavovanie a vnímanie svojho okolia, priestor pre rozvoj svojich schopností a  získanie nových zručností.

V závislosti od vyhotovenia môžeme odrážadlo pre najmenších kúpiť pre deti od 6. mesiacov do 3 rokov veku dieťaťa. Už v tomto veku dieťa pre svoj zdravý vývoj potrebuje množstvo príležitostí, a preto sa spolu pozrime na výhody, ktoré odrážadlo pre najmenších deťom poskytuje.

9 dôvodov, prečo kúpiť detské odrážadlo pre najmenších

Odrážadlá pre deti sú veľmi rôznorodé – môžu mať tvar auta, motorky, vlaku, lietadla alebo zábavného zvieratka. Podľa možností ich využitia ich poznáme niekoľko typov: multifunkčné odrážadlo, odrážadlo – chodítko, hojdačka, skákadlo a klasické odrážadlo pre najmenších.

Dieťa odrážadlo ovláda samo, odrážaním sa nôh od zeme, alebo pomocou rodiča, ktorý dieťa v odrážadle tlačí. Skutočnosť, že dokáže odrážadlo samo ovládať a pohybovať sa na ňom, má pre dieťa podmanivé čaro.

Odrážadlo pre najmenších hračka1. Unikátny spôsob prepravy

Keď dieťatko dokáže samo pevne sedieť, môžete vymeniť kočík za odrážadlo – transformátor. Odrážadlo pre najmenších budete tlačiť a ovládať rodičovskou tyčou. Vozenie v odrážadle je pre dieťa komfortnou a veľmi zaujímavou formou prepravy.

2. Učenie hrou

Odrážadlo pre najmenších s hracím panelom, ktoré vydáva rôzne zvuky, vyhráva melódie alebo svieti po stlačení tlačidla stimuluje u detí nielen sluch a zrak, ale tiež podnecuje vnímanie farieb, rozvíja logické myslenie a učí dieťa pochopiť súvislosti.

Dieťa začne čoskoro chápať, že medzi stlačením tlačidla a hudbou či blikajúcim svetielkom  existuje príčinná súvislosť. Prevliekanie hračiek, vkladanie kociek na hracom paneli prináša deťom nielen zábavu, ale tiež prispieva k rozvoju jemnej motoriky.

3. Stimulátor chôdze

Pre dieťa, ktoré práve začína chodiť, je odrážadlo s držadlom vynikajúcou oporou. 4-kolesové aktívne chodítko – odrážadlo pre najmenších má systém proti prevráteniu, a tak je dostatočne stabilné. Dieťaťu poskytuje potrebnú istotu a pocit bezpečia, umožňuje mu zvládnuť chôdzu v priestore bez cudzej pomoci.

Pomocou aktívneho odrážadla  má dieťa tendenciu naučiť sa chodiť rýchlejšie. Prechádzky sa stávajú pre dieťa viac zaujímavejšie a dieťa menej často požaduje od mamy, aby ho niesla ona.

4. Rozvoj myslenia

Po dovŕšení 1. roka sa aktivita detí zvyšuje každým dňom. Dieťa intenzívne vníma priestor a dianie okolo seba a chce byť jeho súčasťou. Jazdou na odrážadle získava dieťa nielen možnosť pohybovať  sa dostatočne rýchlo, ale tiež schopnosť orientovať sa v priestore. Začína chápať súvislosť medzi silou odrazu a rýchlosti jeho jazdy.

5. Rozvoj fyzickej sily

Jazda na odrážadle pre najmenších napomáha rozvoju koordinácie a hrubej motoriky dieťaťa. Dieťa si posilňuje svaly rúk, nôh i chrbta, stáva sa obratnejším a fyzicky zdatnejšie.

Pozrite si odrážadlá za super ceny

6. Zvýšenie obratnosti

Odrážadlo pre najmenších vo verzii s hojdačkou alebo hopsadlom priaznivo ovplyvňuje vývoj  vestibulárneho aparátu. Dieťa pomerne rýchlo dokáže zvládnuť koordináciu pohybov, naučiť sa držať rovnováhu a stáva sa obratnejším.

7. Posilnenie samostatnosti,vytrvalosti

Okrem toho jazdou na odrážadle si dieťa cibrí logické myslenie, samostatnosť pri rozhodovaní, odvahu, zručnosť, vytrvalosť a predstavivosť.

8. Využitie v interiéri aj exteriéri

Na odrážadle môže dieťa jazdiť vo vnútri aj vonku. Vaše prechádzky budú s odrážadlom prebiehať v rýchlejšom tempe.

9. Zvýšenie nezávislosti

Odrážadlom darujete už tým najmenším pretekárom prežívať skvelý pocit nezávislosti a možnosť vychutnať si rýchlu jazdu. A to všetko bez strachu, pretože malé kolesá neumožňujú dieťaťu vyvinúť vysokú rýchlosť, ktorá by bola pre dieťa nebezpečná. Zároveň máte istotu, že dieťa dokáže odrážadlo počas jazdy kedykoľvek poľahky zastaviť položením nôh na zem.

Veríme, že naším článkom sme vás presvedčili, že odrážadlo pre najmenších je skvelým dopravným prostriedkom a hračkou zároveň. Podporíte ním vývoj vášho dieťaťa, poskytnete mu množstvo stimulov a dáte mu príležitosť prežívať veľa nových dobrodružstiev.

Vyberte sa na odrážadle spolu s vaším malým neposedom spoznávať úžasnú cestu plnú rôznych aktivít a zábavy.

5/5 - (1 vote)

1 komentár

Comments are closed.